Печія: причини появи і способи усунення

Печія: причини появи і способи усуненняУ більш ніж половини жителів розвинутих країн хоча б раз на місяць з'являються неприємні відчуття печіння в горлі і нижче по ходу стравоходу, у всякому разі, так стверджують статистики від медицини. Приблизно у п'ятої частини населення прояви печії бувають набагато частіше, мало не раз-два в тиждень. Відчуття ці вельми неприємні: через подразнення слизових оболонок горла з'являється кашель, дивний присмак у роті, відчуття таке, ніби від горла до самого шлунка в стравоході застряг гарячий стрижень, від якого не позбутися.

Причин появи печії лікарі-гастроентерологи, а саме вони займаються печією в числі інших симптомів неправильної роботи ШКТ, називають декілька, серед них:

 • Нервово-психічні розлади, тривожність, обумовлені перманентним дистресом.
 • Прийом деяких ліків, що викликають підвищення вироблення кислоти в шлунку (наприклад, жарознижувальні, анальгетики та ін ср-ва).
 • Підвищений рівень кислотності шлункового соку, що часто призводить до виразки слизових оболонок шлунка і дванадцятипалої кишки, вважають, що і пепсин (фермент) може викликати печію.
 • Рясні, але рідкі (пару раз в добу) прийоми їжі.
 • Важка фізична навантаження відразу після їжі, або, навпаки, солодкий сон відразу після трапези.
 • Частим супутником глибоко вагітної жінки (в останньому триместрі), а також людей з надлишками жирових відкладень в абдомінальній області (люди з великим животом) буває печія з причини механічного здавлювання шлунка.
 • Любителі міцного чаю, густого кави (особливо розчинної), сигарет також часто страждають від печії, втім, як і любителі алкоголю, гострого перцю, маринадів, кислих фруктів, томатів і баклажанів, жирної і смаженої їжі, фастфуда, газованої води і т. п.

Печія: причини появи і способи усунення

Щоб позбутися надокучливого печіння, страждає відправляється в аптеку, де провізор запропонує якийсь антацид з довгого переліку безрецептурних препаратів. Якщо прояви печії рідкісні, то допоможе і Ренні, Альмагель і т. п. Але, якщо печія з'являється часто, після кожного прийому їжі приблизно через годину - це повинно насторожити і змусити записатися на прийом до гастроентеролога, який визначить причину таких частих появ кислоти з шлунку там, де їй не місце.

З домашніх засобів з печією допоможуть впоратися деякі продукти, які є у багатьох. Насамперед, звичайно, це лужна мінеральна або просто чиста вода, її досить випити склянку, щоб змити зі стінок стравоходу кислоту, покинуту з шлунка. Багатьом допомагають ядра мигдалю без шкірки, сирі насіння соняшника, ложка олії льону, сухі вівсяні пластівці (пожувати). Пам'ятаючи зі шкільного курсу з хімії, що кислоту нейтралізує луг, багато п'ють содовий розчин, і на якийсь час стає легше, але потім шлунок знову починає виробляти кислоти ще більше, тому таке «лікування» неефективно, як і прийом молока, воно також викликає підвищене вироблення шлункового соку.

Треба пам'ятати, що часті печії не з'являються самі по собі, вони майже завжди є ознаками доволі серйозних порушень в роботі нашої «фабрики» по переробці їжі, ігнорувати печію не можна - занадто серйозні наслідки такої неуважності!

Печія: причини появи і способи усунення

Автор: Жанна Пархомець

Схожі статті:

 • Найбільш часті несправності iPhone 5s. Способи усунення

  iPhone 5S - це сама очікувана новинка від компанії Apple, яка відразу після виходу завоювала тисячі шанувальників по всьому світу. Він схожий на свого попередника, але має набагато більше можливо...

 • Різі в шлунку. Можливі причини і їх усунення

  Шлунок у людини - унікальне «пристрій» з механічної та хімічної переробки їжі (або того, що ми їжею вважаємо!). Це порожнистий м'язовий орган завдовжки 20 см і об'ємом в півлітра (в порожньому ст...

 • Причини та способи лікування чоловічого безпліддя

  Якщо пара має регулярне статеве життя без запобігання і протягом року не може завести дитину, то можна говорити про безпліддя. У цих випадках жінка відправляється на обстеження. Проводиться діагн...

 • Причини та ознаки токсикозу при вагітності

  Причини токсикозу Багато вагітні жінки стикаються з такою проблемою, як токсикоз при виношуванні дитини. Для того, щоб детально вивчити це питання, рекомендується відвідати сайт, деякі сторінки я...

 • Причини болю в очах

  За влучним визначенням анатомів «очі - це частина мозку, винесена назовні». Як і кожен орган людського організму, очі влаштовані дуже розумно, раціонально, з великим запасом міцності. Але, в наш...