Обрахували! Що робити?

Обрахували! Що робити?В касу чергу, хтось штовхає тебе візком, а тут ще власне чадо ниє і тягне за рукав… У цій обстановці ти в кращому випадку побіжно сверишь здачу, зазначену в чеку, з грошима, отриманими від касира, замість того, щоб уважно переглянути всі позиції, зазначені в чеку.

Ціну треба запам'ятовувати, а чеки зберігати

найпоширенішою прийомом стала «забудькуватість» продавців. Ти взяла товар, наприклад, пачку вершкового масла, за ціною, яка тебе влаштувала, а на касі за нього пробили більше, ніж було вказано на ціннику.

Що робити? Сміливо викликай адміністратора. Швидше за все, він скаже, що товар подорожчав, а цінники не встигли поміняти. Однак за законом саме цінник є офіційною пропозицією магазину (на фінансово-юридичною мовою це називається «публічна оферта»). Тобі зобов'язані про дати товар «старій» ціною.

Чим довше чек, тим більша ймовірність несподівано виявити в ньому продукти, яких ти не купувала. Наприклад, замість трьох пакетів соку ти виявляється, купила чотири. Буває, що в чек приписують товар і зовсім «з стелі».

Вихід один - перевіряти чек, не відходячи від каси. Якщо приписка виявиться будинку, довести свою правоту буде набагато складніше.

до Речі, завжди ти береш на касі чек? Запам'ятай: це єдиний документ, за яким ти можеш вимагати біля магазину заміни товару або перерахунку вартості всієї покупки у разі виникнення спірної ситуації.

Добре б нам знати правила торгівлі

Касир зобов'язаний вголос назвати суму чека і не прибирати в касу подану тобою купюру, поки не дасть здачу. Ті, хто так не робить, порушують правила торгівлі.

Якщо ти даєш, наприклад, 1 000 рублів, а здачу отримуєш з 500, тут же викликай адміністратора і вимагай, щоб у твоїй присутності зняли касу. Відмовляються? Вимагайте книгу скарг. Не дають? В кожному магазині повинен бути вказаний телефон контролюючої організації. Дзвони і вимагай дотримання закону.

Пластикова упаковка за ціною червоної риби

Є й цілком законні способи змусити покупця заплатити за товар трохи більше. Наприклад, тобі потрібен пакет цукру. Звичайно, з двох однакових на вигляд ти вибереш той, який коштує трохи дешевше.

Уважно подивися, яку вагу вказаний на упаковці. Традиційний трюк виробників: замість 1 кілограма крупи, цукру або вермішелі в пакет насипають 900 грамів. Покупці ради - ціна залишилася колишньою. І магазин задоволений - все по-чесному: запис про вазі є на упаковці, а те, що ти не перевірила, - це твої проблеми.

Ще один нехитрий прийом. На упаковці, наприклад з млинцями, вказана цілком прийнятна ціна. І тільки перевіривши чек, ти дізнаєшся, що це вартість однієї одиниці продукту, а їх в упаковці кілька. Напис про ціну зроблена, але дуже дрібно.

Якщо продукт розфасований в магазині, не полінуйся, перевір вага товару на контрольних вагах. Вага упаковки не включається до вагу товару. І хоча тобі нарахують зайвих 4-5 грамів, це будуть «золоті» грами - ціна пластику значно нижче, ніж ковбаси чи риби. Перевесь товар і, якщо помітиш обвіс, тут же вимагай перерахунку.

Схожі статті:

 • Я закохалася в хлопця, що робити?

  Дуже часто відбувається так, що, приймаючи рішення, ми спираємося на своє, трохи спотворене уявлення дійсності. Шкода, що ми так і не розуміємо, чому на нас не звертають уваги ті люди, які здають...

 • Зрадила чоловікові. Що робити?

  Зрада. Чи є на світі щось гірке для люблячої жінки? Як таке могло статися? За що? Неможливо повірити, що це трапилося з вами. І ще складніше повірити, що зрадила ти сама. Вважається чомусь, що жі...

 • У дитини сухий кашель. Що робити?

  У разі, коли при кашлі не виділяється мокротиння або слиз, його ще називають сухий (непродуктивний). Найчастіше, такий кашель триває довгий час, відбувається болісно і вимотує малюка. Коли при ка...

 • Що робити, якщо чоловік пішов

  По-перше, спочатку потрібно ЗАСПОКОЇТИСЯ і тільки тоді можна шукати шляхи вирішення цієї ситуації, причини звільнення коханого чоловіка. Якщо тобі це потрібно, піди до подруги або священика (псих...

 • Що робити, якщо груди маленька або занадто велика?

  Апетитні форми завжди приваблювали чоловіків. Але не варто зневірятися, якщо ти не можеш похвалитися розкішним бюстом а-ля Анна Семенович. Якщо вдатися до деяких хитрощів, навіть маленька груди м...