Пониження роботи щитовидної залози - аіт гіпотиреоз: симптоми і лікування

Пониження роботи щитовидної залози - аіт гіпотиреоз: симптоми і лікування

Захворювання щитовидної залози все частіше викликають стурбованість у представниць слабкої статі, адже саме жінки піддаються ендокринних порушень в більшій мірі, ніж чоловіки. Зміна стану шкіри, волосся і нігтів в гіршу сторону, набір зайвої ваги і часті перепади настрою є першими ознаками порушення роботи щитовидної залози. Якщо жінка часто хворіє і відчуває слабкість, втома, перебуває в депресивному стані, то їй звернутися до ендокринолога просто необхідно.

Зміст:

 • Різновиду порушення роботи щитовидної залози
 • Симптоми гіпотиреозу

Різновиди порушення роботи щитовидної залози

Дуже часто жінки з першими зайвими кілограмами і погіршенням стану шкіри і нігтів біжать до экдокринологу для діагностики роботи щитовидної залози. Далеко не завжди ці симптоми підтверджуються діагнозом і це дуже добре, адже захворювання щитовидної залози більшою мірою невиліковні і найчастіше рівень гормонів, що виробляються нею, необхідно періодично підтримувати за рахунок спеціальних препаратів протягом усього життя.

В ендокринології розрізняють три групи основних захворювань щитовидної залози:

 • пов'язані із зниженою роботою залози;
 • пов'язані з підвищеною роботою залози;
 • пов'язані з нормальним функціонуванням залози.

Гормони, які виробляє щитовидна залоза, необхідні для нормалізації обміну речовин, імунітету, роботи головного мозку, опорно-рухового апарату, м'язів, у тому числі і серця.

Недолік або надмірну кількість гормонів, що виробляються щитовидною залозою, безпосередньо позначається на пам'яті людини, його уваги й зосередженості, психічному та розумовому розвитку. Порушення у функціонуванні щитовидної залози в ранньому віці можуть стати причиною затримки росту і порушень в роботі кісткової тканини. Загальний стан людини і його нейро-психологічні здібності також безпосередньо залежать від роботи і функціонування щитовидної залози. При цьому у фахівців стурбованість викликають як захворювання, пов'язані з підвищеною роботою щитовидки - тиреотоксикоз, так і зі зниженою - гіпотиреоз.

Симптоми гіпотиреозу

Поряд із збільшенням щитоподібної залози, знижена робота щитовидної залози також здатна викликати порушення у функціонуванні організму хворого. Аіт гіпотиреоз можна запідозрити за наступними симптомами:

 • погіршення стану волосся, шкіри та нігтів;
 • збільшення зайвої ваги;
 • загальмованість людини, в тому числі і в мовленні, рухах;
 • зниження пам'яті, неуважність знімання, зниження інтелекту;
 • зменшення частоти серцебиття і зниження тиску;
 • сильна набряклість;
 • часті запори;
 • сонливість, загальне пригнічений стан.

Гіпотиреоз найчастіше можна запідозрити по істотним змінам стану шкіри. Вона стає сухою, млявою, набуває сіруватого відтінку, втрачає свою еластичність, лущаться навіть лікті і коліна. Нігті стають надмірно ламкими, волосся випадає, при цьому одним з явних симптомів зниженою роботи щитовидної залози є випадання волосинок брів з боку скронь.

Пониження роботи щитовидної залози - аіт гіпотиреоз: симптоми і лікування

Оскільки знижується швидкість обміну речовин в організмі, що призводить до малої вироблення теплової енергії, людина швидко і часто замерзає, його регулярно морозить і колотить. Уповільнений обмін речовин також викликає збільшення маси тіла, що, в принципі, можна виправити через прийом гормональних препаратів. З цієї ж причини людина страждає від закрепів. Не рідко саме цей симптом є першою ознакою порушення роботи щитовидної залози серед всіх інших. Людина може роками лікувати дисбактеріоз кишечника і запори, в той час, як необхідно було обстежити щитовидну залозу і починати лікування на ранніх етапах прояви захворювання, хоча багато фахівців стверджують, що дане захворювання не лікується.

З-за сповільненого обміну речовин порушуються всі нейрологічні процеси, в тому числі і мислення людини, його реакція, інтелектуальні здібності, погіршується пам'ять, хворому хочеться менше працювати і частіше відпочивати.

Набряклість може спостерігатися не тільки в кінцівках, але і під очима, а також можуть діагностуватися внутрішні набряклості, наприклад плеврити. З-за набряклості язичка у роті дихати стає важче, мова стає незв'язною і заплутаною.

Лікування порушень щитовидки зводиться до регулярного прийому гормональних препаратів, що коригують обмін речовин і поліпшують стан хворого в цілому. Це тривале і регулярне лікування, на тлі якого можуть спостерігатися поліпшення в роботі щитовидної залози, але повністю відрегулювати її роботу вже навряд чи вийде навіть з самим ідеально підібраним лікуванням.

Цікаве відео на тему: "Зниження роботи щитовидної залози - аіт гіпотиреоз: симптоми і лікування":

Схожі статті:

 • Симптоми, проблеми з щитовидною залозою та їх лікування

  Симптоми, проблеми з щитовидною залозою можуть турбувати багатьох людей, але вони навіть не підозрюватимуть, в чому полягає справжня причина. Взагалі, щитовидна залоза відіграє величезну роль, та...

 • Симптоми запалення щитовидної залози

  Одним з поширених запальних хвороб щитовидної залози є струму (гнійний гострий тироїдит), що утворюється в результаті діяльності мікроорганізмів. Вкрай важливо вчасно виявити основні симптоми зап...

 • Причини і симптоми нейродерміту, інструменти лікування

  Шкірні поразки переслідують багатьох, на жаль, не всі вони піддаються лікуванню, часто людям доводиться боротися з ними все своє життя. Зміст: Нейродерміт Симптоми нейродерміту Лікування нейродер...

 • Симптоми тромбоцитопенії і її лікування

  Тромбоцитопенія - це недостатня кількість тромбоцитів у крові. Вона може бути окремим захворюванням, або наслідком іншого захворювання. Зустрічається також спадкова тромбоцитопенія. Симптоми тром...

 • Шляхи передачі, симптоми і лікування уреаплазмоза у жінок

  Аналізи виявили у вас в сечі вміст уреаплазми? Не варто панікувати і відразу ж кидатися лікувати проблему. Чому, запитаєте ви? Вся справа в тому, що дана флора відноситься до розряду умовно-патог...