Лікування вірусу герпесу аптечними засобами і в домашніх умовах

Лікування вірусу герпесу аптечними засобами і в домашніх умовах

Герпес – це захворювання, назва якого придумали ще давні греки. Воно характеризується висипанням у вигляді водянистих пухирців і свербежем шкіри навколо них.

Сам по собі герпес являє внутрішньоклітинного паразита, що вражає не тільки людські клітини, але і заміщає елементи структури ДНК. Розмножується діленням носія. Небезпека при цьому полягає в тому, що в новому паразит закладається отличимая від минулого висипання інформація.

На сього медицині відомо не тільки характер захворювання, але і типи самого вірусу. Найпоширенішими є перші три. Перший – застуда на губах, другий – ураження статевої системи, третій – вітряна віспа та лишай.

Зміст:

 • Симптоматика захворювання
 • Аптечні засоби проти недуги
 • Лікування герпесу в домашніх умовах

Симптоматика захворювання

Лікування вірусу герпесу аптечними засобами і в домашніх умовах

Часто ми чуємо фразу «застуда на губах». Насправді жодної застуди немає, це поразка шкірних покривів губ герпесом першого типу. Як правило, перший раз герпес з'являється у дитячому віці у період 5 – 10 років. Це зараження через столові прилади, іграшки, які діти часто беруть у рот. При цьому варто зазначити, що нерідко у дітей уражаються не тільки губи, але і обличчя, слизова оболонка носа. Потім вірус поширюється по нервах і назавжди «поселяється» в нервових гангліях.

Згідно зі статистикою вірусом герпесу першого типу хворіють понад 90% людей всієї планети. Однак ця інфекція у кожної людини проявляється по-різному.

Найбільш частими факторами, які здатні активувати недуга є:

 1. Стрес;
 2. Переохолодження;
 3. Застуда та вірусні захворювання;
 4. Часті перевтоми;
 5. Фізичні травми;
 6. Дієти;
 7. Гіповітаміноз;
 8. Виснаження організму;
 9. Надмірне захоплення засмагою.

Також вірус герпесу вражає шкірні та слизові покриви людей з ослабленим імунітетом, хворих онкологічними захворюваннями, ВІЛ-інфікованих, які перенесли пересадку органів.

Аптечні засоби проти недуги

Лікування вірусу герпесу аптечними засобами і в домашніх умовах

Коли людина виявивши у себе на тілі водянисті пухирці, відчуває свербіж і легку біль – це симптом герпесу. Його лікування слід починати відразу, щоб область поразка не збільшилася. Для цього існує маса аптечних засобів. Серед них виділимо найбільш популярні.

Ацикловір – засіб для лікування вірусу герпесу, який випускається у формі розчину для зовнішнього застосування, креми, мазі та пігулок. В одній таблетці міститься від 200 до 800 мг ацикловіру. Препарат дозволяється застосовувати дітям і вагітним.

Валацикловір – аптечна новинка, аналог ацикловіру. Призначений для лікування вірусу герпесу першого і другого типу, рецидиву генітального вірусу, а також оперізувального лишаю. Використовується в якості профілактичного засобу цитомегаловірусної інфекції.

Фамвир – унікальний у своєму роді препарат, дія якого зводиться до супресії реплікації герпесу. Одноразовий прийом забезпечує 12 room впливу компонентів препарату на паразита і відновлення уражених клітин. Підходить для лікування вірусу першого і другого типів, позбавляючи профілактики захворювання.

Валтрекс – препарат, розроблений спеціально для профілактики рецидивів генітального герпесу, застуди на губах, оперізувального лишаю. Призначений для дітей і дорослих.

Крем Фенистил Пенцивир – засіб, активним компонентом якого є Пенцикловир - антивірусний агент, що знищує віруси Herpes simplex 1 і 2 типу, вірусу Varicella zoster. Крім цього Пенцикловир блокує поширення вірусу в крові і сприяє більш швидкому одужанню. Препарат рекомендують дітям і вагітним. Він зменшує інтенсивність болю та ризик повторного виникнення пухирів.

Не менш популярним є Зовіракс - противірусний препарат, який відпускається без рецепта і проводиться у вигляді крему. В його основі лежить діюча речовина ацикловір, яке впливає на уражену клітину, заморожує вірус і не дає йому розмножуватися.

Эразабан - противірусний крем на основі запатентованої оригінальної молекули Докозанол. Ця молекула перешкоджає проникненню вірусу в клітини і захищає здоровий організм від поразки.

Як бачимо, кількість препаратів для лікування герпесу досить багато. Однак перед їх використанням слід проконсультуватися у лікаря.

Лікування герпесу в домашніх умовах

Лікування вірусу герпесу аптечними засобами і в домашніх умовах

Лікування вірусу герпесу можливо не тільки за допомогою аптечних засобів, але і завдяки народній медицині, яка має в своїх засіках кілька корисних порад.

 1. Вичавлюємо з домашнього рослини каланхое сік і змащуємо їм уражену ділянку. Процедуру повторюємо через кожні 2 – 3 години.
 2. Наносимо на ватяну паличку ялицеве масло і прижигаем пухир. Робити це необхідно 3 рази в день. Не рекомендується наносити олію на здорові ділянки шкіри, так як можливе печіння.
 3. Змащуємо уражену ділянку зрізаної часточкою часнику. Залишаємо його на 5-10 хвилин, щоб сік вбрався. Потім зверху покриваємо тонким шаром меду. Герпес зійде через 2 дні.
 4. Якщо герпес з'явився внаслідок переохолодження організму, варто до волдырям 3 – 4 рази на день прикладати крупинки кухонної солі. Можливе легке печіння. Однак це звичайне явище і його не варто боятися.
 5. Кубики льоду – ідеальний засіб проти вірусу герпесу, який ще не з'явився на губі, проте ви відчуваєте свербіж і знаєте, що це точний симптом пухирів. В такому випадку лід загортають у серветку і прикладають до ділянки шкіри на 5 хвилин з перервами.

Всі ці народні рецепти ефективні в разі своєчасного початку лікування. Якщо герпес запустити, то і процес одужання буде тривалий.

Лікування герпесу:

Схожі статті:

 • Лікування печінки в домашніх умовах

  Будь-яке захворювання печінки повинно бути діагностовано лише фахівцями традиційної медицини! Однак, лікування печінки в домашніх умовах практикується багатьма хворими. До такого небезпечного лік...

 • Ефективне лікування лупи в домашніх умовах

  Безумовно, лупа не відноситься до захворювань, що несе загрозу для життя. Однак на її якість, на наш настрій і зовнішній вигляд вона може значно вплинути. Тому з нею потрібно боротися, тим більше...

 • Гіпергідроз, лікування в домашніх умовах можливо

  Організм людини потіє, і це нормальне явище, таким чином, він позбавляється від зайвої вологи, шлаків, токсинів. Часто, підвищена пітливість виникає як відповідь організму на сильні фізичні наван...

 • Як зняти аритмію в домашніх умовах народними засобами

  Здоров'я людини залежить від багатьох факторів, але серце вважається ледь мул не головним органом людського організму. Захворювання серцево-судинної системи стоять на першому місці по частоті вин...

 • Упражениня з гантелями в домашніх умовах

  Багато хто з нас чомусь впевнені, що всі проблеми із зайвою вагою і недоліками фігури можна вирішити лише за допомогою походів в супермодні фітнес-зали або новомодних дорогих тренажерів, однак зо...