Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригує

Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригує Зміст:
 • Як відрізнити блювоту від зригування?
 • Причини появи відрижки
 • Патологія
Зригування у новонароджених – цілком буденне явище. Якщо дитина в родині перший, то молоді батьки можуть спочатку плутати зригування і блювання, особливо якщо воно рясне. Але тут відразу варто заспокоїти маму і тата, що зригування у більшості випадків не є патологією.

У такій ситуації варто бути дуже обережним, так як іноді синдром зригування може бути першим сигналом про починаються проблеми в дитячому організмі. Тут варто розібратися в причинах такого прояву і в тому, як його усувати.

Як відрізнити блювоту від зригування?

В першу чергу необхідно звернути увагу на загальний стан дитини. Якщо малюк відригнув, але при цьому його настрій залишається хорошим, він посміхається і не плаче, то хвилюватися особливо не варто. А ось якщо рідини вийшло занадто багато, і при цьому дитина стає неспокійним і вередує, то тут необхідний огляд фахівця.

Щоб хвилювань стало менше, мама і тато повинні знати відмітні особливості між зригуванням і блювотою. Перше стан характеризується наступними проявами:

 • рідина витікає легко і її небагато, при цьому м'язи живота не скорочуються;
 • немовлята можуть зригувати не більше 2-х разів за день, в основному після годування;
 • консистенція виділень має рідкий або створоженный характер, вони практично не пахнуть;
 • стан дитини, як і його настрій, не змінюються.

Що стосується блювоти, то вона проявляється по-іншому:

 • рідина виходить «фонтаном», при цьому м'язи живота спазми стискають;
 • після нудоти і перед спостерігається блідість шкірних покривів, підвищене слиновиділення;
 • напади можуть повторюватися весь день;
 • блювота не прив'язана до прийому їжі;
 • дитина відригує жовтими за кольором масами, так як там є домішка шлункового соку і жовчі;
 • малюк стає примхливим і багато плаче.

Блювання вказує на ймовірне отруєння або виникнення захворювання, пов'язаного з шлунково-кишковим трактом. Тому таке явище вимагає негайного реагування з боку батьків.

Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригує Батьки повинні знати відмітні ознаки зригування від блювоти

Причини появи відрижки

Чому дитина зригує? Таким питанням цікавляться багато батьків. З першого місяця у немовлят починає активно формуватися система травлення, і саме тому дитина може перші 2-4 місяці активно зригувати. І тут особливо хвилюватися не варто, адже це цілком природне явище.

Зригування у новонароджених можуть викликати такі причини:

Переїдання

Коли грудної малюк, мама не може контролювати кількість поглинається молока. Крім того, акт смоктання допомагає дитині відчувати себе комфортно. Тому навіть повністю наївшись, дитина може рефлекторно смоктати груди, з-за чого його шлуночок наповнюється молоком. Але природою так заведено, що «зайве» вийде назовні. Ось чому після прийому їжі часто відбувається зригування у новонароджених. Найбільш поширена така ситуація у дітей до місяця, так як їх шлуночок ще зовсім крихітний. Таке явище у дитини, що знаходиться на штучному годуванні, зустрічається рідше, але теж може бути.

Повітря

І немовлята, і «штучні» дітки в перші 2 місяці дуже часто заковтують повітря при годуванні. По мірі того, як вони ростуть, вони вчаться правильно їсти. Також дитина відригує з-за того, що мама так і не навчилася прикладати його до грудей або ж його соска має занадто велике для нього отвір. Так що тут необхідно проаналізувати процедуру годування.

Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригує Причиною дитячого зригування може бути заковтування повітря під час годування і переїдання немовляти

Метеоризм

Таке неприємне явище починає турбувати малюка вже з першого місяця життя. І знову-таки це пов'язано зі становленням дитячого травної системи. Але тут багато в чому грає роль якість суміші і материнського молока. Якщо мама не дотримується дієти, то дитина буде мучитися метеоризмом, поки не введуть перший прикорм. Метеоризм провокує збільшення внутрішньочеревного тиску, з-за чого відбувається рефлекторне стиснення шлунка – зригування.

Слабкість сфинктерных м'язів

Радимо почитати:Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригуєЩо робити, якщо немовля багато зригує?

Такі м'язи формуються аж до 6 місяців. Тому зригування – це своєрідне пропускання шлункового вмісту наверх. В 7 місяців сфінктер буде вже «натренованим», тому і зригувань у малюка практично спостерігатися не буде.

Зубки

Так, це так. В такий період у дитини починає утворюватися багато слини. Та, що не витікає назовні, потрапляє в шлунок, переповнюючи його. Відповідно, він намагається позбутися від надлишків. Така причина для 4-5 місяці життя досить поширена, так як тут йде початок прорізування.

Перезбудження

Такий фактор хоч і не можна вважати основним, але, тим не менш, знімати його з рахунків не варто.

Всі ці моменти можуть проявляти себе в будь-якому віці, не обов'язково у місячного малюка. Тому відповісти на питання, до скількох місяців дитина буде зригувати, досить важко.

Патологія

Якщо батьки точно визначили, що у малюка спостерігається зригування, а не блювання, але при цьому рідина виходить рясно і часто, то тут потрібна консультація лікаря. Особливо це стосується тих випадків, коли малюк почав втрачати вагу, адже це прямий сигнал про розвиток патології.

Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригує Систематичне часте зригування може свідчити про якийсь серйозної патології. Поставтеся до цього з усією відповідальністю!

Часте і рясне зригування, коли вміст навіть йде через ніс, повинно насторожити маму, так як це говорить про наступних ймовірних захворюваннях:

Захворювання травних органів

Той самий пілоростеноз можна визначити вже на перших тижнях, при цьому виділення мають сирнистий характер. Дитина вагу набирати не буде, а процес дефекації відсутня навіть після постановки клізми. Чим раніше виявлено захворювання, тим краще, так як нерідко малюки не доживають і до 2 - 3 місяців.

Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригує

Захворювання ЦНС

Часто така проблема стає наслідком ускладнених пологів, гіпоксії або, якщо малюк з'явився на світ недоношеним, із-за чого його нервова система ще не встигла сформуватися. Тоді зригування буде супроводжуватися «фонтаном» виверження вмісту. Сон у таких діток неспокійний.

Непереносимість лактози

В материнському молоці і в деяких сумішах присутній білок, який дитячим організмом може не сприйматися. Така ситуація виправляється шляхом підбору правильної суміші, але от в майбутньому батькам важливо контролювати раціон своєї дитини.

Зригування у новонароджених: чому, як часто, до котрої дитина відригує Рясні зригування і блювання у малюка можуть бути при непереносимості лактози материнського молока

Інфекція

Так як новонароджений має слабкий імунітет, він легко захворює. Тут вирішальну роль відіграє вид інфекції. Це може бути банальне отруєння, менінгіт або дисбактеріоз. Важливо проаналізувати вид отрыгиваемого вмісту, адже якщо воно з кров'ю або слизом, то тут варто терміново викликати лікаря. А коли додається температура, блідість або жовтизна шкіри у дитини, то від реакції батьків будуть залежати і наслідки.

Ниркова недостатність

Проблеми з нирками можуть проявитися вже в 2-х місячний вік.

Будь-яка з цих ситуацій призводить до патологічного зригування, тому кожен батько повинен стежити за станом свого малюка.

Якщо щось починає викликати хвилювання, то краще підстрахувати себе і показати дитину фахівцеві. Адже хворобу легше лікувати на ранніх стадіях, ніж потім водити малюка по лікарям і намагатися боротися не тільки з самою недугою, але і з його наслідками. Адже немає нічого ціннішого, ніж здоров'я дитини, скільки б місяців йому не було.

Схожі статті: