Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від року

Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від року Зміст:
 • Розвиток мови
 • Розвиток дрібної моторики та сенсорики
 • Розвиток творчих здібностей
 • Фізичний розвиток
Здійснилося: дитині виповнився рік! У цьому віці діти стають неймовірно допитливі і активні. Вибір ігор і занять стає все більш великим. Як краще розвивати і навчати дитину в цей період? На що робити упор? Які заняття з дитиною та іграшки вибрати?

Багато матусі, натхнені радами педагогів з раннього розвитку, кидаються скуповувати іграшки та посібники для навчання, як тільки дитині виповнився рік. Але в більшості випадків дитина абсолютно ігнорує пазли, «шнурівки» та інші «розвивалки». А на нав'язування таких іграшок дитина реагує негативно. Він плаче, кидає їх на підлогу, намагається втекти. Це не привід впадати у відчай і ставити хрест на розвитку малюка!

Не потрібно змушувати його грати в те, що йому поки не цікаво.Такі корисні іграшки обов'язково зацікавлять його рано чи пізно. На самому початку краще зробити упор на розвиток і закріплення вже наявних навичок дитини, а саме, ходьба, перші слова, дрібна моторика, сенсорика. Ігри для дітей 1 року досить різноманітні й допоможуть батькам не тільки закріпити, а й багаторазово поліпшити навички малюка, приєднавши нові уміння і знання.

Не потрібно чекати миттєвого результату. Дитині треба трохи часу, щоб освоїти якусь нову гру або навчитися грати з новою іграшкою. Батькам необхідно набратися терпіння і кожен день займатися з малюком.

Робити це потрібно як можна більш позитивно, не втомлюючись, показувати, як правильно будувати вежу з кубиків або збирати пірамідку. Результати обов'язково з'являться, можливо, набагато швидше, ніж вважають мама з татом. Не можна тиснути на дитину! Не цікаво – нічого страшного.

Розвиток мови

Розвиток мови – найважливіший напрям занять з малюком. Як розвивати мова у однорічної дитини? Звичайно, розмовляти з ним. Постійно. Не лінуйтеся розповісти дитині, як пройшов день, або описати те, що ви робите (готуєте їжу, прибираєте квартиру). Описуйте йому навколишній світ, коли гуляєте на вулиці. Називайте предмети, їх колір, розмір (досить термінів «великий» і «маленький»).

Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від року

Відмінно підходять для розвитку мовлення казки, дитячі пісеньки, потішки і вірші. Зараз продається безліч гарних дитячих книжок з віршами. Ритмічні фрази легше сприймаються на слух і запам'ятовуються дитиною. Дуже добре купити багато різних книжок з яскравими картинками, в тому числі і спеціальні екземпляри для купання, щоб весело та пізнавально проводити час у ванній.

Коли дитині виповниться півтора року, можна звернути увагу на методику роботи з картками з яскравими малюнками і словами. Такі заняття є у Монтессорі, Домана, Лупан, відомих і авторитетних педагогів з раннього розвитку.

Зміст заняття полягає в тому, щоб показувати дитині картку і говорити про її зміст, називаючи предмет або тварина, описуючи колір і т. д. Такі заняття з дитиною можна проводити кілька разів на день, використовуючи не більше трьох-чотирьох карток. Потрібно стежити, щоб малюк не втомився.

Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від року Картки можна придбати в готових наборах або зробити своїми руками

Розвиток дрібної моторики та сенсорики

Розвиток моторики та сенсорики має колосальне значення! Такі заняття як не можна краще розвивають мозкову діяльність, правильне сприйняття навколишнього середовища, психоемоційний становлення особистості.

В цій області можна придумати безліч цікавих ігор. Діти дуже люблять грати з крупами. Для однорічних малят, які ще тягнуть все до рота, краще вибирати манку. Вона відносно безпечна, їй неможливо вдавитися, закупорити вухо або ніс.

Радимо почитати:Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від рокуЩо повинен вміти дитина в рік

«Знайди іграшку»:

 • Знадобиться велике відро, таз або пластиковий контейнер (не менше 10 л).
 • Кілька пачок найдешевшою манної крупи.
 • Кілька невеликих іграшок типу кульок для пінг-понгу.

Необхідно висипати крупу у велику ємність і зарити в неї іграшки. Далі дитині пропонується знайти в манці те, що там закопано. Гра дуже весела. Дітки з задоволенням ритися в крупі, пересипати її в ручках, шукати іграшки.

Дуже добре для моторики практикувати пальчикові ігри – звичайні «Ладушки» або «Сорока-Злодійка». Це не тільки весело, але і відмінно розвиває координацію і ритм.

Діти обожнюють ігри з водою. Можна грати у ванні, переливаючи воду з мисочок різного розміру, ловити невеликі гумові або пластмасові іграшки у великому тазі або відрі.

Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від року Відмінним придбанням будуть різні гумові іграшки для ванни, спеціальні дитячі насадки на кран або душ, які роблять купання цікавим і веселим

Розвиток творчих здібностей

Чим зайняти дитину в рік, щоб розвинути творче бачення світу? Відмінно підійде пальчикове малювання та ліплення з пластиліну. Ліплення краще відкласти на той час, коли малюк перестане тягнути до рота все підряд. А ось малювання пальчиковими фарбами можна практикувати відразу після 1 року або навіть раніше.

Відмінно розвиває моторику і мислення ігри з кубиками, пірамідкою та іграшками-сортировщиками. Це розвиваючі іграшки, які можна сміливо купувати до року і раніше. Якщо активно грати з дитиною в ці ігри, вчити, як будувати баню і збирати пірамідку, то через місяць він буде з легкістю робити це сам.

Відмінно розвивають моторику і координацію спроби самостійно їсти. Не потрібно боятися давати дитині ложку. Так, спочатку велика частина каші буде на одязі і на підлозі, але пройде кілька тижнів, і можна буде з радістю спостерігати за малюком, який їсть самостійно.

Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від року Краще всього вибирати спеціальні фарби, яскраві і безпечні, і ватман самого великого розміру. Сьогодні такі товари можна придбати в будь-якому канцелярському магазині або дитячому супермаркеті

Фізичний розвиток

З дітьми потрібно грати не тільки в ігри, які розвивають мозок, фізкультури потрібно приділяти не менше часу. Як подбати про фізичний розвиток дитини?

Перше і головне правило – більше гуляти! При цьому потрібно дозволяти дитині тупотіти ніжками по вулиці. Часто буває таке, що в рік малюки ще не вміють ходити самі. Не біда! В рік і місяць більшість таких діток вже роблять перші самостійні кроки. Необхідно всіляко заохочувати дитину, хвалити і захоплюватися його стараннями.

Вдома теж потрібно організувати такі заняття, як гімнастика і зарядка. При цьому важливо не тільки вчити дитину вправ, але і показувати на власному прикладі, займаючись з ним кожен день. Батькам така практика піде тільки на користь.

Заняття з дитиною 1 року: як розвивати і чому вчити дітей від року Фахівці вважають, що в дитячому віці фізичний і розумовий розвиток невіддільні одне від іншого

Можна включити наступні вправи:

 • Катання м'яча від мами до дитини і назад.
 • Біг («догонялки» з батьками).
 • Підкидання м'яча.
 • Ходьба по похилій площині.
 • Лазіння по драбині, сходами або драбинці з підтримкою мами чи тата.
 • Сходження на крісло, стілець, диван. Слезание звідти.
 • Перекочування на великому надувному м'ячі з допомогою дорослих.
 • Ходьба на місці.
 • Підйом рук вгору і в сторони.
 • З півтора років можна починати стрибки на місці.
 • Ближче до двох років добре практикувати такі вправи, як «млин» руками і піднімання ніг, зігнутих в коліні під прямим кутом до тулуба (марширование).

Зрозуміло, не варто впадати у відчай, якщо малюк не відразу стане повторювати рухи. Або деякі з них йому не сподобаються. Пройде місяць-другий, дитина звикне, і гімнастика стане його улюбленим заняттям.

не Можна лінуватися вчити свою дитину чогось нового. Розвиток дитини в рік дуже важливо! Кожен місяць необхідно вводити нові заняття, давати малюкові корисні знання, навчати потрібним навичкам. Ця робота швидко принесе плоди, і малюк буде давати все більше і більше приводів для гордості.

Схожі статті: