Загартовування новонародженої дитини: як загартовувати немовлят і дітей до року

Загартовування новонародженої дитини: як загартовувати немовлят і дітей до року Зміст:
  • У чому ж секрет
  • Три кити, на яких базується процес загартовування
  • Способи загартовування маленьких дітей

Про те, як підвищити імунітет дитини, думає кожен дбайливий батько. І в переліку корисних порад загартовування займає одне з перших місць. Даний спосіб є дуже ефективним, якщо буде дотримана головна умова – поступовість.

Коли ж починати загартовування дитини? Це питання завжди виникає в домі, де є новонароджена. І найчастіше схвильовані батьки відкладають процес до тих пір, поки дитина не підросте. А даремно! Педіатри в один голос стверджують, що чим раніше приступити до процедур загартовування, тим краще.

У чому ж секрет?

Справді, чому питання загартовування дітей ніколи не втрачає своєї актуальності? Загартовані діти хворіють рідше, і це факт. І навіть захворівши, переносять у легкій формі, без ускладнень. Такі малюки відрізняються і зовні: у них хороший апетит, спокійний сон, здоровий вигляд і веселий настрій.

Систематичні процедури загартовування допомагають виробленні умовних рефлексів, а організм з їх допомогою стає менш уразливим до перепадів температури. І в цьому процесі будуть задіяні всі системи дитячого організму. Наприклад, дитини розділи в прохолодній кімнаті. У цей момент посилюється кровообіг і обмін речовин дитини, а значить, і вироблення тепла. Ось таким чином маленький організм захищає себе від переохолодження.

Загартовування новонародженої дитини: як загартовувати немовлят і дітей до року Загартовані діти набагато рідше хворіють і це факт!

Закутывая немовляти «якомога тепліше», ми самі створюємо умови, при яких механізми не мають можливості працювати по максимуму. Це і веде до простуд від легкого подиху вітру або невеликого протягу.

Три кити, на яких базується процес загартовування

Існує кілька непорушних правил, дотримання яких і дає успішний результат:

  1. Поступовість. Людський організм пристосовується до незвичних умов поступово. З цієї причини загартувальні процедури проводяться «маленькими кроками».
  2. Регулярність. Яка б погода не стояла за вікном, загартовування немовляти не слід переносити на «інший раз» (перерва на 5 днів істотно знижує вироблений рефлекс).
  3. Індивідуальний підхід. Ослаблені і недоношені діти починають загартовування по іншому графіку, ніж більш міцні малюки. Але в обох випадках ці процедури слід починати з урахуванням дитячого настрою і стану здоров'я на цей момент. Примхливий і неспокійний малюк може злякатися, а значить, відкладіть оздоровчий захід.

Порада: заведіть щоденник загартовуючих процедур, в якому буде відзначатися їх тривалість, реакція малюка, апетит і сон.

Загартовування — це не тільки холодна вода і низька температура повітря! Методики досить різноманітні.

Загартовування новонародженої дитини: як загартовувати немовлят і дітей до року

Способи загартовування маленьких дітей

Повітря

Провітрювання приміщення, прогулянка і сон на свіжому повітрі, повітряні ванни.

Перше, з чого починають загартовувати новонародженого, це провітрювання. Якщо мова йде про літньому періоді, то вікно не варто закривати взагалі. У холодну пору провітрювання проводять 4-5 разів на день, не менше 10-15 хвилин.

Прогулянки на повітрі повинні проводитися при будь-якій погоді. Одягайте дитину відповідно, але не кутайте! Навіть двотижневий дитина може «гуляти» при температурі не нижче - 5°С і не більше 10-ти хвилин. Поступово прогулянки доводяться до півтора-двох годин. Виходити на вулицю потрібно щодня і бажано два рази.

Загартовування новонародженої дитини: як загартовувати немовлят і дітей до року Прогулянки на свіжому повітрі не тільки загартують організм малюка і збагатять його вітаміном D, але і створять прекрасний настрій

Загартовувати немовлят починають з сповивання, що відноситься до перших повітряних ванн. Дитину на кілька хвилин залишають роздягненим. У цей час можна зайнятися гімнастикою або масажем. Перше півріччя такі процедури проводять двічі в день по 10 хвилин, а після 6-ти місяців на повітряну ванну відводиться вже 15 хвилин, додаючи цей час поступово (по одній хвилині).

Сонце

Радимо почитати:Загартовування новонародженої дитини: як загартовувати немовлят і дітей до рокуЯк купати немовляти?

Ні, у цьому розділі не відразу піде мова про сонячних ваннах. Перебування під прямими сонячними променями категорично протипоказано дітям раннього віку! Загартовування дітей до року проходить в умовах розсіяного сонячного світла. Починають літні процедури при температурі повітря +22-24°С. На голові дитини завжди повинна бути панамка!

Спочатку малюк знаходиться в легкій і світлому одязі з натуральної тканини, а через деякий час його можна роздягнути. Більше десяти хвилин загартовувати дітей у спекотний день не стоїть. Цього часу цілком достатньо, щоб організм дитини отримав необхідну імунну тренування.

В подальшому малюка можна починати виводити під прямі сонячні промені на хвилину, поступово збільшуючи час до 10-ти хвилин. Сонячні ванни проводяться в першій половині дня до 11-ти годин або ближче до вечора (після 17 годин).

Вода

Ідеальний час для початку процедур — 2 місяці. Починають загартовувати новонародженого з елементарних обтирань м'якою губкою або рукавичкою. Вода повинна бути комфортною: +33-35°С. Зниження температури води повинно відбуватися дуже поступово (у немовлят поріг 28°С не переступають). Для вмивання можна далі знижувати температуру до 20°С.

З 9-ти місяців можна починати ранкові обливання водою. Її температура повинна бути 37°С (взимку) і 35°С — у літній період. Наполегливо, але повільно знижуйте температуру. Результатом повинні стати такі цифри: 30°С – зима і 28°С – літо.

Не бійтеся починати загартовування дітей! Передбачивши всі «тонкощі» і прислухавшись до порад, ви забезпечите своїй дитині міцне здоров'я і квітучий зовнішній вигляд!

Схожі статті: