Відповідні мультики для дітей 1 року (новонароджених і немовлят)

Відповідні мультики для дітей 1 року (новонароджених і немовлят) Зміст:
  • Скільки часу можна проводити перед екраном
  • Мультики для малюків до 1-го року
  • Розвиваючі
  • Навчальні
  • Як дивитися мультфільми
Мультфільми – це такий різновид кіномистецтва, яка подобається дітям і дорослим. Мальовані або лялькові, пластилінові або комп'ютерні, мультики для дітей викликають незмінний інтерес і легке збудження перед переглядом. Чим би не займалися діти, вони з задоволенням біжать дивитися мультфільми.

В Інтернеті, на дитячих TV-каналах, у продажу або в прокаті пропонується дуже багато яскравих, цікавих анімаційних фільмів. Це розважальні, пізнавальні, навчальні, пригодницькі, фантастичні, комедійні мультики, які корисні дитині в будь-якому віці.

Скільки часу можна проводити перед екраном

Мульти для дітлахів — це не просто якесь мальоване кіно. Це справжній світ зі всіма його чарами, де живуть чарівники, принцеси та сміливці, світ, який просто затягує карапузів. І, до речі, відразу ж виникає питання: як довго можна дозволяти дитині дивитися на екран? «Екраном» ми назвемо і телевізор, і комп'ютер, і модні нині смартфони.

Відповідні мультики для дітей 1 року (новонароджених і немовлят)

Дітям до року можна дивитися на екран не більше 10-ти хвилин, а малюкам 4-х років і старше — 2 години.

Отже, педіатри сходяться на думці, що батьки повинні виробити дисципліну в цьому питанні, тобто дитина повинна знати, що йому можна за добу перебувати перед екраном максимум 2 години.

Варто підкреслити, що це не 2 години перед телевізором, 2 години перед комп'ютером і т. д. Це ВСЬОГО 2 години, протягом яких він може дивитися на екран. Це стосується дітей 4-х років і старше.

Відповідні мультики для дітей 1 року (новонароджених і немовлят)

Що стосується дітей 1 року і молодше, то фахівці вважають, що краще їм показувати анімацію дозовано – не довше 10 хвилин. Більш тривалі регулярні перегляди фільмів можуть призвести до виникнення такої проблеми, як «синдром дефіциту уваги».

Мультики для малюків до 1-го року

Радимо почитати:Відповідні мультики для дітей 1 року (новонароджених і немовлят)Режим новонародженої дитини по місяцях

Вже припинилися суперечки медиків і психологів на тему про те, чи можна дивитися мультфільми дітям до року. У кожній родині є кілька одиниць цифрової техніки, тому новонароджених просто неможливо захистити від перегляду всього, що демонструється на екранах. Добре, якщо це будуть мультяшки.

Для зовсім маленьких діточок обирайте якісні, чітко промальовані фільми помірно яскравих кольорів розважального, розвивального або пізнавального характеру. Дитина бачить швидко змінюються яскраві різнокольорові картинки. Спочатку дивиться на них як на кольорові іграшки над ліжечком, поступово вникаючи в зміст і запам'ятовуючи окремі моменти.

В більшості своїй мультики для немовлят – для крихт з 3 до 6 місяців або 7 – 12-місячних – це пізнавальні і розвиваючі мультиплікації. Тривалість 1,5 - 2,5 хвилини не стомлює місячних дітей. Добре запам'ятовують малюки нескладні пісеньки, віршики і лічилки з мультфільмів.

Якщо і показувати дітям мультфільми, то нехай вони будуть розвиваючими та навчальними. Дозовані покази таких мультів не тільки не зашкодять дитині, а навпаки, навчать його багатьом новим речам.

Навчальні та розвиваючі мультфільми частіше розраховані на дітей 3-12 місяців. Одні допомагають малюкам зрозуміти колір і звук, інші знайомлять з пташками і тваринами, треті – з машинками і паровозиками, а четверті навчають азбуки. А чому б однорічному дитині не повчитися читати?

Відповідні мультики для дітей 1 року (новонароджених і немовлят) У мультику для дітей не повинно бути крові, жорстокості, насильства та інших жахів. Побережіть неустоявшуюся психіку дітей. Не варто покладатися на анотацію і рекламу, або подивіться хоча б перегорніть ролик, перш ніж включити фільм малюкові.

Переглядаючи мультфільми, малюк вбирає інформацію, закладену в них, тому краще підбирати для діток до року не просто веселі картинки, а сюжетні лінії, розвивають пізнавальні здібності дитини. Подивіться кілька мультиків і вибрати вподобані для свого малюка.

Розвиваючі

"З добрим ранком, Малюк!"

В цьому мультику разом з морськими мешканцями і рибкою Малюк дитина вмивається, робить зарядку, снідає. Мульт йде дві хвилини, за цей час привчає малюка до ранкових гігієнічних процедур.

«Кращі друзі»

Це пісні, які вчать дітей того, що ручки треба мити з милом, а вранці вмиватися і чистити зубки, що потрібно одягатися самому і добре снідати, прибирати іграшки, а також іншим життєвим премудростям.

"Весела веселка"

Якщо ваш малюк любить грати з пірамідкою, йому будуть зрозумілі мульти із серії "Весела райдуга". За півтори хвилини клоун-пірамідка розповідає про якомусь певному кольорі, наприклад жовтому. Картинки чіткі, кольори не вибиваються, мова зрозуміла.

Навчальні

"Привіт"

Це серія півгодинних фільмів, в яких з малюком грають, розмовляють і співають маленькі Теля, Ягня і Цуценя. В ході фільму малюк вчиться найпростіших жестів: «Привіт!», «Поки!», «До побачення!». Вчиться розрізняти і знаходити предмети за формою і кольором. У цьому мультику картинки не дуже яскраві, екран не переобтяжений деталями, диктор приємним "маминим" голосом пояснює те, що відбувається. Малюкові зовсім не обов'язково демонструвати весь фільм повністю, можна показувати частинами. Так йому буде легше розібратися у змісті.

"Умняша"

Це 1-1,5-хвилинні музичні ролики мультики, які розповідають про пташок, бджілок, котятках, інших тварин та їх дитинчат і звуки, які вони видають.

"Азбука в цирку"

Клоун Гоша зображує великі літери, малюк вже в такому юному віці дізнається і запам'ятовує алфавіт. Таких навчальних мультиків багато, наприклад, "Абетка з машинками", "Абетка з комп'ютером".

"Зоологічний букварик"

Це серія навчальних відео по 5 хвилин, де мудра Сова вчить з хлопцями російський алфавіт у віршах. Невеликим мінусом серії можна назвати довжину віршів в кілька строф. Для дитини до одного року довгі вірші трудноваты.

"The Butterfly Colors" – серія "Англійська для дітей"

У кожному двохвилинному мультику цій серії малюк познайомиться з літерами, квітами, предметами англійською мовою. Якщо ви хочете навчити малюка іноземним мовам, то чим раніше його знайомити з мовою, тим легше він запам'ятовується.

Як дивитися мультфільми

На думку психологів і педагогів, одна з важливих рекомендацій про те, як сім'я повинна жити з телевізором, звучить так: дуже бажано, щоб діти стежили за екраном одночасно з дорослими. Щоб дитина дивився телепередачі і отримував від батьків роз'яснення того, що він бачить, добре це чи погано. Турботливі батьки повинні уважно підбирати мультфільми для перегляду дітям, стежити за тим, щоб мультфільми несли малюкові знання і навчали добра.

Схожі статті: