Урсофальк для новонароджених: інструкція із застосування, відгуки

Урсофальк для новонароджених: інструкція із застосування, відгуки

Напевно кожна матуся після пологів зіткнулася з желтушкой у малюка. Це природне явище, про яку добре знають всі дитячі лікарі. Фізіологічна жовтяниця вважається тимчасовою, і цей діагноз ставиться практично всім новонародженим. Вона проходить протягом 7-10 днів і зазвичай не потребує ніякого лікування. Однак у деяких випадках жовтяниця може затягнутися на тижні, у таких випадках необхідний препарат Урсофальк для новонароджених, який відмінно справляється з цією напастю.

Причини виникнення жовтяниці

Справа в тому, що після народження дитина адаптується до іншого рівня розвитку. В результаті цього процесу в крихітному організмі відбувається розпад фетального гемоглобіну, з допомогою якого раніше поставлявся кисень через пуповину в материнську утробу.

Оскільки фетальний гемоглобін дитині більше не знадобиться, в організмі відбувається заміна на інший гемоглобін, присутній в крові кожної людини. При його розпаді утворюється білірубін, який сам по собі токсичний і важко виводиться з організму. Саме надлишок білірубіну, кількість якого перевищує 35 мкмоль/л, накопичується в крові та проникає в тканини новонародженого. Тому у малюка жовтіють очні яблука і шкіра.

Глюкуронова кислота, що знаходиться в печінці, зв'язується з білірубіном, в результаті чого він втрачає свої отруйні властивості і легко виводиться з сечею. Однак проблема полягає в тому, що в крихітному організмі цей процес відбувається дуже повільно, так як печінка працює досить слабо і відчувається брак необхідних ферментів.

При нормальному розвитку жовтяниця проходить максимум за 2 тижні. Цього часу цілком достатньо, щоб печінка зміцніла і повною мірою вивела білірубін. Проте якщо по закінченню цього терміну жовтяниця не пройшла, це може бути чревате негативними наслідками.

Небезпека полягає в тому, що неперероблені білірубін здатний дійти до головного мозку і зруйнувати клітини. В такому випадку жовтяниця вже називається ядерної та несе в собі небезпеку, адже прибрати всі наслідки її впливу на мозок буває вкрай складно.

Урсофальк для новонароджених: інструкція із застосування, відгуки Патологічна жовтянка у новонароджених призводить часом до найбільш непередбачуваних наслідків

Дія Урсофальку

Всі новонароджені з желтушкой повинні перебувати під пильним наглядом лікарів. Якщо жовтизна не проходить по закінченню терміну 2 тижнів, то призначаються аналізи, які допоможуть визначити кількість білірубіну в крові. Виписуються препарати для захисту печінки і виведення жовчі з організму, в число яких входить Урсофальк.

Цей препарат захищає печінку і покращує вироблення ферментів, сприяють переробці білірубіну і його виведення з організму. Печінка зміцнюється і починає швидше переробляти отрута, тим самим не допустивши розвиток ядерної жовтяниці.

Урсофальк для новонароджених: інструкція із застосування, відгуки

Спосіб застосування та дози

Для новонароджених діток Урсофальк випускається у вигляді суспензій по 250 мл, також існують капсули, які зазвичай пропонуються більш дорослим дітям. У комплекті з суспензією обов'язково присутній ложечка об'ємом в 5 мл, що є добовою дозою для малюка. Варто відзначити, що при жовтяниці дітям дають засіб з розрахунку 10 мл на 1 кг ваги. Приймати Урсофальк рекомендується у вечірній час, перед сном.

Ні в якому разі не варто самостійно давати ліки дитині і займатися будь-яким самолікуванням. Для цього існує доктор, який визначає дозу на підставі кількості білірубіну в крові, показаного в проведених аналізах.

Протипоказання, побічні ефекти і ціна

В інструкції по застосуванню не рекомендується давати Урсофальк дітям з такими порушеннями:

  • Тяжкі захворювання печінки;
  • Порушення в роботі підшлункової залози;
  • Порушення функції нирок;
  • Запалення жовчовивідних шляхів.

Побічні ефекти можуть виражатися в безсонні, безпричинному хвилюванні і в алергічних реакціях. Іноді спостерігається блювота і зригування, також може почастішати стілець, а при неправильному застосуванні можливі порушення в роботі печінки, які можна виявити тільки за допомогою здачі аналізів.

Ліки продається майже в кожній аптеці. Ціна препарату порівняно невисока і складає приблизно близько 1000 рублів.

Урсофальк для новонароджених: інструкція із застосування, відгуки Іноді після прийому Урсофальку малюки стають дуже неспокійними, тому ваша підтримка дуже важлива для малюка

Відгуки про ліки

Про препарат Урсофальк відгукуються переважно в позитивному ключі. Молоді мами зазначають, що засіб дуже ефективний і результат не змушує себе чекати. Жовтянка у новонароджених проходить буквально за кілька днів, що є досить красномовним показником.

Особливістю препарату є солодкуватий смак, і малюки із задоволенням ковтають суспензію. Однак при цьому наголошується, що куплених 250 мл виявляється багато, а термін придатності Урсофальку складає всього 4 місяці.

Для новонароджених дітей ліки слід купувати тільки у вигляді суспензії. Від Урсофальку в капсулах іноді відкривається блювота.

Відео про жовтяниці новонароджених і методи боротьби з нею:

Фізіологічна жовтяниця зустрічається у всіх малюків і жодним чином не є приводом для паніки. Лікування проводиться тільки після здачі аналізів на білірубін і призначається виключно спостерігає педіатром.

Схожі статті: