Третій місяць життя дитини: розвиток, харчування, заняття та вправи

Розвиток зору і уваги

Необхідно займатися з дитиною, фокусуючи увагу на якому-небудь предметі, змушуючи його розглядати іграшку. Для цього можна використовувати яскраві брязкальця. Треба трясти ними то з одного боку від дитини, то з іншого, змушуючи дитину повертати голову і шукати джерело шуму. Також підійде великий яскравий м'яч. Можна взяти його в руки, змусити малюка звернути увагу на нього, сказавши: «Подивися, який м'ячик!», – а потім перемістити його вгору-вниз, вправо-вліво. Це змусить дитину сфокусувати увагу і стежити за предметом.

Можна не використовувати предмети, а просто піднести своє обличчя впритул до дитини і задавати питання: «Де у мами носик? Де у мами очі?» – і тому подібні. Ручками малюка доторкатися до названих частин тіла. Ця гра дуже сприяє концентрації уваги.

Третій місяць життя дитини: розвиток, харчування, заняття та вправи У цьому віці вже можна потурбуватися про придбання прорізувача. Більшість діток в три місяці починають пробувати «на зуб». Велика різноманітність прорізувачів дає можливість придбати його у вигляді брязкальця. Це дозволить трохи заощадити і поєднати приємне з корисним.

Які іграшки потрібні дитині в 3 місяці

В цьому віці можна не купувати багато іграшок. Досить 3-4 брязкальця, великий яскравий м'яч для гімнастики і м'ячик поменше для занять. Можна придбати спеціальні іграшки, які вішаються над ліжечком і в коляску. Дитині вже буде цікаво з ними грати.

Вибирати іграшки необхідно тільки з екологічних і безпечних матеріалів. Обов'язково повинна бути можливість вимити або випрати іграшку. Також можна звернути увагу на текстуру. Добре, якщо брязкальце або м'ячик буде мати поверхню у вигляді «пупиришек» чи нерівностей. Це розвиває дрібну моторику.

Необхідно пам'ятати, що всі діти розвиваються в своєму темпі. Не потрібно перевантажувати дитину заняттями і вимагати від нього того, що він ще не вміє. Радіти кожному досягнення, допомагати малюку пізнавати світ, піклуватися про його правильному харчуванні і здоров'я, любити і приділяти дитині максимум уваги. Ось у чому полягає роль мами.

Схожі статті: