Стерилізація пляшечок для новонароджених: як це робити і навіщо

Стерилізація пляшечок для новонароджених: як це робити і навіщо Зміст:
  • 6 способів стерилізації пляшечок і сосок
  • Важливі поради

Ми оточуємо новонароджену дитину любов'ю, турботою і чистотою. Намагаємося тримати все в стерильності і не допускати попадання хвороботворних мікробів. За статистикою, бактеріальними кишковими розладами страждає близько 70% дітей до трьох років.

Кожна молода матуся знає, що пляшечку і соску необхідно мити відразу після годування. Багато користуються спеціальними миючими засобами для дитячого посуду. Однак величезна кількість мам воліють не просто мити пляшки, але і стерилізувати їх, деякі роблять це з фанатичною регулярністю — після кожного годування.

Стерилізація пляшечок для новонароджених: як це робити і навіщо Існує декілька думок про те, чи потрібно стерилізувати пляшечки для годування новонароджених і коли це треба робити

Правда, на цей рахунок існує і інша думка. Приміром, відомий педіатр Е. О. Комаровський, до якого прислухаються тисячі матусь в нашій країні, стверджує, що стерилізація пляшечок для годування немовлят не так вже й необхідна. Досить мити їх простий проточною водою. За його словами, «людина не потребує стерильності, адже він приходить у цей світ, щоб щодня спілкуватися з величезною кількістю бактерій і вірусів».

Е. О. Комаровський згоден з думкою багатьох вчених про те, що «величезна кількість алергічних хвороб пов'язані саме з тим, що імунітет «недопрацьовує», тобто зустрічається з дуже малою кількістю мікробів. Тому стерильність, з точки зору медицини, дитині протипоказана. Якщо мова не йде про відсутність імунітету або про контакти з кров'ю (як в операційній), то дитині потрібна просто ЧИСТОТА».

Стерилізація пляшечок для новонароджених: як це робити і навіщо

Стерилізувати дитячі приналежності для годування, на думку того ж Комаровського, потрібно тільки в тому випадку, якщо у них передбачається зберігати молоко. Зціджене материнське молоко є прекрасним середовищем для розмноження бактерій, тому пляшечки повинні бути максимально стерильними.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що навіть якщо вибір йде на користь миття посуду звичайною водою, без стерилізації не завжди вдається обійтися. До всього іншого, існує непорушне правило: стерилізація посуду новонароджених обов'язково проводиться відразу після покупки, після хвороби, а також після тривалого вживання.

6 способів стерилізації пляшечок і сосок

В сучасних умовах доступні різні можливості для серйозного очищення дитячого посуду. Давайте розглянемо кожен спосіб докладніше.

У пароварці

Вода наливається в нижній відсік пароварки. Згідно з інструкцією, пляшечки ставляться шийкою вниз. Соски, ложечки, баночки та інші дитячі предмети можна покласти у верхню частину і задати режим "варка" від 5 до 15 хвилин. Коли пароварка трохи охолоне, посуд можна викласти і використовувати за призначенням.

Стерилізація пляшечок для новонароджених: як це робити і навіщо Старий і перевірений спосіб стерилізації – кип'ятіння

В мультиварці

В мультиварці стерилізація проводиться дуже легко. На спеціальну сітку для приготування страв на пару необхідно викласти пляшки та інші приналежності. Залити 1 літр води в чашу, натиснути режим «на пару» і залишити на 7-10 хвилин.

Кип'ятіння

Кип'ятіння проводиться за старовинним рецептом наших бабусь: пляшечки розміщують у каструлі з водою (вода покриває їх повністю), каструлю ставлять на плиту, доводять до кипіння і кип'ятять не більше 10-ти хвилин. Після цього воду можна вилити, а посуд залишити в каструлі до тих пір, поки вона не знадобиться.

Стерилізація пляшечок для новонароджених: як це робити і навіщо Відомі виробники дитячих пляшечок виробляють і спеціальні стерилізатори для них

У стерилізаторі

В стерилізаторі цей процес пройде найбільш якісно. Різних модифікацій стерилізаторів достатньо: електричні, парові, СВЧ, спеціальні для мікрохвильовки, для одного або відразу декількох пляшечок. Дитячий посуд встановлюється в спеціальні відсіки, нагрівальний елемент наливається вода, включається стерилізатор на 10-15 хвилин. Крім зручності даного гаджета, є і ще один плюс: посуд буде стерильною кілька годин.

Радимо почитати:Стерилізація пляшечок для новонароджених: як це робити і навіщоЩо потрібно новонародженому будинку?

В мікрохвильовці

В мікрохвильовці стерилізувати краще додаткової ємності з кришкою або в спеціальних пакетах, у які потрібно укласти пляшки, залити холодною водою, закрити і включити на 7-8 хвилин.

У холодній воді

У холодній воді зі спеціальним антисептичним розчином – найпростіший спосіб знезараження посуду. Розчин готується із спеціальних таблеток, наприклад, Milton, Bebe Comfort, які можна придбати в аптеці. Посуд витримується в розчині близько півгодини, потім добре промивається кип'яченою водою. Холодний метод не пошкоджує пляшечки і захищає від мікробів.

Важливі поради

  1. Потрібно враховувати, що пластикові пляшки можуть не витримати високих температур і деформуються, тому для них краще використовувати холодний спосіб стерилізації.
  2. Перш ніж починати стерилізацію, всі предмети вигодовування потрібно добре промити господарським милом, содою або звичним дитячим миючим засобом з йоржиком і обов'язково прополоскати у проточній воді.

Схожі статті: