Скільки заживає пупок у немовляти, коли він відпадає, догляд за ранкою

Скільки заживає пупок у немовляти, коли він відпадає, догляд за ранкою Зміст:
  • Догляд в пологовому будинку
  • Догляд удома
  • Купання
  • Особливості носіння підгузників і одягу
  • Можливі проблеми

Одразу ж після появи дитини на світ пуповина, яка з'єднує його з матір'ю, обрізається на місці ранки формується пупок у новонародженого. Для того щоб на етапі її загоєння не виникло проблем, важливо знати базові правила по догляду за нею. Тривалість проведення особливих гігієнічних процедур залежить від того, скільки заживає пупок у новонародженого. У нормі цей процес займає кілька тижнів. Якщо терміни затягуються більше, ніж на 1 тиждень, варто звернутися до лікаря. Щоб мінімізувати ризик розвитку патологій, варто ознайомитися з нормами гігієни та догляду за пупком більш докладно.

Догляд в пологовому будинку

Перші ази догляду за дитиною мати освоює ще в пологовому будинку під контролем лікаря. В тому числі це стосується і правил обробки пупкової ранки у новонароджених. Після народження маляти пуповина перетискається і відсікається стерильними ножицями. Ближче до животика її залишок перетягується спеціальною ниткою або прищіпкою. Надалі зайвий хвостик повинен засохнути і відвалитися. Виписку виробляють в основному тоді, коли відпадає муміфікована пуповина.

Так як відбувається цей процес лише на 4-10 день, важливо знати, що робити з ранкою до цього моменту. Переважно в перші дні всі процедури проводить лікар. Після ознайомлення з правилами ця обов'язок перекладається на матір. Важливо обробляти пупок у новонародженого антисептиками і стежити за тим, щоб він не замокал.

У деяких випадках трубка пуповини виявляється занадто товстою і не встигає засохнути повністю за термін, відведений нормами. У такому разі породіллю або відпускають додому з дитиною і дають їй особливі вказівки по догляду за малюком, або виробляють незначне хірургічне втручання. В останньому випадку пуповина відрізається на необхідній відстані, що прискорює процес загоєння пупка.

Догляд удома

найважливішим періодом є загоєння самої ранки, яка утворюється після того, як відвалюється пупок. Протягом цих кількох тижнів існує ризик занесення інфекції, тому важливо дотримуватись норм гігієни та проводити регулярну обробку спеціальними засобами.

Скільки заживає пупок у немовляти, коли він відпадає, догляд за ранкою Дуже важливо правильно обробляти пупкову ранку і дотримуватися гігієнічні вимоги щодо немовля перші 2-3 тижні, після того, як відвалився пупок, щоб уникнути можливих ускладнень при загоєнні

У цілому догляд за пупковою ранкою новонародженого включає в себе не тільки змазування антисептиками, але і дотримання правил купання, перев'язки, носіння одягу та інші процедури. В першу чергу, звичайно ж, слід розглянути питання про обробці пупка.

Для того щоб не занести інфекцію і видалити з ранки накопичилася сукровицу, можна використати такі засоби:

  1. Хлоргексидин. Це спеціальна рідина, призначена для антисептичної обробки. Не має надто вираженого запаху і кольору, повністю безпечна для застосування.
  2. Перекис водню. Використовують тривідсотковий розчин. Він допомагає позбавитися від сукровиці і прискорює загоєння пупка.
  3. Зеленка. Хороше дезінфікуючий засіб, концентрація становить 1%. При використанні великої кількості може призвести до опіку. Також може перешкоджати виявленню таких відхилень, як почервоніння шкіри.
  4. Марганцівка. У слабкої концентрації допомагає позбутися від бактерій та інфекцій, але контакт з кристаликами неприпустимий для ніжної шкіри дитини.

Щоб не дратувати зайвий раз ранку і при цьому не допустити її зараження, потрібно робити обробку 1-2 рази на добу. При проведенні процедури потрібно подбати про те, щоб у вас були чисті руки. Використовуйте ватяну паличку для нанесення засобів і вичищення поглиблення. Скоринки потрібно попередньо розмочити перекисом, а після припинення шипіння рідини промокнути пупок і витерти його дочиста, злегка розсунувши пальцями. Потім наклейте на ранку новий пластир. Після того, як вона почне затягуватися, можна обійтися без нього.

Скільки заживає пупок у немовляти, коли він відпадає, догляд за ранкою

Крім того, догляд за пупком в домашніх умовах включає і інші заходи. Насамперед, важливо давати шкірі можливість «дихати». Для цього потрібно робити перерви між пеленаниями на прийняття повітряних ванн, особливо після купання. Це робиться для того, щоб пупок не загноїлося і краще підсихав. Слід також більш детально розглянути деякі інші моменти.

Купання

Обробка пупка у новонародженого проводиться за правилами після купання. При цьому важливо знати, як проводити і саму гігієнічну водну процедуру. Деякі фахівці взагалі не рекомендують мочити дитини до тих пір, поки не відпаде пуповина. Замість ванн можна проводити обтирання серветкою.

Скільки заживає пупок у немовляти, коли він відпадає, догляд за ранкою Малюка до загоєння пупкової ранки можна купати. Проте педіатри рекомендують поменше мочити пупок або заклеїти його пупкових пластырьком

Тим не менше, відсутність повноцінних водних процедур протягом декількох тижнів може призвести до порушення формування імунітету і проблем з чистотою. Саме тому можна використовувати пупковий пластир для захисту від попадання води на ранку.

Після того, як пупок почне затягуватися і припиняться кров'янисті виділення, можна зовсім обійтися без додаткових заходів. У такому випадку рекомендується додавати у воду слабкий розчин марганцівки або відвар трав, що сприяють прискоренню загоєння. При цьому важливо порадитися з лікарем перед впровадженням таких заходів.

Особливості носіння підгузників і одягу

Для того щоб пупок у новонароджених гоївся як можна швидше, важливо забезпечити комфортні умови при носінні одягу. Тут можна виділити кілька базових правил.

Перш за все зверніть увагу на те, що підгузник не повинен натирати шкіру малюка і закривати доступ повітря до ранки. Сьогодні у продажу є підгузники зі спеціальною виїмкою для пупка. Це дуже зручно, так як усуває безліч проблем, пов'язаних з контактом тіла і памперса. Особливо це актуально в тому випадку, якщо у дитини стирчить пупок. Також це дозволяє знизити ризик потрапляння бактерій або інфекції з пелюшок. Взагалі рекомендується одягати підгузники дитині тільки в тому випадку, коли без них, дійсно, не обійтися.

Скільки заживає пупок у немовляти, коли він відпадає, догляд за ранкою Щоб пупкова ранка гоїлася швидше, краще купувати спеціальні підгузники з виїмкою для пупка. Якщо ж у вас звичайні «памперси», теж не проблема: підгузник можна трохи підігнути або зробити виріз самостійно

В теплу пору року малюкам можна забезпечити прийняття повітряних ванн максимальний час. А ось взимку, особливо за відсутності належного опалення, це питання стає проблемою. У такому разі для немовлят потрібно підібрати такий одяг, яка дозволяє тілу максимально «дихати». Категорично забороняється носити синтетику і неякісні матеріали. Краще всього використовувати бавовна і його похідні.

Можливі проблеми

Незважаючи на всі старання батьків, проблеми з загоєнням пупкової ранки у немовляти виникають досить часто. Деякі з них легко усунути буквально за пару днів, інші ж можуть вимагати лікарського втручання.

Які проблеми можуть виникати в цій ситуації?

Гранульома

До її появи призводить швидкий ріст тканин та капілярів. В такому випадку судини сплутуються в клубочок, що призводить до частого виділення крові з ранки. Для усунення гранульоми слід звернутися до педіатра. Лікар припікає вузлик особливим олівцем, мають срібний стрижень, який вбиває мікроби.

Радимо почитати:Скільки заживає пупок у немовляти, коли він відпадає, догляд за ранкоюЧим обробити пупок у новонародженого?

Грижа

Якщо у дитини пупкове кільце збільшується в розмірі і як би стирчить назовні у вигляді шишки, швидше за все мова йде саме про пупкової грижі. Іноді слабка черевна стінка може спровокувати поява грижі ще в процесі народження малюка. Нічого страшного в цьому немає, якщо знати, які заходи потрібно вжити. Для початку уточніть діагноз у педіатра. Для лікування часто досить масажу, який допомагає вправити грижу. Частіше кладіть дитину на животик і не допускайте у нього надривного плачу. Якщо ці заходи не допомагають, тоді може знадобитися допомога доктора і легке хірургічне втручання.

Інфекція

Набагато гірше, якщо ви помітили червоний слід навколо ранки. У такому випадку потрібно стежити за появою додаткових симптомів. Якщо ви помітили, що дотик до животика викликає у дитини дискомфорт і болі, ранка гноїться, а також пахне пупок не зовсім приємно, швидше за все, ви маєте справу з інфекцією. Це може бути наслідком недостатнього догляду. У такому випадку потрібно терміново звернутися в лікарню, адже можуть знадобитися додаткові ліки для боротьби із запаленням і бактеріями, а при виникненні ускладнень – навіть операція.

Ранка довго не загоюється

Іноді причини того, що ранка погано гоїться, цілком природні. В основному це пов'язано з тим, що пуповина була занадто великою, тому на загоєння місця її видалення потрібно більше часу, ніж зазвичай. Інший фактор – надмірний догляд. Нерідко мами занадто ретельно вичищають пупок і тим самим травмують нову шкірку. Третя причина – слабкий імунітет. У цьому випадку дитячому організму потрібна допомога, тому зверніться в поліклініку за консультацією.

Мокнуча ранка

В основному це помічають батьки після купання малюка. Іноді таке явище може бути знаком інфікування пупка при наявності додаткових симптомів. Якщо ж проблема полягає тільки в затриманні вологи, швидше за все потрібно просто мазати рану іншим засобом, з більш дієвим підсушують ефектом. При цьому не використовуйте засоби з великою концентрацією спирту, так як ви можете обпекти шкіру малюка.

Догляд за дитиною в період загоєння пупкової ранки – це відповідальність за його здоров'я. Не варто ігнорувати правила гігієни та інші рекомендації. Якщо ви помітили, що щось пішло не так, не зволікайте і зверніться до лікаря, адже занесена інфекція може призвести до ускладнень, наприклад, сепсису. І пам'ятайте, що у всьому потрібно знати міру, тому не варто надмірно турбувати ранку, якщо для цього немає підстав.

Схожі статті: