Скільки разів має какати і писати новонароджений і як часто

Скільки разів має какати і писати новонароджений і як часто Зміст:
  • Норми спорожнення
  • Якщо грудне вигодовування
  • Якщо вигодовування штучне
  • Про мокрих пелюшках
Скільки питань виникає у батьків у зв'язку з доглядом за новонародженим дитиною! Їм здається, що малюк часто чхає, то що він паплюжить, або, навпаки, стілець дуже рідкісний. Так скільки ж насправді какають немовлята протягом дня? І де та межа, коли травлення порушується і потрібно надавати допомогу?

Те, що дитина часто какає, говорить про його хорошому стані здоров'я. Якщо малюк при цьому чудово себе почуває, відсутні інші симптоми, переживати з приводу сирнистого стільця або зміни кольору на жовтий з відтінком зеленого не варто. Однак коли дитина вередує, погано набирає вагу, його сильно мучать кольки, є привід звернутися за консультацією до лікаря.

Норми спорожнення

На частоту звільнення від калових мас, їх колір, запах, консистенцію впливає багато факторів:

  • спосіб вигодовування;
  • принципи харчування мами;
  • об'єм вживаного пиття;
  • індивідуальні особливості організму.

Як же виглядає нормальний фізіологічний стілець, і як він змінюється в міру того, як дитина росте?

Якщо грудне вигодовування

Добу після пологів. Повинен вийти первородний кал меконій. Він смолянистый як за кольором, так і по консистенції, трохи липкий, запаху не має. Дуже важливо, щоб меконій вийшов саме в першу добу після народження.

Скільки разів має какати і писати новонароджений і як часто

Наступні 4-5 днів — так званий перехідний період. Якщо меконію спочатку було багато в кишечнику, дитина може продовжувати какати їм. Оскільки годівля тільки встановлюється, і малюк спочатку отримує невеликими порціями молозиво, а лише на 3-4 добу прибуває молоко, какають діти від 1 до 3 разів на добу.

Другий тиждень. Стілець щоденний, але кількість випорожнень коливається від 1 до 10 на добу. Перші три тижні склад молока непостійний, він змінюється разом з потребами малюка. Абсолютно нормально, коли дитина какає щоразу після годування. Але до кінця другого тижня зазвичай починаються кишкові коліки і підвищене газоутворення, вносять свої корективи у травний процес.

Скільки разів має какати і писати новонароджений і як часто При грудному вигодовуванні кількість випорожнень за добу варіюється від 10 до 1 або навіть через день

До шостого тижня. Мамине молочко передає місячній дитині легкий проносний ефект, тому він какає стільки ж разів, скільки і їсть. У цей період вважається, що якщо стілець у дитини рідше 4-х разів на добу, значить, він не наїдається, молока недостатньо і потрібно терміново стимулювати лактацію. Для цього краще всього звернутися до фахівця з грудного вигодовування.

Радимо почитати:Скільки разів має какати і писати новонароджений і як частоПронос у дитини грудного віку

В 1,5-2 місяці. Здавалося б, все йшло добре, як раптом дитина починає спорожнятися рідше, раз у 2 або навіть 3 дні. У медицині подібне явище іменується ферментним кризом. Грудне молоко знову оновлюється, а травна система малюка намагається адаптуватися, виробляючи відповідні ферменти. Така перебудова може затягнутися на кілька тижнів, а з боку здається, що у малюка почався запор.

Після налагодження організм дитини вибирає для себе індивідуальний режим спорожнення. У більшості випадків акт дефекації здійснюється 1-2 рази за день. Однак є дітки, яким раніше какати до 5-ти разів на добу. Повторимося, що якщо відсутні інші підозрілі симптоми, хвилюватися не варто.

6 місяців. Час, коли вводиться перший прикорм. Ферментна система дитини вже готова до нових дегустації, тому і кал стає схожий на «дорослий», з характерним різким запахом, оформлений.

Якщо вигодовування штучне

Треба визнати, що, перебуваючи на штучному вигодовуванні, новонароджений какає рідше. Так відбувається через те, що суміш, на відміну від грудного молока, більш густа, а значить, довше перетравлюється.

Скільки разів має какати і писати новонароджений і як часто Малюки, які харчуються сумішами, частіше страждають запорами

На початку частота стільця у більшості випадків буде співпадати з частотою годувань: приблизно каджые 3-4 години. З-за того, що кал у искусственников щільніше і повільніше просувається по кишечнику, нерідко такі діти страждають запорами (про те, що таке запор і як його лікувати, читайте тут). На відміну від дітей на грудному вигодовуванні, затримка стільця на добу у искусственников — сигнал до дії. Можливо, доведеться потрудитися, щоб підібрати потрібну суміш.

Про мокрих пелюшках

А скільки разів на день малюк повинен на першому році життя писати? Це питання також хвилює багатьох мам. Цікавий факт, що в першу добу після народження сечовипускання взагалі може не бути, і це нормально. Наступні кілька днів новонароджений рідко пісяє, і сеча може мати насичений помаранчевий колір із-за підвищеного вмісту в ній уратів.

Зате потім сечовипускання стають настільки частими, що по них можна судити, дитина наїдається грудним молоком чи ні. Перший місяць памперси при зміні важкі, повні, тому що дитина мочиться до 20-ти разів на добу. Наступні місяці — близько 15-ти разів на добу. Таким чином, якщо підгузники кожні 2-3 години наповнюються змістом, все з вашою дитиною в порядку. Успіхів вам у підрахунках!

Схожі статті: