Скільки повинен з'їдати новонароджений (місячна дитина) грудного молока

Скільки повинен з'їдати новонароджений (місячна дитина) грудного молока Зміст:
 • Норма суміші або грудного молока
 • Скільки разів у добу годувати малюка?
 • Як визначити, чи вистачає дитині їжі?
 • Що робити, якщо дитина недоїдає або переїдає?
Багато молоді матусі дуже турбуються з приводу того, як харчується дитина. Чи вистачає йому грудного молока чи суміші? Не переїдає він? Це питання надзвичайно важливе! Недокармливая дитини, можна позбавити його цінних поживних речовин, які важливі для повноцінного розвитку, а переїдаючи, малюк буде себе некомфортно почувати і набирати зайву вагу. Скільки повинен з'їдати новонароджений?

Норма суміші або грудного молока

Мама намагається нагодувати свого малюка, щоб він був ситий і не голодував. Але варто пам'ятати, що в дитячому харчуванні багато – не значить добре. Необхідно годувати новонародженого в тому обсязі, в якому належить.

Якщо матуся годує грудьми, тут складно оцінити обсяг молока, який з'їдає новонароджений. Але сьогодні багато хто воліє штучне годування або зціджування. Коли дитина їсть з пляшечки, розрахунок норми їжі можна робити по наступній таблиці. Підставивши в дані формули своєї дитини, нескладно вирахувати той об'єм їжі, який повинен з'їдати новонароджений, а також дитина більш старшого віку.

Скільки повинен з'їдати новонароджений (місячна дитина) грудного молока

Деякі матусі нехтують розрахунками і орієнтуються на поради бабусь чи власну інтуїцію. Цього не варто робити! Тільки обчисливши потрібну кількість їжі, можна бути впевненим у тому, що дитина наїдається, не переїдає і отримує всі необхідні поживні речовини для правильного розвитку.

Скільки разів у добу годувати малюка?

Відповідь на це питання залежить від того, як мама збирається організувати годування по режиму або на вимогу. Зараз багато фахівців вважають за краще другий варіант, тобто годувати малюка відразу, як тільки він попросить, не дотримуючись жодних часових інтервалів. Часте прикладання корисно для рясної лактації та для психологічного комфорту малюка, який має потребу в материнській турботі, але не дуже зручні для самої молодої матусі.

Режим – непоганий варіант. Дітки їдять строго по часу, і таким чином налагодити побут набагато легше. Організовуючи режим, потрібно пам'ятати, що новонароджені потребують досить частому годуванні, тому не варто робити відразу великі часові інтервали. Для початку проміжки повинні бути не більше 2-2,5 годин. З кожним місяцем кількість годувань зменшується, а інтервали збільшуються.

 • перший місяць життя число годувань – 7-10, проміжки 2-2,5 години.
 • 2-3 місяць число годувань – 6-8, проміжки 3-3,5 години.
 • 4-5 місяць число годувань – 5-6, проміжки 3,5-4 години.

Починаючи з півроку, число годувань скорочується до 5, проміжки – 4 години. Зрозуміло, це приблизний режим, і кожна мама коригує його під себе і своєї дитини.

Скільки повинен з'їдати новонароджений (місячна дитина) грудного молока

Як визначити, чи вистачає дитині їжі?

Для того щоб визначити, скільки з'їдає грудної дитина, що смокче груди, можна скористатися наступними способами:

 1. Скористатися домашніми вагами для немовлят. Необхідно зважити дитини до годування, а потім відразу після їжі. Малюк повинен бути голим, без пелюшок і підгузника. Обчисливши різницю, можна визначити, скільки грам молока малюк з'їв.
 2. Зцідити молоко перед годуванням. Спосіб не дуже точний, але дозволить хоча б приблизно дізнатися, яку кількість молока з'їдає новонароджений. Зціджуватися потрібно дуже ретельно прямо перед годуванням. Перелив молоко в пляшечку, можна визначити об'єм їжі. Зрозуміло, зцідити молоко з грудей повністю майже неможливо, дитина висмоктує на 20-30 мл більше. Це потрібно врахувати при підрахунку загальної кількості їжі.

Якщо організовано штучне харчування, то все простіше і зрозуміліше. Мама завжди знає, скільки їжі вона дає немовляті. Але як визначити, що дитина наїдається? Ситий малюк спокійний, позитивно налаштований, рідко плаче (якщо немає інших дратівливих чинників), досить активний в хвилини неспання, набирає вагу, відповідно до норми (норми набору ваги можна побачити в таблиці).

Скільки повинен з'їдати новонароджений (місячна дитина) грудного молока У таблиці наведено усереднені дані. На них можна орієнтуватися, але невеликі відхилення в набирання ваги в ту або іншу сторону абсолютно нормальні. Якщо ж надбавка сильно відрізняється від табличних значень, то необхідно проконсультуватися з педіатром. Швидше за все, дитина систематично недоїдає або переїдає.

При переїданні можна помітити, що грудної дитина додає у вазі більше норми, турбується, плаче. Надлишок їжі, що важко перетравлюється і може викликати коліки, здуття живота, запор, висипання на шкірі.

Важливо: Якщо надбавка у вазі б'є всі рекорди і значно перевищує норму, не варто радіти і тішитися зі складочками на тілі немовляти. Малюк явно переїдає і споживає набагато більше молока, ніж є. Це може вкрай негативно позначитися на стані дитини. Такі діти пізніше починають ходити і повзати, так як їм просто важко рухатися, гірше переносять захворювання і більш схильні до алергічних реакцій.

Що робити, якщо дитина недоїдає або переїдає?

Якщо сталася така ситуація, що дитина не наїдається грудним молоком, то є два виходи з положення:

Радимо почитати:Скільки повинен з'їдати новонароджений (місячна дитина) грудного молокаЯка надбавка ваги повинна бути у новонароджених
 1. Спробувати збільшити лактацію (кращий варіант, особливо якщо мова йде про новонародженого місячному дитину).
 2. Догодовувати якісної адаптованою сумішшю.

Збільшити лактацію допоможе:

 • Часте прикладання дитини до грудей. Це основний спосіб, за допомогою нього можна вирішити проблему за кілька днів.
 • Вживання великої кількості рідини. Сюди можна включити і спеціальні трав'яні збори, чаї для лактації.
 • Не квапити дитину, коли він смокче груди. Мінімальний час годування повинна становити не менше 20-ти хвилин.

Багато мам намагаються збільшити «жирність» молока, щоб дитина наїдався краще. В цьому немає сенсу. Параметр «жирності» грудного молока у кожної жінки різний, і він абсолютно не залежить від споживаної їжі. Він закладений на генетичному рівні. Від поїдання горіхів, домашнього сиру, вершкового масла та інших калорійних продуктів у величезній кількості жирність молока точно не збільшиться, а проблеми із зайвою вагою у мами з'являться однозначно.

У тому випадку, коли дитина явно переїдає (найчастіше це трапляється на штучному вигодовуванні) необхідно поступово знизити кількість суміші. Не можна це робити різко! Достатньо з кожного годування прибрати по 5-10 грамів замінника молока.

Скільки повинен з'їдати новонароджений (місячна дитина) грудного молока Якщо матуся вибирає догодовування сумішшю при нестачі молока, то необхідна консультація з педіатром, який допоможе з підбором суміші і призначить розмір порції.

Якщо ж переїдання відбувається на грудному вигодовуванні, що буває дуже рідко, то необхідно трохи зціджуватися перед кожним годуванням.

Кожна мама повинна пам'ятати, що харчування для немовляти – це надзвичайно важливо! І годування грудьми – ідеальний варіант, який містить в собі найменшу кількість проблем і підводних каменів. Але якщо не виходить вигодувати дитину самостійно, то замінники молока сьогодні є гарною альтернативою. Головне, не забувати про те, що все добре в міру і кількість будь-якої їжі повинно суворо відповідати віку дитини, щоб розвиток був правильним і гармонійним.

Схожі статті: