Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимку

Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимку Зміст:
 • Для чого потрібні пелюшки
 • Матеріали і види пелюшок
 • Розмір
 • Скільки потрібно пелюшок

Для майбутніх батьків дуже важливо своєчасно розібратися з усіма питаннями, що стосуються дитячого приданого. Ще до народження малюка необхідно запастися предметами гігієни, одягом та іншими дрібницями, які знадобляться в перші місяці життя малюка. Одним з поширених питань є те, скільки пелюшок потрібно закупити для новонародженого і який тип матеріалу підійде краще всього.

Для чого потрібні пелюшки

У зв'язку з тим, що дитячі речі швидко брудняться, за правилами, закуповуються в кількох примірниках. У питанні про те, скільки пелюшок потрібно малюкові в перші місяці життя, слід керуватися тим же принципом, але при цьому збільшувати кількість виробів не три і не чотири рази.

З чим же пов'язане таке правило? В першу чергу слід розібратися, для чого потрібні пелюшки. Тут можна виділити цілий список пунктів, де використовується цей виріб:

 • За допомогою пелюшки батьки обмежують хаотичну рухову активність і попереджають травмування малюка.
 • Це краща альтернатива купівельними підгузків, але їх треба міняти після кожного сечовипускання.
 • Використовується для сповивання новонародженого і відмінно заміняє в перший час одяг. Особливо добре підходить для утеплення в зимовий час.
 • Вистелено на ліжко, диван, пеленальний столик, візок і т. д.
 • Замінює ковдрочку в літній час.
 • Використовується замість рушники для витирання після підмивання та вечірніх купань.

Можна пристосувати пелюшки і для інших завдань. Для кожної функції слід виділити кілька примірників.

Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимку Незважаючи ні на що, багато матусі на час сну продовжують сповивати немовлят

Матеріали і види пелюшок

В залежності від конкретних потреб і часу року, потрібно запастися різними пелюшками по щільності і матеріалом виготовлення. Влітку досить виробів з тоненької тканини і кількох теплих про запас. Для зими ж співвідношення міняється і стає приблизно однаковою.

В наборі пелюшок для новонародженого допускається наявність тільки натуральних тканин. Синтетику відразу відкиньте, так як вона може призвести до подразнення ніжної шкіри малюка і викликати алергію. До того ж, тканина повинна пропускати повітря і не перешкоджати природному терморегуляції.

Для пелюшок найчастіше використовують такі матеріали:

Радимо почитати:Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимкуЯк сповити новонародженого в пелюшку?
 • Бавовняна тканина – тонкий, натуральний і недорогий матеріал для літніх пелюшок.
 • Ситець – тонкий бавовняний матеріал, такі вироби підходять для багаторазового використання для сповивання.
 • Трикотаж – приємні на дотик, практичні. При покупці перевіряйте натуральність складу.
 • Фліс – самий приємний на дотик, неймовірно м'який матеріал.
 • Байка – ворсиста тканина, з неї в основному шиють більш товсті пелюшки.
 • Фланель – багатоцільові вироби, стовідсотково бавовняні. Вони більш товсті і мають «подпушенность», тому м'які і теплі.
 • Вовняні і хутряні – це товсті, схожі більше на плед, пелюшки. Вони використовуються для утеплення малюка за принципом конверта.

Крім того, слід розрізняти одноразові моделі. Вони відрізняються мінімальною товщиною і хорошим вологопоглинанням. Їх використовують в якості захисної підкладки або замість памперса, особливо на період перебування в пологовому будинку.

Моделі на липучках мають вигляд конверта і значно полегшують процес сповивання. При цьому для інших цілей їх навряд чи вдасться адаптувати.

Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимку Зараз існують моделі пелюшок на липучках. Особливо вони подобаються матусям без досвіду, т. к. дуже полегшують процес сповивання немовляти

При покупці зверніть увагу на те, що якісна пелюшка повинна бути:

 • приємна на дотик;
 • м'яка;
 • швидко вбирати вологу;
 • стовідсотково натуральна;
 • міцна;
 • добре пропускати повітря;
 • допомагати підтримувати оптимальну температуру;
 • мати непомітний забарвлення;
 • не линяти, так як прати її доведеться постійно;
 • мати оброблену тканину.
Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимку

Розмір

Для того щоб сповивати дитину було зручно, для кожного віку підбираються вироби різного розміру. До того ж, для використання пелюшок в інших цілях слід заздалегідь закупити кілька більш габаритних моделей.

Зовсім ще маленького новонародженому для сповивання знадобляться невеликі за розмірами вироби. Досить відрізка тонкої тканини 80 х 90 см і 80 х 100 см – для більш товстої. Краще заздалегідь купити або пошити більш великі вироби, хоча б 90 х 110 см, так як діти ростуть дуже швидко, і вже через пару місяців малюк почне самостійно виплутуватися з короткою пелюшки.

Вироби 110 110 см визнані багатьма мамами найзручнішими, до того вже їх можна використовувати в якості простиральця і кутати в них малюків 3-4 місяців. Найбільшими вважаються пелюшки 120 х 120 див. Так як вартість таких моделей чимала, вигідніше пошити їх самостійно.

Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимку Стандартні пелюшки бувають різних розмірів. Краще купувати з параметрами побільше, тому що ними можна користуватися більш тривалий час

Скільки потрібно пелюшок

за кілька місяців життя дитини мама встигає перепрати цілу гору пелюшок. Новонароджений здатний лише реалізовувати свої базові потреби, однією з яких є туалет. Какають малята кілька разів в день, практично після кожного годування, а писяют мало не щогодини. Щоб забезпечити дитині комфорт і чистоту, потрібно регулярно міняти забруднені пелюшки на нові. З часом частота походів в туалет знижується, але в перші місяці доведеться попітніти.

Щоб легше було розібратися в питанні про те, скільки все ж пелюшок необхідно закупити для дитини, краще розбити їх на окремі категорії. У цьому вам допоможе наступна таблиця:

фланель10ситец і х/б15трикотаж4байка4флис2-3одноразовые10на липучках2-3шерсть1-2

Врахуйте, що частина пелюшок потрібно взяти з собою в пологовий будинок. Там вам знадобиться кілька байкових і мінімум 5 ситцевих виробів, а також комплект одноразових підстилки. Інше при необхідності донесуть родичі чи можна буде придбати в аптеці.

Скільки пелюшок потрібно для новонародженого влітку і взимку Щоб заощадити на пелюшках, їх можна зшити самостійно

Вдома ж вирішити питання буде набагато простіше. Орієнтуйтеся на частоту використання підгузників. Якщо ви вирішили від них відмовитися, збільште число необхідних виробів, як мінімум, у два рази. При регулярному використанні памперса можна обмежитися декількома пелюшками різного типу. По суті, питання про те, скільки пелюшок знадобиться конкретно вашій дитині, суто індивідуальний. При цьому варто запастися не менш 20-ма виробами.

Витрати на такі закупівлі чималі. Якщо ви хочете трохи заощадити, спробуйте зшити пелюшки самостійно. Для цього достатньо придбати тканину відповідного складу і якості, нарізати її на потрібні за розміром відрізки і обстрочить краю на машинці. Робиться все це швидко, а економія досягається більш, ніж в два рази.

Використання пелюшок – це правильний прийом, так як тканина дозволяє шкірі малюка дихати і сприяє більш раннього привчання до контролю своїх потреб і до горщика.

Схожі статті: