Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянки

Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянки Зміст:
  • Про що слід пам'ятати і знати?
  • Трохи про пори року
Коли в родині з'являється перша дитина, то на батьків навалюється достатня гора проблем і питань. І як раз один з таких: «Коли можна гуляти з новонародженим?». Насправді, тут не все так просто, так як, покинувши утробу матері, малюк починає адаптуватися до нового для нього світу. Адже він спочатку буде для малюка досить агресивним – різноманітна пил, тверді тканини та інші моменти.

Гуляння з новонародженими дітками також вимагає свого підходу. По-перше, варто звертати увагу на погоду за вікном, адже для «літніх» дітей прогулянка може бути на 5 - 10 хвилин довше, ніж для «зимових». По-друге, до уваги варто брати і самі умови навколишнього середовища, особливо якщо сім'я живе в загазованому мікрорайоні.

Прогулянки на свіжому повітрі з новонародженим – запорука його правильного фізичного і психологічного розвитку. Головне, знати, як це робити.

Про що слід пам'ятати і знати?

Є ряд загальних вимог, про які має пам'ятати кожна мама. Саме вони дозволяють правильно організувати прогулянку.

Перші два тижні краще з дому поки не виходити. Це обумовлено тим, що поки дитина звикає до всього нового. Це стосується і літніх, але більше зимових малюків. Нова «середовище проживання» для дитини – це стрес, тому поки що його організм не слід надто навантажувати.

Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянки Один з основних принципів у прогулянках з немовлям – це поступовість. Особливо це стосується «зимових» діток. Перший раз вивозимо малюка в сонячну безвітряну погоду на 15 хвилин, потім поступово тривалість прогулянок збільшуємо

Перша прогулянка новонародженого повинна тривати не більше 15-ти хвилин. Кожні 3 дні до цього часу можна додавати по 5 хвилин, поки загальна тривалість не досягне години. Взимку малюка можна просто одягати і виходити з ним на балкон, так як низькі температури більш «агресивні» для дитини. Але якщо на вулиці стоїть спека, то варто здійснювати прогулянку ввечері. Справа в тому, що у грудних дітей ще не повноцінно працює слизова оболонка носоглотки. А значить, вдихуване гарячий або холодний повітря можуть нашкодити малюкові.

Якщо коляска ще не куплена, то варто вибирати ті моделі, які мають спеціальні люльки. Не варто місячного класти дитину в коляску, яка просто перебуває в положенні «лежачи». Це шкодить формуванню кісткового скелета. Якщо коляска куплена, але в ній немає люльки, стоїть окремо придбати спеціальний матрасик. Але варто вибирати тільки ті, що зроблені з натуральних матеріалів, щоб у малюка не виникло алергії.

Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянки

Говорячи про засобі пересування, варто акцентувати увагу і на колесах. Гуляти з новонародженим зручно, якщо візок не трясе з боку в бік. А для цього вона повинна бути оснащена хорошими амортизаторами. В іншому випадку і мама, і малюк буде відчувати незручності. Також колеса повинні вибиратися під умови експлуатації. Якщо сім'я живе в приватному секторі, то тонкі шини не підійдуть, особливо якщо там розбиті дороги.

Одяг теж грає не останню роль у прогулянці. Навіть влітку малюка варто повністю одягати. Для таких прогулянок добре використовувати чоловічки з довгими рукавами і ніжками. І не варто забувати про головний убір. Що стосується ковдри, то тут вже слід орієнтуватися по погоді. Малюка завжди одягають на одну кофту більше, ніж на себе. Взимку одягу повинно бути більше (використовується принцип багатошаровості, тобто одяг на малюка повинна бути в декілька шарів, тоді повітря краще затримується між одягом і дитина не мерзне. Наприклад, «людина», флісовий костюмчик, шкарпетки, шапочка і комбінезон). Мама повинна стежити за одягом малюка, т. к. терморегуляція новонароджених ще не налагоджена, і вони замерзають швидше, ніж, наприклад, немовлята, яким півроку.

Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянки Другий принцип для прогулянки в холодну пору з млладенцем – це багатошаровість. Використовуйте кілька шарів одягу (4 - 5), і ваш малюк не замерзне навіть в морозну погоду

Так як у новонароджених імунна система ще зовсім слабка, то батьки повинні дуже уважно ставитися до умов життя своєї дитини. Говорячи про прогулянках, варто сказати, що якщо на вулицю йти взимку, то мама повинна завчасно підготувати свій одяг і малюка. Це необхідно для того, щоб дитина не запрел, інакше при виході на вулицю високий ризик застудити малюка.

Прогулянки з новонародженим повинні стояти в режимі дня після годування. По-перше, це дозволяє уникнути примх, а по-друге, коли дитина стане старшою, це дозволить привчити його до денного сну.

Є свої позволительные температурні показники. Починати гуляти з новонародженим дитиною можна, тільки якщо на вулиці не вище 30 градусів в літній час, і не нижче 15 градусів взимку. Якщо погода з сильним вітром, снігом чи дощем, то краще сидіти вдома. Навіть дощовик не приносить користі. Справа в тому, що він обмежує простір, із-за чого в колясці накопичується вуглекислий газ, а він далеко не корисний малюкові.

Щоб прогулянка була спокійною для всієї родини, варто гуляти по паркам, далеко від галасливих місць і доріг.

Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянки Гуляти з новонародженими треба подалі від шуму і доріг. Для цієї мети добре підходять парки та сквери

Всі ці рекомендації молодій мамі варто дотримуватися. Вони допоможуть розвиватися дитині правильно і гармонійно, без будь-яких проблем.

Трохи про пори року

Вище вже зазначалося, що з дитиною можна починати виходити гуляти, як тільки йому виповниться 2 тижні. Але в році є 4 сезони, які характеризуються своїми індивідуальними погодними умовами. Тому в кожен сезон мама повинна пам'ятати про такі особливості.

Влітку

На перший погляд, це найкращий сезон для прогулянок. Але це з якого боку подивитися. Звичайно, сонячні промені дають вітамін Д, без якого у дитини може розвинутися рахіт. Але річний повітря занадто сухий, і малюк не зможе нормально дихати, а коли пересихають слизові оболонки носоглотки, це загрожує зараженням інфекцією. Влітку прогулянка по часу повинна бути не більше 20-ти хвилин. До першого місяця життя це час може спокійно дійти до години і навіть двох.

Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянки Коли на вулиці гарна погода, то гуляють з немовлям 2 - 3 рази в день

Родинам, які живуть у приватному секторі, з цим питанням набагато простіше, так як у них є можливість просто виставити коляску у двір і накрити тюлем. Що стосується того, скільки гуляти з новонародженим в цілому, кожен батько повинен орієнтуватися самостійно. Для одних малят цілком вистачає години, інші не нагулюються і за два.

Навесні і восени

Радимо почитати:Скільки і коли можна гуляти з новонародженим, особливості першої прогулянкиДитячі зимові комбінезони для новонароджених

В цей час погода може псуватися, а температура ще (або вже) бути занадто прохолодною для дитини. Тому такі прогулянки можуть бути більш коротким, на відміну від літніх. Краще, звичайно, дихати свіжим повітрям щодня, але тільки якщо дозволяють погодні умови. Щоб прогулянка була максимально комфортною, потрібно одягати малюка відповідним чином. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, не зайвим буде взяти з собою пляшку води. Самий оптимальний варіант для немовлят – комбінезон-трансформер, який має на ніжках блискавки. Якщо виникне необхідність провести заміну брудного памперса, то мама легко розстебне його і виконає необхідні маніпуляції. У цей час найкраще робити 30 – 40-хвилинні прогулянки, щоб не застудити дитя.

Взимку

В цей сезон прогулянки будуть самими короткими за часом. І це тільки в тому випадку, якщо градусник не опускається нижче позначки -15 градусів. Найкраще з дитиною гуляти тоді, коли необхідно вийти в магазин за продуктами. По-перше, такий променад не зажадає багато часу, по-друге, молода матуся поєднає приємне з корисним.

Говорячи про те, скільки разів за день виходити з малюком на вулицю, варто сказати, що в першу чергу необхідно орієнтуватися на погодні умови. Якщо на вулиці тепло і безвітряно, то можна здійснювати дві прогулянки – вранці і ввечері. Зазвичай дітям до 1 - 1,5 року необхідно в день спати 2 рази. Саме такий сон можна поєднати з прогулянками. Тоді питання щодо того, скільки треба гуляти, відпаде сам собою, так як тривалість перебування на вулиці буде прирівнюватися до сну немовляти.

Для дітей прогулянки на свіжому повітрі допомагають організму насичуватися киснем, підвищують їхню активність, нормалізують вагу. Коли дитина часто відвідує вулицю, то його розвиток тільки радує батьків. Добре буде, якщо вечорами мама, тато і малюк будуть здійснювати спільний похід.

Схожі статті: