Скільки і як гуляти з новонародженим взимку, особливості першої прогулянки

Скільки і як гуляти з новонародженим взимку, особливості першої прогулянки Зміст:
 • Особливості дитячого організму
 • Користь і шкода зимових прогулянок
 • Як правильно одягнути малюка
 • Перша прогулянка
 • Де і скільки гуляти з новонародженим взимку
 • Альтернатива вуличних прогулянок

Кожна мама, а також жінка, яка тільки готується до появи дитини, повинна знати: як і скільки потрібно гуляти з новонародженим взимку, щоб це приносило користь маленькому організму. Від якості прогулянок і дотримання основних правил залежить здоров'я малюка.

Особливості дитячого організму

Взимку буває така погода, коли навіть дорослий чоловік насилу примушує себе вийти на вулицю. Зазвичай це пов'язано з сильними морозами або сльотою. Але ось що робити, якщо вам потрібно пройтися по вулиці з маленькою дитиною?

Особливістю дитячого організму є слабка опірність хворобам. Це пов'язано з тим, що в перші місяці життя молодий організм ще не на повну запустив можливості імунної системи. У разі, якщо дитина підхопить вірус або просто переохолоджуватиметься, уникнути хвороби практично неможливо.

Додатково слід виділити особливості терморегуляції. У новонародженого ці процеси ще не налагоджено як слід, тому він може переохолодитися або ж перегрітися, якщо його сильно укутати. У більш пізньому віці теплообмін стане більш інтенсивним, і тоді приводів для занепокоєння буде менше.

Проте сидіти вдома до настання весни – не вихід. Малюкові потрібні регулярні прогулянки для формування сильного імунітету. До того ж, періодично вам доведеться відвідувати поліклініку. Що ж потрібно знати молодій мамі?

Користь і шкода зимових прогулянок

Усвідомити всю важливість зимових прогулянок можна, тільки вивчивши користь, яку вони приносять. В першу чергу, слід відзначити позитивний вплив свіжого морозного повітря на сон дитини. Новонароджені відмінно сплять на вулиці навіть в морози. У цей період повітря на вулиці стає більш чистим і насиченим, а вся пил вловлюється снігом. Якщо нещодавно був снігопад, ви помітите, що шуму на дорогах теж стало менше, тому ніщо не перешкодить дитині виспатися.

Також прогулянки взимку сприяють формуванню міцного імунітету. Температурний режим сприяє загартовуванню маленького організму. Рекомендується поступово збільшувати різницю між умовами в приміщенні і на вулиці для поліпшення витривалості до низьких температур і вироблення опору хворобам. Недарма ж діти, народжені пізно восени і взимку, зазвичай набагато здоровіші за своїх однолітків, народжених в теплу пору року. Важливий і контакт з сонцем.

Шкідливими можуть виявитися лише ті прогулянки, які порушують встановлені правила. Наприклад, важливо правильно одягати новонародженого, а також не знаходитися на вулиці довше встановленого часу на конкретний період. Небезпека може підстерігати вас у сильні морози, а також при вітрі, снігопаді або сльоти. В останньому випадку ризик підхопити інфекцію істотно зростає за сприятливих для мікробів умов.

Скільки і як гуляти з новонародженим взимку, особливості першої прогулянки

Як правильно одягнути малюка

Щоб новонароджена міг насолодитися свіжим повітрям в повній мірі і не захворів при цьому, необхідно правильно підготувати його до походу на вулицю. Одягати малюка потрібно у відповідності з погодою. Набагато гірше переноситься вогкість і вітер. Якщо ж на вулиці помірний мороз і штиль, не варто надмірно кутати дитини.

Найкращий спосіб зберегти тепло – використовувати принцип багатошаровості. Новонародженого одягають у повзунки, сорочечки, а зверху вже йдуть светри, кофти і верхній одяг. Це не тільки краще зігріває, ніж просто товстий комбінезон, але і дозволяє, в разі потреби, трохи роздягнути малюка.

Скільки і як гуляти з новонародженим взимку, особливості першої прогулянки Щоб немовляті на прогулянці в холодну пору року завжди було тепло, використовуйте принцип багатошаровості

Так як можливі опади, гуляти краще всього в колясці з критим верхом. В люльку кладуть теплу ковдрочку. Важливо утеплити дитини не тільки зверху, але і знизу. Для захисту від вітру, снігу або дощу використовуйте спеціальну плівку з застібкою або зафіксуйте марлю на козирку.

Коли ви готуєтеся вийти на вулицю, спочатку слід одягнутися і лише потім надягати на дитину комбінезон і чоботи. Так ви уникнете його перегрівання в приміщенні. Використовуйте одяг з якісних матеріалів. Є спеціальні тканини, що дозволяють регулювати температурний обмін новонароджених.

Перша прогулянка

Найбільш важливий і відповідальний момент – вихід на першу прогулянку з малюком. В цей час організм дитини ще не звик до подібних змін умов, а тому тривале перебування на холоді може негативно позначитися на його стані. При значному погіршенні погодних умов рекомендується почекати з прогулянками і дочекатися стабілізації імунної системи. У такому випадку перший вихід на вулицю взимку слід здійснювати після першого тижня життя немовляти.

Скільки і як гуляти з новонародженим взимку, особливості першої прогулянки Намагайтеся гуляти з немовлям подалі від проїжджої частини. Такі прогулянки безсумнівно принесуть тільки користь малюку і його мамі

Щоб не допустити шоку і переохолодження, перший час прогулянка повинна бути нетривалої. Досить буде спуститися на вулицю буквально на п'ять хвилин. На перший раз п'ятихвилинної вилазки буде достатньо. Можна навіть не використовувати коляску, а укутати малюка в ковдра-конверт і винести його на руках. Так йому буде навіть спокійніше, так як близький контакт з мамою заспокоює дітей. Надалі можна поступово збільшувати час, проведений на свіжому морозному повітрі. Поступово збільшуйте інтервали на 3-5 хвилин.

Де і скільки гуляти з новонародженим взимку?

Радимо почитати:Скільки і як гуляти з новонародженим взимку, особливості першої прогулянки Розпорядок дня новонародженого до місяця

Щоб отримати максимум користі, потрібно знати, скільки і як гуляти з маленькою дитиною. Якщо в перший раз слід виходити на вулицю не більше ніж на 5 хвилин, в подальшому потрібно довести тривалість прогулянок до 1 години мінімум. В ідеалі потрібно проводити на свіжому повітрі близько півтора - двох годин щодня.

Незважаючи на те, що взимку повітря стає чистішим, все ж не варто катати коляску з дитиною поблизу доріг з жвавим рухом, так як це навряд чи піде вам обом на користь. А ось ідеальним місцем вважаються парки і зелені зони. Якщо поруч з вашим будинком є можливість прогулятися під деревами, сміливо виходьте на прогулянку. Якщо ж добиратися до парку занадто довго, не слід відходити далеко від хати в несприятливу погоду.

Так як найчастіше малюк спить під час катання на вулиці, подбайте про власне дозвілля. Це прекрасний привід дочитати книгу або погортати жіночий журнал. Щоб не виникло проблем з немовлям в плані годування, не гуляйте довше двох годин без перерви. Краще розбийте загальний час на два заходи.

Альтернатива вуличних прогулянок

Не завжди є можливість вийти з дитиною на повноцінну прогулянку. Наприклад, не варто йти на вулицю в таких випадках:

 • сильний снігопад;
 • вітер;
 • морози більше 10-15 градусів;
 • надмірна сльота;
 • епідемія грипу;
 • погане самопочуття у вас або дитини.
Скільки і як гуляти з новонародженим взимку, особливості першої прогулянки Якщо прогулянка на вулиці з якихось причин скасовується, її можна замінити сном на балконі

Однак це зовсім не означає, що потрібно позбавляти малюка свіжого повітря. Можна замінити катання по вулиці сном на балконі. У такому випадку потрібно подбати про безпеку малюка. Стежити за тим, щоб з вікон не проглядав холодне повітря. Якщо балкон відкритий, не залишайте малюка без нагляду. Звичайно ж, користь від такої прогулянки буде менша, але все ж це краще, ніж зовсім позбавити дитину такого задоволення. Не варто зловживати таким прийомом. Використовуйте його тільки в крайніх випадках.

Що стосується одягу, слід орієнтуватися на температурні показники на балконі. При цьому враховуйте, що з вікна у квартиру буде надходити холодне повітря. Періодично перевіряйте температуру носика і ручок малюка. Якщо вони холонуть, значить, він мерзне.

Пам'ятайте, що прогулянка взимку на повітрі – це не тільки необхідність, але і приємне проведення часу. Природа в цей час неймовірно красива, а повітря унікально чистий.

Схожі статті: