Що робити якщо дитина гикає, як боротися з гикавкою?

Що робити якщо дитина гикає, як боротися з гикавкою?

Маленький клубочок, принесений з пологового будинку, викликає в оточуючих лише розчулення і захоплення. На перших порах новонароджений тільки їсть і довго спить. Однак далі, у міру розвитку дитини, батьки зустрічаються з проблемами, що стосуються догляду за ним. Напевно всі молоді мами і тата стикаються з гикавкою дитини. Таке явище зазвичай їх лякає, оскільки малюк часто при цьому ще й плаче. Як же допомогти дитині і що потрібно робити?

Боротьба з гикавкою

Зараз існує маса методів і засобів для припинення гикавки, до яких часто вдаються новоспечені батьки. Ось деякі з них:

  • Дати води. Іноді грудної дитина може наразитися судомних нападів з-за того, що він хоче пити. Це цілком природне явище, тому в такому випадку проблема швидко усувається з допомогою пляшки з водою.
  • Укутати тепліше. Так, деколи причиною болісної гикавки може стати банальне переохолодження дитячого організму, тому необхідно ретельно слідкувати, щоб дитина не перемерзал. Пам'ятайте, новонароджені дітки захищені від температурних перепадів, тому легкий подих вітерця може обернутися для дитини застудою в подальшому.
  • Поміняти соску. Зважаючи на розмаїття цих предметів для малюків батьки найчастіше вибирають ті пустушки, які мають красивий привабливий вигляд, абсолютно не беручи до уваги їх характеристики. Соски бувають різні, часто вони стають причиною ковтання повітря і того, що дитина гикає, тому їх слід купувати виключно в аптеках.
  • Забезпечити спокій. Часом причиною того, що дитина гикає, стає гучний шум, яким супроводжуються візити гостей до новонародженого. Нервова система немовляти перші кілька днів/тижнів від народження ще дуже чутлива, тому занадто часті гості в дитячій кімнаті можуть стати причиною тривоги і неспокою дитини.
  • Змінити положення при годуванні. Неправильне положення дитини при живленні також здатне викликати напади икания, тому мамі слід уважно поставитися до цього питання. Отримати консультацію педіатра, але, як правило, цього процесу навчають ще в пологовому будинку. Слід пам'ятати, що при годуванні новонароджений повинен знаходитися в положенні напівлежачи, але ніяк не в горизонтальному.
  • Не перегодовувати. Часто дуже ситне харчування може стати причиною гикавки у малюка. Тому важливо не перегодовувати дитини. Якщо Ви почали помічати, що після годування малюк піддається нападам – зробіть висновки і зменшіть дозу молока або суміші.
Що робити якщо дитина гикає, як боротися з гикавкою?

не варто робити

Часом матусі у своєму прагненні допомогти дитині можуть наробити дурниць, які потім приведуть до небажаних наслідків. Ось кілька прикладів, як не треба чинити, якщо новонароджений гикає.

  • Лякати дитини. Всім знайома стара прийом з переляком? Дорослі часто намагаються налякати ікаючої людини, щиро вважаючи, що це допоможе. Однак не варто експериментувати на малюка. Переляк може призвести до того, що згодом він буде серйозно заїкатися. Крім того, такий метод аж ніяк не сприяє припиненню нападу, швидше навпаки, новонароджений почне ще й плакати від страху.
  • Трясти немовляти. Іноді матусі починають підкидати немовляти і трясти, сподіваючись, що він захопиться і забуде про гикавці. Не варто цього робити. Справа в тому, що новонароджений часто гикає від перегодовування, а активні забави можуть спричинити за собою часте зригування тільки що проковтнутого сніданку.
Що робити якщо дитина гикає, як боротися з гикавкою? Не варто лякати малюка, оскільки це може призвести до негативних наслідків

Якщо дитина не перестає гикати

Іноді гикавка викликана причинами патологічного характеру. Абсолютно нормально, якщо дитинка гикає протягом 15 хвилин, оскільки саме такий час повинні продовжуватися скорочення діафрагми. Однак, якщо ви помітили, що новонароджений мучиться близько півгодини і більше – негайно зверніться до лікаря.

Причини можуть лежати набагато глибше. Часто це може бути свідченням наявності серйозної хвороби, тому не варто зволікати з візитом до фахівця. Отже, якщо ви бачите, що:

  1. новонароджений гикає більш півгодини;
  2. процес супроводжується сильним плачем і криком.

Не потрібно намагатися застосовувати всілякі народні засоби на дитину. Зверніться у клініку і вимагайте всебічного обстеження. Пам'ятаєте, в таких ситуаціях час грає проти вас.

Народні методи

Існують деякі методи і засоби, з допомогою яких можна, як припинити дитячу гикавку, так і запобігти її виникненню. Наприклад, після годування завжди добивайтеся, щоб у малюка з'явилася відрижка. Вона повною мірою запобігає подальший напад і благотворно впливає на травлення новонародженого.

Також є ще один метод, за допомогою якого можна швидко припинити гикавку: слід закапати під язик дитини кілька крапель лимонного соку або міцного настою ромашки, який можна знайти практично в будь-якій аптеці. Однак пам'ятайте, що до нього слід вдаватися в рідкісних випадках, занадто часте застосування такого засобу може викликати негативні наслідки.

Не потрібно вдаватися до останнього засобу, якщо малюк довго гикає і плаче, оскільки це може бути серйозним симптомом. У цій ситуації розібратися в причинах і надати дієву допомогу зможе тільки кваліфікований лікар.

Схожі статті: