Щетинка у новонароджених на спині: що це, як вивести, причини

Щетинка у новонароджених на спині: що це, як вивести, причини Зміст:
  • Симптоми
  • Причини
  • Лікування

Кожна мама з трепетом ставиться до свого чада, особливо в перші місяці його життя. Вона стежить за його здоров'ям і намагається вчасно помітити кожну дрібницю, яка може сигналізувати про проблеми. Однією з таких неприємностей іноді буває щетинка у новонароджених. Що це за явище, чи несе воно за собою яку-небудь загрозу здоров'ю малюка і як з цим впоратися?

Симптоми

Спочатку помітити які-небудь відхилення чисто візуально буває непросто. Симптоми появи волосяних відростків можуть відрізнятися ступенем своєї інтенсивності в кожному конкретному випадку. В цілому ж найчастіше мами звертають на це свою увагу під час купання немовлят.

У малюка дуже ніжна і гладка шкіра. Вона може бути покрита м'яким пушком, який практично непомітний з вигляду і не відчувається на дотик. Проте іноді на спині і плечах новонародженого може з'явитися жорсткий волосся. Він нагадує звичайну щетину і, по суті, такою і є.

Щетина у новонароджених зазвичай проявляється через кілька тижнів після народження. До цього визначити наявність проблеми можна лише приблизно. Поки волосся не проросли, вони знаходяться під шкірою малюка. Під час своєї активізації вони починають колотися і доставляють дитині дискомфорт, особливо під час сну. Тоді ознаками стають занепокоєння і плач дитини без видимої причини, сованню на спині і почервоніння.

Причини

Чому ж так відбувається, що у деяких дітей виявляється більш жорсткий волосяний покрив? Точні причини навіть для конкретного випадку виявити досить важко. В цілому ж вважається, що подібне явище не відноситься до патологій і жодним чином не загрожує здоров'ю малюка.

Щетинка у немовляти може проявитися як ознака атавізму. Іншими словами, це лише наслідки еволюції. Вона з'являється у дітей ще в утробі матері, але до моменту народження зникає, перетворюючись лише в дрібний пушок. Іноді волоски залишаються і після народження. З часом жорсткий волосяний покрив зійде сам по собі. Тим не менш, таке явище може заподіяти дитині незручності, впливати на його настрій і апетит. Тоді ж потрібно намагатися прискорити процес з допомогою щадних методів.

Щетинка у новонароджених на спині: що це, як вивести, причини Зазвичай щетинка у немовлят до моменту народження або зникає, або перетворюється легкий безбарвний пушок

Лікування

Які ж існують безпечні способи лікування для того, щоб вивести дрібну щетину з дитячого тіла? Так як захворюванням подібне явище вважати не прийнято, особливих підходів також не було розроблено. Тим не менш, прискорити позбавлення від жорсткого ворсу можна. Для цього найчастіше застосовують народні методи, хоча більшість лікарів не рекомендують експериментувати зі здоров'ям новонародженого і радять залишити все як є до природного вирішення проблеми.

Народні методи

Якщо щетина доставляє дуже багато незручностей і змушує малюка плакати, кожен батько спробує хоч якось полегшити його страждання. Тут на допомогу і приходять різні методи народної медицини. Для того щоб прискорити відходження жорсткого волосяного покриву з шкіри немовлят, використовують такі методи:

  • розпарювання,
  • викочування,
  • змазування.
Щетинка у новонароджених на спині: що це, як вивести, причини

Для того щоб видалити волоски, для початку потрібно посприяти тому, щоб вони швидше проявилися над поверхнею шкіри. Для цього існує найбільш доступний і перевірений метод – змазування грудним молоком. Шкіру малюка потрібно обробити молоком матері, і з часом щетинка проявитися, тому впоратися з нею буде набагато простіше.

Після того, як ви побачили причину дитячого занепокоєння, можете приступати до її усунення. Для того щоб розм'якшити її і знизити больові відчуття, обов'язково треба розпарити шкіру немовляти. Робити це краще за допомогою теплого і вологого рушника, так як тривале перебування немовляти у воді не рекомендовано.

Після підготовчих процедур можна приступати безпосередньо до справи. Один з найпопулярніших методів – викочування волосків. Для цього використовують розім'ятим хлібний м'якуш або туге тісто. З допомогою невеликого шматочка необхідно обробити проблемну область і таким чином выкатать щетинку. Після розпарювання волосинки будуть залишатися на тесті, при цьому не завдаючи болю дитині.

Щетинка у новонароджених на спині: що це, як вивести, причини Зайнятися выкатыванием щетинок зі спинки зручно, якщо покласти немовля на животик. Однак слід стежити за станом малюка: якщо маніпуляція викликає сильний дискомфорт, то її слід негайно припинити

Ще один спосіб – використання опари або меду. Масу наносять тонким шаром на щетину, а потім накривають плівкою і залишають для застигання. Потім акуратно зніміть цей компрес. Він акуратно видалить щетинку. Єдина проблема – у малюка може виникнути алергічна реакція або роздратування, особливо при використанні продуктів бджільництва.

Поради лікарів і загальні рекомендації

Подібні народні методи, незважаючи на свою ефективність, викликають у лікарів неоднозначну реакцію. Більшість педіатрів не вітають таке грубе втручання в природні процеси. Така думка виникла неспроста, і має під собою вагомі підстави.

В першу чергу слід зазначити, що подібні процедури не надто приємні для дитини. Шкіра новонароджених настільки ніжна і вразлива, що висмикування щетинки може призвести до ще більш серйозних наслідків. В першу чергу, така дитяча епіляція загрожує розвитком роздратування, особливо якщо використовувати алергенні продукти в якості робочого матеріалу. При недотриманні правил гігієни під шкіру малюка може потрапити інфекція і викликати серйозні дерматологічні проблеми. Особливо небезпечним є ураження волосяних фолікулів.

Щетинка у новонароджених на спині: що це, як вивести, причини Наявність щетинки у немовлят іноді проявляється сверблячкою і загальним занепокоєнням. Прибрати несприятливі симптоми допомагають трав'яні ванни

Раз вже лікарі не рекомендують висмикувати волосся з щетинки, потрібно підшукати альтернативні способи полегшити страждання дитини. Насамперед, якщо спостерігається активне зростання щетини на спині, слід періодично перевертати малюка і класти його на животик. Так перенести дискомфорт йому буде набагато простіше. До того ж, це корисно для його фізичного розвитку. Однак врахуйте, що таке положення для дуже маленьких діток є небезпечним, тому потрібно постійно перебувати поруч і допомагати дитині.

Також непоганим способом полегшити сверблячка і різі під шкірою є купання дитини у відварі трав. Тепла водичка знімає неприємні симптоми і розм'якшує волоссячко. Відвари ромашки, шавлії, череди заспокоюють шкіру і знімають дискомфорт. Врахуйте, що подібні водні процедури не повинні бути тривалими. До того ж, не всі діти добре реагують на трави, у них може з'явитися алергічне подразнення.

Для прискорення відходу щетини та її розм'якшення використовуйте щодня дитячі доглядають крему. Особливо це актуально у випадку накручування волосся і утворення так званих шишечок. Їх потрібно видаляти вручну, щоб вони не заважали дитині лежати на спині. Особливу увагу приділіть одязі крихти, адже саме ворсисті тканини провокують утворення шишечок. Якщо все робити правильно, незабаром проблема зникне сама по собі, і більше ніщо не завадить хорошому самопочуттю вашого чада.

Схожі статті: