Шапочка для купання немовлят (чепчик для новонароджених)

Шапочка для купання немовлят (чепчик для новонароджених) Зміст:
 • Види шапочок
 • Користь
 • Особливості використання
 • Як зробити самостійно
З появою на світ дитини батьки поспішають закупити всі необхідні предмети для забезпечення його розвитку та догляду за ним. Серед безлічі аксесуарів і пристосувань виділяється така річ, як шапочка для купання немовлят. Але далеко не всі батьки впевнені в тому, що вона, дійсно, потрібна їх дитині. Так чи варто купувати її чи, насправді, це зовсім непотрібний предмет?

Види шапочок

Перш ніж вирішити, купувати шапочку чи ні, варто визначитися, який саме моделі йде мова. Існує кілька видів таких виробів. Якщо при згадці шапочки для дорослих людей в голову приходить целофан на гумці або вироби з силікону і латексу, то для купання малюків виготовляють зовсім інші варіації.

На сьогоднішній день можна виділити декілька варіантів дитячих купальних шапочок:

 1. Чепчик. Він являє собою не звичайний чепчик, а щось, з вигляду схожий на ромашку. Чепчик для купання немовлят складається із звичайної шапочки на зав'язках і нашитих по краю пінопластових кубиків в кишеньках. Завдяки такій шапочці, малюк вчиться без сторонньої допомоги утримувати голівку на воді і не захлинається.
 2. Коло. Таке пристосування дозволяє повністю вивільнити руки і проводити всі процедури без сковування рухів. Надувний круг підтримує голову малюка і не дає йому потонути.
 3. Козирок. Цей незвичайний вигляд предмет може використовуватися при митті голови немовляти. Він нагадує панамку з широкими полями. Верхній частині на шапочці немає, що дозволяє надіти її на голову малюку і при цьому залишити відкритими волоссячко. При проведенні процедур вода і мило стікають по полях, як по козирку і не потрапляють в очі, ніс і рот дитині.

Найчастіше, коли мова заходить про дитячої купальної шапочці, мається на увазі саме перший варіант. Про нього варто поговорити більш детально, щоб вирішити, чи дійсно в такому хустці є необхідність чи це чергова марна трата грошей?

Шапочка для купання немовлят (чепчик для новонароджених) Найбільш часто для купання немовлят використовують шапочку «ромашку», яка являє собою чепчик з нашитими пінопластовими кубиками в спеціальних кишеньках

Користь

Тим, хто ще сумнівається в тому, що від пінопластової шапочки для немовлят, дійсно, є користь, слід звернути увагу на те, які завдання можна вирішити з її допомогою. В першу чергу, це привчання дитини до самостійного плавання. Поступово він вчиться тримати голову на воді без сторонньої допомоги. У такому положенні малюк відчуває себе цілком безпечно, тому починає робити рухи ручками і ніжками, що сприяє розвитку рухового апарату і привчає його до азам плавання. Після таких водних процедур малюк буде відчувати себе розслабленим і дещо втомленим, що дозволяє швидше укласти його спати.

Пряма задача чепчики, захист від води, також частково виконується. Незважаючи на те, що тканина промокає і головка частково занурюється в воду, вже через кілька пробних занять малюк буде відчувати себе комфортно, і мама зможе відпустити його. У будь-якому випадку, щоб дитина не наковтався води, потрібно стежити за ним і ні на хвилину не залишати одного в ванній.

Шапочка для купання немовлят (чепчик для новонароджених)

Для того щоб позайматися плаванням в басейні разом зі своїм малюком, цей аксесуар взагалі є предметом першої необхідності. Без чепчика вас просто не допустять до занять, так як це порушує вимоги техніки безпеки. Для великої води це, дійсно, потрібно, як і для звичайної ванни. А ось якщо ваші водні процедури обмежуються купанням в дитячій ванні, шапочку можна і не купувати.

Особливості використання

Для того щоб отримати максимум користі з такого аксесуара, як шапка для плавання, важливо знати основні правила її використання. У першу чергу потрібно правильно надіти її на голову дитині. Чепчик надівається таким чином, щоб пінопластові елементи розташовувалися приблизно по лінії росту волосся. Потім потрібно зафіксувати завязочки так, щоб чепчик не спав, але і не занадто туго.

Шапочка для купання немовлят (чепчик для новонароджених) Шапочка для купання надівається так, щоб пластикові елементи розташовувалися по лінії росту волосся, а зав'язується так, щоб не було туго малюкові, але щоб вона й не спала

У перші 2-4 рази потрібно притримувати малюка під голову, поки він не звикне до аксесуару і не навчиться самостійно керувати своїм тілом, в тому числі і тримати голівку. Після досягнення мети його можна відпускати, але при цьому бути завжди на чеку.

Щоб від шапочки, дійсно, була користь, потрібно використовувати її тільки тоді, коли малюк вже вміє піднімати й утримувати голову. Якщо купати таким чином новонародженого, він може бути неправильно використана у воді, і це призведе до викривлення положення хребців.

Як зробити самостійно

Радимо почитати:Шапочка для купання немовлят (чепчик для новонароджених)Як часто купати новонародженого дитини?

Не обов'язково купувати нову шапочку для купання в магазині. Зробити такий аксесуар можна своїми руками. Для цього вам знадобиться звичайний дитячий чепчик, тканину, пінопласт, який напевно залишився після придбання меблів або який-небудь техніки. Для початку потрібно нарізати пінопласт на брусочки розмірів близько 9-10 см з квадратним перерізом у 5 див. Потім візьміть тканину і наріжте її таким чином, щоб із клаптика можна було виготовити кишеньку під заготовлені бруски. Краї обов'язково потрібно обробити спеціальним швом.

Після виготовлення всіх деталей починається найцікавіша частина – збірка. Тканина пристрочує до чепчику з одного краю. Потім вставляється перший брусок і обстрачивается з усіх боків. Наступний елемент пришивається через 1 см від першого. Так опрацьовується весь край очіпку. У підсумку вийде нашито 6-8 брусків пінопласту. Вони повинні туго сидіти в кишеньках. Інакше при зануренні у воду дитини їх просто виштовхне з кишеньок.

Отже, коли ж можна говорити про те, що без шапочки для купання не обійтися? Можна узагальнити все вищесказане і виділити такі пункти:

 • водні процедури проводяться у великій ванній;
 • ви хочете частково вивільнити свої руки при проведенні процедури купання;
 • ви плануєте відвідувати дитячі заняття в басейні;
 • ви хочете привчити дитину самостійно тримати голову і навчити азам плавання;
 • дитина заспокоюється після самостійного плавання.

В такому випадку без пенопластового чіпця не обійтися. Та й інші моделі також знадобляться при відповідному випадку. В цілому ж для домашнього купання шапочка не є предметом першої необхідності.

Схожі статті: