Розвиток новонародженої дитини в 1 місяць: поведінка, вага, навички і харчування

Розвиток новонародженої дитини в 1 місяць: поведінка, вага, навички і харчування Зміст:
 • Фізичні показники
 • Про рефлекси
 • Сон «як у немовляти»
 • Зір і слух в 1 місяць
 • Особливості харчування
 • Похід до лікарів
 • Догляд за немовлям
 • Психічний розвиток
 • Як грати з немовлям
 • Як щодо фізичних вправ?
Здається, що перший місяць після появи на світ малюка триває нескінченно довго. Ще б! Вся ваша життя докорінно змінюється. Якщо раніше мама спокійно могла вийти з дому, пройтися по магазинах, зайти в гості до подружки, то тепер вона в основному зайнята одним: доглядом за своїм дорогоцінним малятком.

До нового життя звикають не тільки батьки. Для дитини перший місяць — теж свого роду адаптація до нового світу, нових умов існування. Тим не менш, до позначки на календарі 28 днів після народження ваш малюк переходить з розряду «новонароджений» почесне звання «дитина», яке збережеться за ним до року. І навіть це багато про що каже в стосунки розвитку немовляти. Крихітка придбав певні навички, і у нього починається новий період у житті. Отже, вашій дитині 1 місяць, що ж змінюється?

Фізичні показники

Дитина росте і розвивається з неймовірною швидкістю. За перший місяць набраний вага малюка буде близько 800-900 грам, а зріст збільшиться на 3 сантиметри. Так що не купуйте занадто багато речей для новонароджених, особливо якщо пологи плануються на літо.

Може статися так, що набір ваги за місяць складе 600 грам. Це не критично, адже відбувається становлення лактації, організм багато «трудиться», щоб перебудувати систему кровообігу, повноцінно запустити роботу нирок, травлення і т. п. Тому вже до виписки з пологового будинку вага буде менше, ніж при народженні. Однак не можна допускати стрімкого зниження маси тіла протягом першого місяця. Якщо це відбувається, обов'язково проконсультуйтеся з педіатром.

Розвиток новонародженої дитини в 1 місяць: поведінка, вага, навички і харчування «Міцна хватка» пояснюється наявністю захисних рефлексів, що супроводжують дитину з народження

Про рефлекси

Часто поведінкою і рухами немовляти керують вроджені рефлекси. За ним судять про розвиток нервової системи, адже у кожного є свій час появи і згасання. До кінця першого місяця більшість рефлексів все ще зберігаються, і їх можна наочно продемонструвати:

 1. Вкладете свій палець в долоньку малюка: він міцно стисне кулачок і буде триматися за нього (хапальний рефлекс).
 2. Торкніться його щічки рукою — він тут же поверне голівку в пошуках «подразника» (пошуковий рефлекс).
 3. Проведіть пальцем біля ротика — малюк відразу почне чмокати, ніби щось ссе (смоктальний рефлекс).
 4. Спробуйте поставити дитину на ніжки, утримуючи його пахви, і як би пройтися з ним — дивно, але карапуз крокує, ніби завжди вмів це робити (рефлекс автоматичної ходи).
 5. Покладіть дитину на живіт — він відразу поверне голову в бік (захисний рефлекс).
 6. Лясніть по столу долонею недалеко від лежачого карапуза — він різко розкине руки і ноги в сторони (рефлекс Моро).

Схожі статті: