Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життя

Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життя Зміст:
  • Як змінюється дитина за 3 тижні життя
  • Загальний розвиток у 3 тижні
  • Харчування
  • Догляд за малюком
...Ви сидите біля ліжечка свого такого милого, такого жаданого дитинку і дивіться, як спить ваше щастя. Він лежить, іноді розкинувши ручки, але частіше все ще притискає лікті до себе. Він ще не зовсім відвик від життя в маминому животику. Він тихо-тихо дихає, посміхаючись уві сні, а ви не можете надивитися на своє диво. Сьогодні у вас маленьке свято: сьогодні вашій новонародженому 3 тижні...

Як змінюється дитина за 3 тижні життя

протягом першого року життя в людському організмі відбувається стільки змін, скільки не буває потім через усе життя. Малюк змінюється з кожним днем, і батьки з радістю спостерігають за змінами.

Ще тиждень тому ви зазначили, що младенчик вміє вистачати пальчиками ваш палець, а якщо даєте брязкальце, він стискає її так, що пальчики біліють. А зараз він вже вміє коротковременно фіксувати погляд на яскравих предметах і близьких об'єктах. Коли ви нахиляєтеся до нього, він вас бачить. Правда, здається, що він дивиться не в очі, а на лоб або підборіддя. Це тому, що він ще не вміє фокусувати очі надовго. Немовля реагує на ваш голос, коли ви кличете його або розмовляєте з ним.

Загальний розвиток у 3 тижні

Коли дитині виповнилося три тижні, ви помічаєте, що малюк підріс приблизно на 1 см, зміцнів і додав у вазі близько 250 р. Він стає менш безпорадним, щодня в нього з'являються якісь нові вміння. В цей час дитина стає активніше, а до вечора, як і дорослий, він втомлюється, робиться дратівливим. Малюк ще не розуміє, але вже відчуває приємні відчуття від ласкавих дотиків, тому легкий дитячий масаж доставить йому задоволення.

Руху

Радимо почитати:Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життяЩо потрібно знати про дитину в перший місяць після його народження?
  • Ваші пальці він вже не просто вистачає і стискає, він робить спроби підтягнутися, піднятися, тримаючись за пальці. Це працює безумовний хапальний рефлекс.
  • Його руху з хаотичних посмикувань перетворюються в більш впорядковані.
  • Спробуйте погладити новонародженому щічку. Він тут же поверне голівку в цю сторону, так як приймає вашу руку за груди.
  • Ви все частіше укладаєте немовля на животик, а він намагається піднімати голівку. Своїми блискучими оченятами він цілих 10-15 секунд оглядає все навколо, потім силоньки кінчаються, голівка опускається. А коли ви влаштовуєте його у напівлежаче положення, він оглядає свої володіння, повертаючи головку на всі боки.
  • Якщо ви будете повільно проносити брязкальце перед його обличчям справа наліво або назад, новонароджений буде стежити за нею, хоча колір ще мало що говорить йому.
  • А якщо його босоніж поставити на стіл або на підлогу, підтримувати за ручки і трохи підняти, малюк починає рухати ніжками, наче насправді ходить.

Зір

Немовляті поки доступно лише близько 5% зору, тому він бачить нечітко, невиразно, нечітко. Великі предмети бачить краще, дрібні деталі не переглядає, а на відстані 1 метр він вгадує силуети. Відстань 25-30 см дозволяє новонародженому розглянути речі докладніше. Брязкальця над ліжечком, близькі предмети, особливо маму. Її обличчя, очі, усмішка, міміка добре видно малюкові.

Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життя Малюки в цей період ще погано бачать нечітко — в межах 1 метра. Тому при спілкуванні з дитиною тримайте своє обличчя ближче до нього, щоб він добре бачив вашу міміку.

Слух

Кожен тиждень приносить нові зміни. Зовсім недавно він майже нічого не чув, даремно ви боролися за повну тишу під час сну. 3 тижневий карапуз розрізняє багато звуки, а незнайомі звуки насторожують дитини, примушують завмирати, прислухатися. Нові, особливо гучні звуки, можуть стурбувати, порушити малюка. Заспокойте його, візьміть на руки, погладьте, тихенько поговоріть.

Він розрізняє голоси, в першу чергу, голос мами. Дитина знає цей голос з утроби, а до трьох тижнів він відрізняє його від інших голосів.

Розвиток слуху і слухових реакцій залежить не тільки від природних даних. Ласкаві розмови, агуканье, пісеньки, віршики привертають увагу малюка, розвивають його слух.

Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життя

Відчуття

У малюка прокидається функція дотику. Йому приємно, коли ви погладжуєте, похлопываете, масажуєте долоньки і п'ятки. Він починає отримувати задоволення від купання в теплій воді. Легкий масажик по всьому тельцю стимулює сенсорні здібності.

Нюх з кожним днем проявляється яскравіше, мамин запах він чують здалеку. Тому бажано менше користуватися косметичними та господарськими засобами з сильними запахами.

Сон

Сон новонародженого чуйний, він прокидається і знову засинає. Спить він глибоким розслабленим сном або знаходиться в дрімотному стані, але в три тижні малюк починає менше спати. Періоди сну перемежовуються з періодами неспання. Спить він поки ще довго, по 20-22 години на добу, до 80% всього часу.

Але періоди без сну стають все довшими, особливо перед їжею. Малюк прокидається не тоді, коли неможливо хоче їсти, а заздалегідь. Напевно, щоб ви встигли пограти з ним. Насправді, в цей час його пробудження відбувається тоді, коли у мами починається приплив молока. Ті, хто на штучному поступово звикають до режиму годування.

Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життя На 3-їй тижня малюки все ще багато сплять — до 22 годин на добу, але час сну стає менше, а неспання — більше.

Цей тиждень стає важливим етапом, який впливає на розвиток людини. У нього з'являється гучний, вимогливий крик. Багато нових вражень можуть перешкодити йому вчасно заснути, він може почати вередувати.

Здоров'я

Якщо ваш малюк добре смокче, їсть по 10-12 разів на добу, додає у вазі по 150-250 г в тиждень, спорожняється від 3 до 12 разів на день, отже, він росте здоровеньким.

Стілець дитини повністю залежить від годівлі. Якщо у мами багато молока і воно хорошої якості, то дитина какає часто, іноді після кожного годування. Стілець жовтого кольору, пахне молочком, консистенція рідкої кашки. При вигодовуванні сумішшю стілець рідше, колір темна з зеленуватим або коричневим відтінком, запах неприємний.

Коліки

Більшість діточок турбує животик, здуття живота, кольки. Це нормально, адже їх шлунково-кишковий тракт тільки почав розвиватися. Зменшити страждання дитини можна, приклавши до животика теплу пелюшку. А ще краще – притиснути крихту до себе хворим животиком і походити, поки не заспокоїться.

Якщо говорити про аптечних засобах, то добре допомагає Еспумізан. Деякі педіатри пропонують спробувати натуральний засіб із рослинних олій Бейбі Калм. Однак, якщо дитина не заспокоюється, відмовляється від грудей і соски, викличте педіатра або патронажну сестру.

Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життя У цьому віці у малюка починаються кольки, які можуть тривати до трьох годин на день

Мова

Звичайно, рано ще говорити про зв'язного мовлення немовляти, але в три тижні він починає більше агукати, агукати, лепетати. Роль батьківського розмови в цей час зростає. Не сюсюкайтесь, розповідайте йому що-небудь лагідно, але ясно, вимовляєте слова з правильним наголосом. Читайте віршики, співайте пісеньки, і незабаром малюк буде повторювати за вами.

Емоції

Коли в житті немовляти настає третій тиждень, він може почати реагувати на настрій дорослих. Це важливий етап його розвитку. Він починає розрізняти інтонацію голосу і реагувати відповідно. При ласкавому голосі і добром виразі обличчя він відчуває себе комфортно, а від криків і лайки починає голосно плакати.

найсильніша реакція на голос мами. В стані ембріона він чув биття маминого серця, відчував мамин запах, чув її звуки. Тому з початку народження до третього тижня добрий лагідний голос мами викликає в ньому радість, відчуття тепла, захищеності, затишку. Побачивши обличчя мами, крихітка дивиться на нього, бурхливо реагує, мигоче ніжками і ручками. Малютка гулить і посміхається, привертаючи до себе увагу.

Тут важливо якомога частіше доброзичливо, по-доброму спілкуватися з малюком. Спілкування з дорослими позитивно впливає на немовля, в той час як відсутність ласкавого спілкування затримує розвиток психіки дитини.

Хоча для малюка до місяця характерні емоції збудження, задоволення і невдоволення, поки ще більше він відчуває негативне стан емоцій, крик і плач. Але вже зовсім скоро настане час, коли позитивні емоції почнуть переважати, і батькам стане легше.

Харчування

Сьогодні всі фахівці в питаннях харчування новонароджених дітей сходяться на думці, що грудне вигодовування — найкращий, і до 6-ти місяців необхідно постаратися годувати дитину саме маминим молочком. Однак якщо молока не вистачає, то педіатр може порекомендувати адаптовану молочну суміш, що імітує склад грудного молока. На 3-му тижні свого життя малюк повинен з'їдати 700 г грудного молока або суміші. Варто зазначити, що ця цифра усереднена. Так як всі діти різні, кількість молока або суміші буде залежати від індивідуальних особливостей малюка.

Розвиток новонародженого в 3 тижні: дитина на третьому тижні життя Грудне молоко — найкраща їжа для малюка 3-х тижнів. У ньому присутні такі важливі для його імунітету антитіла, що захищають від захворювань, які неможливо відтворити ні в одній, навіть самою дорогою, суміші.

Догляд за малюком

Купання

На третьому тижні пупкова ранка у більшості дітей вже повністю заживає. Але всупереч поширеній думці про те, що тепер купати малюка можна кожен день, все ж таки робити це варто, як і раніше не частіше 2-3 разів у тиждень. З цим сьогодні згодні багато авторитетні педіатри світу.

Під час купання не варто застосовувати ніякі миючі засоби типу гелів, лосьйонів, пенн для ванн, не потрібно навіть мила. Занурте малюка в просту воду з-під крана. В деяких випадках рекомендується додати в неї слабкий розчин марганцівки або розчин ромашки, але це не обов'язково. Вода повинна бути 37-38°C.

Після купання тільце краще змастити маслом для новонароджених в складочках і місцях стикання з підгузником.

Повітряні ванни

Обов'язково давайте немовляті побути голеньким. Зніміть з нього все одягу і підгузник, нехай його шкіра «подихає». Протягом 10-15 хвилин повітряної ванни його можна перевертати із спини на животик і назад. Слідкуйте, щоб температура в квартирі при цьому не знижувалася до граничних 20°C, інакше малюк замерзне.

Схожі статті: