Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички

Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички Зміст:
 • Фізичні параметри
 • Психоемоційний розвиток
 • Харчування
 • Сон
 • Основні навички
 • Здоров'я та догляд
 • Ігри та вправи
 • Які іграшки придбати

Фізичний, соціальний та емоційний розвиток дитини до цього часу просувається шаленими темпами. Деякі діти вже вміють вимовляти прості слова, типу «дай», «на», «мама», «тато». А усмішка з чотирма зубами не залишить нікого байдужим.

Фізичні параметри

Вага дитини 8 місяців збільшиться ще на 500 грам, а зростання на 1-2 див. Фізичний розвиток і далі йде з великою швидкістю, просто зараз акцент робиться на відточуванні навичок, пов'язаних з ходьбою, першими пробами вставати, а не на безпосередньому наборі ваги. Тому фізичні показники виглядають приблизно так:

 1. Вага коливається від 8,5 до 9 кг;
 2. Зростання – близько 72 см (± 2 см).

Зазвичай до цього часу діткам їсти, чим кусати: багато малюки можуть похвалитися 2 зубами зверху і 2 знизу. Виглядає така дитина дуже мило. Однак якщо зубів поки що не видно, не варто хвилюватися. Їх поява багато в чому залежить від спадковості, кліматичних умов і навіть від статі (у дівчаток вони з'являються раніше).

Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички Дитині подобаються подібні іграшки

Психоемоційний розвиток

 1. Малюк розуміє практично все, що ви йому говорите, і реагує на ваші прохання подати іграшку, взяти м'ячик. Більш того, звуки стають все чіткіше, дехто з дітей вміє до цього віку вимовляти перші слова.
 2. Розвивається тактильність. Дитина не вистачає тільки предмети, але довго може сидіти з річчю, крутячи нею, перекладаючи з однієї руки в іншу, погладжуючи її пальчиком або цілою долонею.
 3. Вказівний палець тепер служить вірним помічником: з його допомогою малюк вказує вам, куди його треба піднести. Намагається відкривати все, що можливо.
 4. Розуміє слово «не можна», якщо до нього звертаються строго, може образитися.
 5. Все важче переносить розставання з мамою. До незнайомців ставиться з цікавістю, але подружитися з собою дозволить не кожному, а лише тому, хто сподобається.
 6. Дитина лякається гучних звуків: шум від працюючого пилососа, міксера або фена змушує його здригнутися, бути в напрузі. Познайомте його з побутовими приладами в неробочій обстановці, дайте помацати їх, поясніть, для чого потрібен кожен з них. З часом страх зникне.
 7. Коли дитина дивиться на річ, у мозку відбувається її свідома детальна оцінка: яка вона за фактурою, формою, кольором, текстурою і т. п. Впізнає знайомі предмети в будь-якому положенні і на відстані. Малюка дуже бавлять певні дії: рвати папір або дивитися як хтось рве, кидати іграшки на підлогу і спостерігати, що з ними при цьому відбувається.
 8. Подобається проводити маніпуляції з предметами в просторі: збирати пірамідку, вкладати стаканчики один в одного, знімати кришку з коробки і одягати назад.
 9. Наслідувати дорослим — ще одна особливість цього віку. Скористайтеся нею, навчивши дитину грати з деякими іграшками: покажіть, як катати машинку, пищати гумовою іграшкою.
 10. Усвідомлення свого «Я» призводить до прагнення бути самостійним і в той же час маніпулювати вами. Не піддавайтеся. Як легко буває поступитися і як потім важко стверджувати батьківську владу. Хоча перегинати палицю, звичайно ж, не варто.
 11. У цьому віці яскраво проявляється цілеспрямованість, бажання досягти поставленої мети. Радіє, коли в нього це виходить і засмучується, коли не все так гладко. Хваліть свого малюка, підказуйте йому у важких моментах.
 12. Може близько 10 хвилин захоплено займатися своїми справами. Хоча малюк швидко відволікається і перемикає увагу на інші предмети, пізніше він знову готовий повернутися до розпочатого справі.
 13. побачивши себе в дзеркалі розпливається в усмішці. Впізнає себе і батьків на фотографіях, показує пальчиком, якщо ви попросите.
 14. Проявляє інтерес до інших дітей, причому як до однолітків, так і до тих, хто постарше. Він посміхається їм, намагається щось сказати на своїй мові, тягнеться ручками.
Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички

Харчування

На 8 місяці життя, як правило, режим годувань залишається п'ятиразовим, 2-3 з них складають прикорм, решта — грудне молоко або адаптовану суміш. З багатьма продуктами малюк вже встиг познайомитися раніше. Якщо минулого місяця з якоїсь причини не вводилося м'ясо, саме час це зробити. М'ясо багате незамінними амінокислотами і залізом. Крім того, це повноцінний білок, необхідний для розвитку і зростання дитини.

Поки ще їжа подається у вигляді пюре, однак з появою перших зубів буде корисно готувати подрібнену їжу, щоб карапуз вчився жувати, тим самим тренуючи жувальні м'язи і сприяючи формуванню правильного прикусу.

Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички Появу зубів свідчить про те, що малюк готовий до прийому твердої їжі»

Обов'язково в раціоні повинні бути присутніми кисломолочні продукти у вигляді кефіру та сиру, на 8-му місяці вводиться риба. Переважно морські сорти, такі як хек, минтай, оскільки вони не так часто викликають алергічну реакцію.

В фруктове меню додаються продукти, які можна погризти власникові перших зубів: морква, шматочок яблука, груші, банани. При цьому дорослий завжди має бути поруч, щоб допомогти при необхідності. Більш детально раціон 8-місячної дитини і деякі рецепти обговорюються в цій статті.

Сон

Радимо почитати:Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навичкиРозпорядок дня дитини 8 місяців

У тих батьків, яким вдалося встановити чіткий режим дня, сну відводиться належне місце: два відходу вдень, кожен з яких по півтори, а то й 2 години. Нічний сон триває близько 10 годин. Багато батьків відзначають, що тепер дитина погано спить. У більшості випадків так відбувається через прорізування зубів.

У кожного карапуза цей період проходить індивідуально, однак дітки часто прокидаються вночі щогодини зі сльозами. На час режим сну і неспання може збитися. Ваше завдання — заспокоїти дитя на руках, йому полегшити біль, намазавши десна спеціальним гелем.

Також багато батьків стикаються з проблемою, коли дитина цього віку постійно вередує. Вони відзначають, що милий добрий дитина раптом перетворюється на вічно незадоволеного скиглія. Причин тому може бути декілька, так само як і рішень проблеми:

 1. Ріжуться зубки. Раніше ми описали, які дії допомагають у боротьбі з подібним дискомфортом.
 2. Протест проти заборон. 8-місячні діти жадають нових відкриттів і в той же час все частіше чують «не можна». І коли дитина усвідомлює, що йому багато чого не дозволяють, це викликає бурю емоцій. Проявіть гнучкість, в розумній мірі дозволяйте малюку пізнавати світ.
 3. Недолік уваги. Як було зазначено раніше, дитина стає вимогливим щодо уваги до нього з боку матері, частіше звичайного проситься на руки. Будьте поблажливі. Він чекає від вас запевнення, що ви всі так любите його. Але це не означає, що треба потурати всім його примхам. Виберіть у взаєминах «золоту середину».

Основні навички

Розвиток дитини передбачає також, що будуть з'являтися нові навички дитини:

 • Сам сідає, тримається впевнено, з положення сидячи може самостійно лягти.
 • Добре повзає.
 • Намагається вставати, тримаючись за поручні ліжечка, пересуватися по периметру боком. Так як відчуття рівноваги до кінця не сформувалося, він часто падає на м'яке місце.
 • Під час повзання долає перешкоди, намагається підійматися на диван або сходинку і злазити з них. Вчіть його техніці безпеки, наприклад, того, що з дивана треба спускатися спиною вперед, попередньо звісивши ніжки.
 • Працює з маленькими предметами, захоплюючи їх пальчиками. Це яскраво видно на кухні, коли маленький дослідник з цікавістю підбирає крихти на підлозі.
 • Легко перевертається в будь-яких напрямках.
 • Самостійно показує пальчиками гру «Сорока-ворона», «Ладки» під мамину розповідь. Вміє махати ручкою «поки» і «привіт».
 • Дитина п'є з чашки, їсть їжу шматочками, ділиться з мамою.
 • Знає, як зняти носок з ноги і любить це робити по кілька разів на день.
Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички Ви знаєте, яка це радість: самому стати на ноги!

Увага! Якщо малюк має доступ до дрібних деталей, батькам важливо зберігати пильність і не спускати очей з дитини, оскільки ще однією особливістю маленьких діточок є звичка тягнути все до рота.

Здоров'я та догляд

Стілець дитини все більш оформлений і по консистенції стає ближче до дорослого. Якщо ви помічаєте, що дитина мочиться в один і той же час (наприклад, вранці, після їжі), можете висаджувати його на горщик. Робиться це більше не з метою привчити дитину до горщика (багато педіатри вважають, що для усвідомленого походу на горщик час не настав), скільки заради економії підгузників.

Деякі батьки купують ходунки. Вони чудово тренують вестибулярний апарат, вчать тримати рівновагу, стояти на ніжках, але їх не можна використовувати більше години протягом дня. А одноразове відвідування ходунків не повинна перевищувати 15-ти хвилин, щоб уникнути непотрібних навантажень на незміцнілий дитячий кістково-м'язовий скелет.

Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички Ходунки — річ хороша, але зловживати ними не можна

Приділіть час питанням безпеки. Так як тепер в будинку з'явився вседостающий цікавий чоловічок, ліки та побутова хімія повинні бути в недоступному для нього місці. Не давайте доступу до ножів на кухні, а також до інших потенційно небезпечних предметів. Купіть заглушки на розетки і м'які насадки на меблеві кути. Можливо, саме час повісити замки на деяких шафках, перекласти певні предмети вище.

Ігри та вправи

Закріплюйте нові вміння дитини шляхом ігор і вправ. Ось деякі ідеї:

 1. Працюйте над словниковим запасом малюка, читаючи йому книжки і як можна частіше розмовляючи з ним. Нехай у нього буде своя книжкова полиця. Підбирайте книжки з великими ілюстраціями на всю сторінку, перевага віддається віршам. Незабаром малюк буде підповзати до полиці і вибирати улюблену книжку для читання. А на дозвіллі він зможе погортати її просто для себе.
 2. Говорите правильно, не сюсюкаючи і не повторюючи перекручених слів за дитиною. Вченими доведено, що кількість слів, які чує дитина, безпосередньо впливають на його майбутній інтелект.
 3. Кружляєте дитину на руках, качайте його вперед-назад, вгору-вниз. Тим самим розвивається почуття рівноваги.
 4. Походіть на руках. Візьміть малюка за ноги так, щоб він зміг впертися в підлогу ручками. Злегка пораскачивайте крихітку вперед-назад, якщо йому це подобається.
 5. Діти люблять гриміти посудом, б'ючи по ній ложкою або іншим відповідним предметом. Не відмовляйте їм в подібній радості.
 6. До кінця 8-го місяця перекочуйте один одному м'ячик по підлозі.
 7. Разом будуйте пірамідку. Покажіть, як її можна розвалити.
 8. Гра на повторення. Спочатку попросіть дитину повторювати за вами: махати рукою, плескати в долоні, зображати, як мукає корова. Потім нехай він показує, а ви повторюйте.
Розвиток дитини в 8 місяців життя: вага, режим дня, зростання, сон і навички Кухня — улюблене місце для гри

Які іграшки придбати?

Щоб розвиток проходив за всіма правилами, виділимо кілька корисних іграшок для малюка 8-місячного віку:

 • Гумовий молоток, вміє пищати. Зміцнює м'язи рук, розвиває координацію.
 • Мішечки з горохом, намистинками, ґудзиками для розвитку дрібної моторики.
 • Пара гумових м'ячиків: один, щоб вміщувався в долоньки, інший — побільше.
 • Книжки з картону і м'які з текстильних матеріалів.
 • Музичні іграшки з кнопочками. Розвивають почуття ритму, кмітливість, логічне мислення.
 • Для ванни: лійка, стаканчики для переливання води, гумові іграшки у формі тварин.

Що й казати, кожен місяць розвитку вимагає від батьків максимальної віддачі своєму малюкові повноцінного уваги. Але разом з турботами, які наповнюють наш побут, приходить радість від нових досягнень і успіхів кохану і рідного чоловічка.

Схожі статті: