Розвиток дитини в 1 рік: зріст, вага, що вміє малюк в 12 місяців (навички)

Розвиток дитини в 1 рік: зріст, вага, що вміє малюк в 12 місяців (навички) Зміст:
 • Фізичні параметри
 • Основні навички
 • Психоемоційний розвиток
 • Мовні навички
 • Харчування
 • Криза одного року
 • Чому навчити малюка
Цей день ви чекали з нетерпінням. Настав час підводити підсумки, згадувати, як все було рівно рік тому, з хвилюванням переживати ті незабутні відчуття, коли стаєш мамою. А чого досяг за цей час малюк? Як просувається розвиток вашої дитини в рік? І до чого прагнути далі?

Фізичні параметри

Звичайно, ви вже не так переживаєте, як раніше, з приводу того, набрав вага малюк. Тим не менш, зростання і вага залишаються важливими фізичними параметрами, і за ними все ще стежать.

чи Знаєте ви, скільки важить 12 місячна дитина? У середньому близько 10 кг, навіть 10,5. Зростання теж не стоїть на місці — однорічні діти витягуються від 73 до 77 див. Хоча малюк став рости повільніше, при виборі одягу варто враховувати, що зростання кожен місяць буде і далі збільшуватися на 0,5-1 див.

Радимо почитати:Розвиток дитини в 1 рік: зріст, вага, що вміє малюк в 12 місяців (навички)Режим дитини в 1 рік

Таким чином, за рік карапуз поправляється на 7 кг і виростає приблизно на 25 див. Він вже не поміститься на ліктьовому згині подібно новонародженому, щойно принесеного з пологового будинку.

До 12 місяців малюк обзаводиться 8-ма зубами. Але якщо ви їх недорахувалися, не варто турбуватися. Ваша дитина — індивідуальна особистість і живе за своїм сценарієм, своїм темпом. Просто слідкуйте, щоб у харчуванні було достатньо кальцію, фосфору і крихітка гуляв на сонці для отримання вітаміну D. Багато дітки тепер сплять вдень лише один раз.

До кінця першого року необхідно пройти вузьких фахівців: ортопеда, хірурга, ЛОРа, окуліста та стоматолога. Потрібно зробити планове щеплення.

Основні навички

Найважливіше досягнення місяці — ходьба без сторонньої допомоги. В 1 рік багато діти освоюють цей навик. Знову-таки, все індивідуально. Одним заважає зайва вага відірватися від підлоги, іншим — невеликий психологічний страх. Так що, якщо поки малюк не ходить, не квапте його. Варто переживати тоді, коли він до року не стає на ніжки.

Крім ходьби, освоюються і інші навички:

 • Активно повзає на всі боки, вивчаючи простір будинку або квартири.
 • Обожнює ходити по сходах. Правда, при спуску з'являється страх, і часто дитина просить маму підтримати його, навіть якщо є поручні.
 • Активно залазить на височини (диван, ліжко) і злазить з них.
 • Ходить за руку з дорослими.
 • Будує вежу з кубиків.
 • Любить грати з кухонними предметами, використовуючи їх як «по справі», наслідуючи маму, так і в своїх особистих цілях (наприклад, одягає каструлю на голову).
 • Катає перед собою іграшку на коліщатках.
 • Грається з предметами, використовуючи рольові ігри (причісує ляльку, годує ведмедика).
Розвиток дитини в 1 рік: зріст, вага, що вміє малюк в 12 місяців (навички)

Психоемоційний розвиток

 1. Дитина виражає свої почуття: обнімає, цілує, навіть сварить як дорослі.
 2. Вміє танцювати і співати своєю мовою.
 3. Впізнає родичів з фотографій, висловлює радість, коли вони приходять в гості.
 4. До чужих людей проявляє змішані почуття: від цікавості до підозрілості.
 5. Знає свої книжки, любить їх переглядати, показувати, де намальована качечка, де курча і т. д.
 6. Наслідує дорослим у розмові по телефону, копіюючи тон голосу, міміку і жести.
 7. Вміє відкушувати і жувати невеликі шматочки твердої їжі.
 8. Сам їсть з ложки, намагається наколювати їжу на виделку. Поки ще не все виходить ідеально, але основна суть процесу схоплена.
 9. Самостійно п'є з чашки, підтримуючи її двома руками. Деякі діти поки п'ють з поїльника, чашки-непроливайки.
 10. Бере участь у процесі одягання, простягаючи руки в рукава або вставляючи ніжки у взуття. Як і раніше, багато карапузи не люблять одягатися, але тепер вони розуміють, що, раз одягаємося, значить, підемо гуляти, заради такого можна і потерпіти.
 11. Дитина розуміє, що в сухих штанцях набагато комфортніше, ніж в мокрих, тому голосно і чітко заявляє про «аварії». Якщо малюка пробують висаджувати на горщик, вловлює, що від нього хочуть.
Розвиток дитини в 1 рік: зріст, вага, що вміє малюк в 12 місяців (навички) Мета іграшок в однорічному віці — розвивати фантазію

Мовні навички

Розвиток мови також досягла приголомшливих результатів. Малюк вже має пристойний пасивний запас слів і оперує в розмові набором простих фраз. Добре розуміє слово «не можна», і тепер від образи може навіть розплакатися. З радістю приймає запропоновані дорослим ігри, такі як «ладушки», «сорока-ворона», «ку-ку».

до Речі, проспівувати звуки йому зараз легше, ніж промовляти. Тому, якщо ви хочете навчити своє чадо новими словами, найкраще робити це у формі гри і використовувати пісеньки-потішки, коли дитині потрібно закінчити пропозицію.

Маленький єгоза прекрасно розуміє, про що йде мова, коли мама каже, що пора їсти, купатися, спати або гуляти. Якщо пропозиція йому не подобається, ви зможете спостерігати бурю емоцій в знак протесту.

Харчування

Як і раніше, харчування у малюка п'ятиразове. Його меню досить різноманітне, адже він познайомився з кашами, м'ясними продуктами, рибою, хлібобулочними виробами, вершковим і рослинним маслом, фруктами і овочами.

Діти до 12 місяців їдять практично те ж, що і дорослі. Тільки вимоги до приготування їжі залишаються особливі: краще їжа, приготована на пару або в духовці, нежирна, уникаємо солінь і гострих страв.

Розвиток дитини в 1 рік: зріст, вага, що вміє малюк в 12 місяців (навички) Спокій, тільки спокій...

Криза одного року

Ваша дитина сам ходить і говорить? Знайте, що не за горами криза першого року життя. Адже малюк почуває себе вільніше, впевненіше, здається, перед ним відкриті такі перспективи для дослідження... Але на практиці він підповзає до газової плити і чує: «не Можна». Знайшов якісь дрібні цікаві кульки і хоче спробувати на зуб — знову «не можна». Тільки дотягнувся до праски — знову «не можна»! Зрозуміло, що починаються істерики.

Перш за все пам'ятайте, що всі ці примхи свідчать про новий етап дорослішання, і виховувати в дітях відповідальність і самостійність просто необхідно. Давайте йому волю в безпечних справах: вчіть самого мити руки, чистити зубки, тримати ложку.

Але в той же час не потурайте примхам, що виникають із-за заборон. Терпляче, але твердо пояснюйте, чому не можна брати ту чи іншу річ. Пам'ятайте: якщо здастеся, то криза першого року закінчиться, а істерики залишаться.

Чому навчити малюка

Хоча карапуз ще не в силах сам вважати, можна познайомити його з цифрами 1, 2, 3. Наприклад, спробуйте збирати разом парні предмети: дві рукавички на дві ручки, два ботиночка на дві ніжки. Малюк швидко зрозуміє, про що йде мова. Також малютка може показувати, скільки йому рочків. А на рахунок «раз, два, три» запускайте машинку зі старту.

Серед іграшок однорічного малюка повинен бути набір з яскравих циліндрів, кубиків, арок. Непогано мати кілька видів сортерів: фігурки, які потрібно вкладати у відповідні отвори. Саме такі заняття розвивають абстрактне мислення і впливають на розвиток творчої особистості.

Схожі статті: