Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим сну

Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим сну Зміст:
 • Фізичні параметри
 • Сон
 • Психоемоційний розвиток
 • Харчування
 • Купання
 • Основні навички
 • Ігри та вправи
 • Вправи для зміцнення спинних м'язів

На п'ятому місяці малюк все більше радує своїх батьків посмішкою, особливим, неповторним дитячим лепетом і невгамовним бажанням пізнавати нове. В розвиток дитини 5 місяців включається закріплення отриманих навичок і освоєння нових, пов'язаних з можливістю і вмінням сидіти.

Фізичні параметри

До досягнення цього віку вага малюка, як правило, подвоюється порівняно з вагою при народженні, він підростає ще на 2-3 див.

Таким чином, до кінця п'ятого місяця в цифрах ми маємо наступні показники:

 • Вага – від 6 до 8 кг (± 1 кг), надбавка за місяць близько 600 гр.
 • Зростання – від 64 до 66 см (± 2 см).

Сон

щодо сну все залишається так само, як і минулого місяця: повноцінний нічний сон, що триває не менше 10-ти годин і 2-3 денних по 2,5-3 години. В залежності від особистих біоритмів, вже можна визначити, чи живе у вас в будинку соня або ранній соловей. Як би те ні було, обов'язково має бути встановлений режим дня, в якому відходження до сну відбувається в один і той же час.

В цьому віці деякі діти ще плутають день з ніччю, але більшість все ж міцно спить, прокидаючись раз або два, щоб підкріпитися.

Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим сну Дитина чудово уловлює настрій батьків

Психоемоційний розвиток

 • гулении можна помітити усвідомлені парні звуки: «ба», «ма», «да». Швидше за все, він буде тішити ваш слух, мелодійно співаючи: «так-так-так», «ба-ба-ба» і т. п.
 • Цікавиться емоціями оточуючих людей, зауважує, в якому вони настрої. Запам'ятовуючи образ, проводить аналітичні зв'язку між зачіскою, очима. Любить розглядати людей на картинках, причому усміхненим віддає свою перевагу.
 • За інтонації розуміє, лають його або хвалять, реагує відповідно: усміхом чи плачем. Коли дорослий звертається безпосередньо до нього, замовкає і уважно слухає, спостерігаючи за артикуляцією і рухом рота мовця.
 • Поруч з близькими відчуває себе розкуто, щебече без угаву, а в присутності чужих замовкає, займаючи спостережну позицію.
 • Відшукує іграшку, яка захована наполовину, тобто прикрита так, щоб частина її була видна.
 • Може протягом 15 хвилин розважити сам себе, розглядаючи досліджуваний предмет або розмовляючи з собою.
 • До завершення 5-місячного періоду дитина не просто утримує іграшку, але і може самостійно її відібрати.

Мовні навички карапуза тісно пов'язані з тим, наскільки часто ви спілкуєтеся з ним. Тому в період неспання частіше спілкуйтеся з малюком, особливо у формі запитань і відповідей, наприклад: «Де квіточка? - «Ось квіточка». І покажіть пальцем на квітку. Розглядаючи з ним фотографії, показуйте пальцем родичів, називаючи їхні імена.

Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим сну

Харчування

Режим годувань залишається незмінним: малюка годують на вимогу грудним молоком або по годинах дитячою молочною сумішшю. Часто після досягнення дитиною п'яти місяців батьки задають педіатра питання: «чи Не пора вводити прикорм?» Багато переживають, думаючи, що дитина недоїдає.

Однак такі занепокоєння, як правило, безпідставні. Лікарі не радять вводити прикорм раніше 6 місяців, оскільки травна система малюка ще не до кінця готова до прийняття нового виду їжі, так і з материнським молоком (дитячою сумішшю) він отримує абсолютно все необхідне для повноцінного розвитку. Єдине, для діток на штучному вигодовуванні варто підібрати суміш з підвищеним вмістом заліза. Про необхідність введення прикорму в 5 місяців педіатри кажуть у таких випадках:

 • у мами дефіцит молока;
 • крихітка повільно набирає вагу, при цьому постійно «висить на грудях», примхливий, по всьому видно, що він не наїдається;
 • часті зригування після годування;
 • стілець рідкий, дитина страждає запорами, кишковими коліками.

Про те, з чого починати прикорм, вам розкажуть на прийомі у лікаря.

Купання

Щоденне купання також актуально. При цьому бризки летять на всі боки, а радісні верески дають батькам зрозуміти, що процедура малюкові дуже подобається. Саме час прикупити, крім іграшок-пищалок, стаканчики різних розмірів для переливання води, прогумовані книжки.

Регулярні купання стануть хорошою профілактикою попрілостей. Шкіра 5-місячного немовляти все ще дуже ніжна і має схильність до алергічних висипань. Вчасно міняйте підгузник, довше залишайте малюка без нього, щоб шкіра дихала.

Основні навички

Говорячи про те, що вміє дитина в 5 місяців, не можна не відзначити наступні досягнення:

Радимо почитати:Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим снуРежим дитини в 4 місяці
 1. Серед численних набутих навичок дитини, в цьому місяці він чудово сидить, маючи опору для спини або тримаючись за щось руками. Без підтримки малюк поки ще сидіти не може, повинно пройти ще трохи часу, перш ніж м'язи спини остаточно зміцняться.
 2. Лежачи на спинці, займається акробатичними вправами, піднімаючи руками ніжки до самого рота. Йому подобається розглядати їх, пробувати на смак.
 3. З'являється інтерес до інтимних органів, дитина може чіпати їх, розглядати. Хвилюватися варто тільки в тому випадку, коли руки карапуза занадто часто опускаються в пахову область. Це може свідчити про дискомфорт в інтимній зоні і стати приводом для звернення до лікаря.
 4. В положенні на животі відмінно підводиться на передпліччях майже всім тулубом. М'язи шиї розвинені добре, тому голівку дитина тримає впевнено.
 5. Спробуйте поставити малюка вертикально, підтримуючи за пахви. Ви побачите, як він, не згинаючи ніг, практично прямо стоїть, немов готовий піти.
 6. З положення лежачи потягніть малюка за ручки: він починає підтягуватися, бажаючи сісти.
 7. Енергійно робить перевороти зі спинки на животик і назад.
 8. Тягне руки за рухомим предметом, і якщо йому дозволяють, захоплює його.
 9. Взявши предмет у руки, малюк довго розглядає його, вивчає структуру поверхні, чіпає, яка вона на дотик, може перекладати річ з однієї руки в іншу, міркуючи, що з нею можна зробити. Тепер він вміє брати предмет двома руками.
 10. Готовий до виконання вправи «літачок»: в положенні на спині піднімає голову, а руки і ноги при цьому активно працюють.
Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим сну А ви так зможете?

Ігри та вправи

Познайомте дитину з новими тактильними сприйняттями: дайте помацати шматочок льоду, кажучи «холодно», доторкніться рукою до чашці гарячого чаю і різко відсмикніть її, промовляючи «гаряче», після чого злегка доторкніться до чашці рукою малюка, якщо він дозволить. Давайте чіпати йому різні по фактурі матеріали: шерсть, джинс, шовк, оксамит, байку.

Малюк дуже любить розглядати великі картинки в книжках, особливо коли мама розповідає йому, хто зображений, якщо це тварина, як воно каже. Одна з улюблених ігор — кидати предмети на підлогу. Подыграйте йому, і кілька хвилин позитиву гарантовано вам обом.

Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим сну Великі зображення людей або тварин залучають маляти

Емоційні пальчикові ігри «Ку-ку», «Ладушки», «Іде коза рогата», швидше за все, вже знайомі вашому чаду. Продовжуйте активно в них грати. Тільки якщо раніше малюк лише слухав і посміхався, наприкінці п'ятого місяця він спробує сам повторити деякі рухи.

Розглядання себе та інших у дзеркалі дуже займає дитину. Діти до 5 місяців ще не розуміють, що по ту сторону лише відображення, а не ще одна мама або дитина. Це усвідомлення прийде тільки до півтора років. А поки дзеркало стає черговою іграшкою, займає уяву малюка.

Коли малюк «балакучий», поспілкуйтеся з ним на його мові, повторюючи фрази з його репертуару. Він підхопить цю гру, і таким чином ви навчите його більшою мірою наслідувати вам.

Вправи для зміцнення спинних м'язів

В цей період вправи у формі гри повинні бути спрямовані на зміцнення спини, подальший розвиток опорно-рухової системи.

Розвиток дитини 5 місяців: вага, зріст, навички і режим сну Хороша вправа для навичок повзання

Гімнастику в поєднанні з масажем рекомендується робити щодня протягом 20-ти хвилин. Добре, якщо під час занять мама буде вважати, знайомлячи таким чином крихітку з почуттям ритму.

 1. Дитина лежить на спині, а мама піднімає його за ручки так, щоб він сів, після чого кладе його назад. Вправа повторюється декілька разів.
 2. Спробуйте злегка підняти малюка за ручки, коли він лежить на животику.
 3. Покладіть малюка на животик і покладіть перед очима на невеликій відстані іграшку, він спробує підповзти до неї, як би підтягуючись. Можна сказати, що це перші спроби повзання.
 4. Вправа на згинання і розгинання ручок зі схрещування їх на грудях можна супроводжувати веселою пісенькою, наприклад: «А-а-а, у Африці річки ось такої ширини...»
 5. Дитина лежить на спині, мама згинає і розгинає ніжки в області колін, підводячи їх до самого животика.
 6. Візьміть м'яч середньої величини (діаметром близько 60-70 см) і підкладіть під ніжки лежачого малюка, нехай він спробує бити по ньому ногами, відштовхувати його.
 7. Проведіть пальцем уздовж хребта вниз, потім вгору — ви побачите, як малюк разогнет спинку.

Ми побачили, як в 5 місяців змінюється поведінка малюка і що з цим робити батькам. Продовжуйте слідувати з'явилися гарним звичкам: дотримуватися режиму, щодня купати, гуляти з ним на свіжому повітрі, годувати грудьми. Незабаром вам належить освоювати нові навички, адже не за горами шостий місяць життя малюка.

Схожі статті: