Розвитку дитини в 2 місяці життя: вага, зріст, режим дня, навички

Розвитку дитини в 2 місяці життя: вага, зріст, режим дня, навички Зміст:
 • Фізичні параметри
 • Харчування
 • Рефлекси
 • Основні навички
 • Сон і режим дня
 • Купання і прогулянки
 • Догляд за дитиною
 • Ігри та вправи

Цілий місяць позаду, ваша дитина росте, і ви разом з ним входите в нову фазу розвитку, коли з'являються перші звуки, а улюблені очі вже дивляться усвідомлено. Дитина в 2 місяці досягає багатьох успіхів, і вони явно помітні у порівнянні з періодом новонародженості. Давайте простежимо за розвитком 2-місячної дитини. Мета батьків на даному етапі — допомогти краще адаптуватися до навколишнього світу.

Фізичні параметри

2 місяць життя — період інтенсивного росту. У фізичному відношенні прогрес очевидніше, ніж в інших областях, адже за місяць малюк набирає від 800 до 1200 гр гр. У зростанні теж спостерігається просування: малюк підростає на 3 див. Зважаючи такого стрімкого зростання, в перші місяці не рекомендується купувати багато одягу для малюка, оскільки вона може виявитися мала після двох-трьох носок.

2 місяці нормальними вважаються наступні показники:

 • вага – від 4, 5 до 6 кг;
 • зростання – від 56 до 60 см

Якщо вага дитини дуже малий або він погано його набирає, варто проконсультуватися у фахівців щодо грудного вигодовування. Можливо, необхідно додаткове обстеження, щоб виключити деякі патології.

Харчування

найкраще харчування — материнське молоко. До двох місяців харчування вже налагоджується, встановлюється певний режим годувань, тому проблем бути не повинно. Обов'язково потримаєте дитини «стовпчиком» після прийому їжі. Це дозволить повітрю вийти і зменшить ймовірність зригувань. Щоб малюк не захлинувся від зригувань під час сну, його укладають «на бочок».

Помітно збільшуються інтервали між годуваннями, тепер вони складають близько 3-х годин або трохи більше. Щоб уникнути розвитку алергії у немовляти, мамі необхідно стежити за своїм харчуванням, не зловживати продуктами, які вважаються сильними алергенами, а також прийомом алкоголю і кофеїн-містять продуктів. Того ж, хто в силу різних обставин перейшов на штучне годування, пора визначитися з кращої адаптованою сумішшю для малюка.

Розвитку дитини в 2 місяці життя: вага, зріст, режим дня, навички

Рефлекси

На розвиток дитини в 2 місяці впливають властиві йому рефлекси. Основні з них:

 1. Рефлекс затримки дихання. У цьому віці дитина все ще здатний проплисти під водою кілька метрів, завдяки вмінню затримувати дихання. Вважається, що подібні запливи корисні для дихальної і м'язової системи дитини, але якщо ви не покваптеся, рефлекс невдовзі згасне.
 2. Хапальний рефлекс. Напевно, ви вже встигли помітити, що якщо вкласти палець у дитячу долоньку, він міцно стисне його. Мама може допомогти в розкритті долонь з допомогою легкого погладжування пальчиків.
 3. Смоктальний рефлекс був необхідний для пошуку їжі, і все ще не втратив своєї актуальності, тільки тепер малюку подобається не тільки мамина груди, але і власний великий палець, пустушка.
Розвитку дитини в 2 місяці життя: вага, зріст, режим дня, навички Завдяки вродженому рефлексу, дитина в 2 місяці здатний затримувати дихання під водою

Основні навички

 • Піднімає голівку і утримує її кілька секунд.
 • Любить дивитися по сторонах, розглядаючи навколишні об'єкти.
 • Вивчаючи яскраві предмети, маля ще не розбирається в кольорах, проте може віддати перевагу одній з іграшок.
 • Зір дозволяє йому фокусувати погляд на стаціонарному (без руху) предметі.
 • Час від часу можна почути перші короткі голосні.
 • До 2-х місяців малюк вміє визначати відстань до іграшки і намагається ручками дотягнутися до неї; звичайно, поки подібні рухи погано виходять, але скоро він буде фахівець в питаннях «діставання» потрібних йому речей.
 • Поліпшується координація рухів рук, ніг, вже немає різких здригувань, як було на самому початку.
 • Дитина впізнає маму і близьких, які живуть в одному будинку.
 • Реагує на голос, прислухається до нього, повертається в той бік, звідки доноситься звук.
 • Лежачи на животі, піднімає на кілька миттєвостей груди.
 • Утримує брязкальце в долоні.
 • Посмішка тепер з'являється не просто рефлекторно, а цілком усвідомлено, як вираз радості по відношенню до близьких людей.
 • Реагує на темп мовлення. Якщо ви говорите швидко й збуджено, настає так званий комплекс пожвавлення, коли малюк починає радісно смикати руками і ногами, демонструючи свій захват. При спокійному тоні розмірені руху.
 • Плач дитини розрізнюється за інтонаціями: мама без зусиль зрозуміє, що маля хоче «сказати» таким чином: зголоднів він, жадає уваги або плаче від болю в животику.
Розвитку дитини в 2 місяці життя: вага, зріст, режим дня, навички Мобіль над ліжечком — відмінна розвага для 2-місячного немовляти

Сон і режим дня

У сні дитина набирається сил для подальших досліджень і зростання. Оскільки харчування в цей час більш-менш налагоджено, і дитина спить по 18-19 годин на добу, денний сон, прийшла пора встановити режим дня.

Режим — це певний розпорядок, коли годування, ігри і відхід до сну відбуваються приблизно в один і той же час. З його допомогою легко всім членам сім'ї, адже ви будете орієнтовно знати, коли у вас з'явиться вільний час для себе або накопичених домашніх справ.

Перед сном рекомендують в один і той же час купати дитину. Діти люблять подібну процедуру, і якщо купання досить активну, малюк встигає неабияк втомитися, що теж сприяє швидкому відходження до сну.

Купання і прогулянки

Радимо почитати:Розвитку дитини в 2 місяці життя: вага, зріст, режим дня, навичкиРежим 5-ти місячної дитини

Щоденне купання необхідно для дотримання гігієни. Пам'ятайте, що мило і шампуні (природно, дитячі) використовуються не частіше 1-2 раз на тиждень для профілактики проблем з дитячою шкірою. Під час водних процедур важливо стежити за показниками температури води і її якістю.

Прогулянки на свіжому повітрі, грають важливу роль в загартовуванні і здоровому розвитку дитини. Влітку гуляти можна скільки завгодно, тільки не під прямими сонячними променями і не в саму спеку. Зимові прогулянки не повинні бути довше 2-х годин. Переохолодження новонародженому ні до чого. Не варто ходити на прогулянку в дуже вітряну погоду або сильний мороз, дитина ще занадто малий, щоб пристосуватися до екстремальних умов.

Догляд за дитиною

Підгузники важливо своєчасно міняти, особливо після випорожнення дитини. Якщо немає доступу до проточній воді, необхідно очистити шкіру вологими серветками. Здоровий 2-місячна дитина какає близько трьох разів на день. Якщо дитина одержує штучне харчування, стілець може бути більш щільним і лише раз на добу.

У перший рік життя візити до педіатра є частими, особливо це стосується дітей до трьох місяців. На другому місяці потрібно пройти огляд та інших спеціалістів: невропатолога, окуліста, ортопеда. Вони оцінюють стан і поведінка малюка, допомагають виявити можливі патології на ранніх стадіях.

Розвитку дитини в 2 місяці життя: вага, зріст, режим дня, навички В 2 місяці слід відвідати деяких лікарів, зробити необхідні щеплення

До 2-х місяців вже зажила пупкова ранка, однак, якщо раптом пупок мокне, гноїться або кровоточить, це привід позапланово звернутися за допомогою до лікаря. Крім того, ви можете помітити на голові скоринки. Не лякайтеся, вони не приносять дискомфорту дитині, а педіатр підкаже, як від них позбутися.

Коли дитина спить, необхідно змінювати його положення, перекладаючи з однієї бочка на інший. Оскільки кістки голови все ще м'які, може статися деформація, внаслідок якої череп набуває неправильну форму.

Нігті у немовлят ростуть швидко, тому не забувайте вчасно їх стригти спеціальними ножицями з тупим наконечником.

Ігри та вправи

Основне завдання — зміцнювати м'язи шиї та спини, тому викладайте немовля на живіт для таких «тренувань». У положенні «на спині» розводите в сторони і зводите ручки у грудях, згинайте і розгинайте ніжки. Давайте дитині потримати невеликий кулька для тренування долоньок. Дуже ефективні погладжування спинки, ручок і ніжок.

В домі, де живе маленька дитина, повинна звучати спокійна мелодійна музика, вона допомагає розвивати почуття такту і слуху. Вибирайте яскраві великі іграшки, в яких переважає один або два кольори. Частіше беріть дитину на руки: так він відчуває вашу ласку і любов, а також розширює свій кругозір.

Зовсім скоро ви вступите в фазу третього місяця, де проявляться нові навички вашої дитини, а старі стануть більш досконалими. Так, місяць за місяцем малюк буде рости і радувати батьків.

Схожі статті: