Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя

Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя Зміст:
 • Для чого потрібен режим
 • Як встановити режим
 • Перший місяць життя
 • Другий і третій місяць
 • З четвертого по шостий місяць
 • З восьмого по десятий

Існує безліч думок з приводу того, чи потрібен новонародженому розпорядок дня. У цій статті ми обговоримо позитивні сторони наявності денного режиму, як його побудувати і як він повинен змінюватися у міру зростання малюка.

Для чого потрібен режим?

Якщо батьки з самого народження встановлять розпорядок дня новонародженого, це полегшить життя не тільки дитині, але і всій родині. Адже приємно, коли мама знає, що десь з 2-го до 4-го дня, наприклад, у неї буде вільний час, який можна витратити на себе: зайнятися улюбленою справою, відпочити, зробити манікюр або взятися за ту роботу, яку неможливо виконати з бадьорим немовлям на руках.

Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя «Всьому свій час»

Гармонійне побудова дня відіб'ється не тільки на здоров'я дитини, але і на нервовій системі інших членів сім'ї. Адже якщо дитина плутає день з ніччю і батьки поперемінно розважають його до ранку, тато піде на роботу, зрозуміло, в якому настрої, а мама, теж обессилевшая, мало що зможе зробити по будинку.

Як встановити режим?

В першу чергу, важливо розуміти, що на налагодження такого важливого процесу піде якийсь час — не день і не два. Тому батькам потрібно запастися терпінням. Постарайтеся підійти до питання без фанатизму. Не варто втискувати дитини у жорсткі рамки» і розписувати його життя до хвилини. Ваш малюк унікальний і єдиний у своєму роді, а значить, його розпорядок дня теж повинен бути індивідуальним, що підходить саме йому.

Наприклад, одні діти витримують від годування до годування інтервал на чотири години, тоді як інші по закінченні двох наполегливо заявляють про свої потреби. Є дітки «соні», які люблять поспати, а є жайворонки, мало сплять і рано встають. Візьміть особистий режим немовля за основу і коректуйте його, зрушуючи по 10-15 хвилин в потрібну сторону протягом тижня, після чого закріпіть результат.

Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя

Щоб побачити чітку картину щодо організації дня та необхідності його коригування, можна робити записи у журналі про те, як проходить ваш день: у скільки малюк прокинувся, поїв, в який час вийшли гуляти і т. д. Це допоможе зорієнтуватися, в якому напрямку працювати.

Давайте розглянемо, як виглядає приблизний уклад дня немовляти і як він змінюється від місяця до місяця.

Перший місяць життя

В цей час малюк і мама пристосовуються один до одного. Головні потреби полягають у сні, їжі та спілкуванні з батьками.

Сон

Немовлята до місяця практично весь час сплять. Сон може займати до 20 годин в добу. Прокидаються вони для того, щоб поїсти. Ближче до кінця першого місяця дитині цікаво розглядати навколишні його предмети, він прислухається до звуків, особливо до маминого голосу.

Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя Сон — найважливіша складова режиму немовлят

Харчування

Дітки, які перебувають на грудному вигодовуванні, в перший час режиму практично не піддаються, так як годування відбувається на вимогу, і інтервали можуть бути різної тривалості: від 1-го до 3-х годин.

З дітками на штучному вигодовуванні все простіше в тому сенсі, що молочні суміші довше перетравлюються в шлунку, і, завдяки пляшечці, легко відміряти потрібну кількість їжі. Тому інтервал між годуваннями збільшується до 3-х годин.

У нормі добова потреба в молоці або суміші на першому місяці життя становить до 90 мл Намагайтеся не перегодовувати карапуза.

Купання

У водних процедур теж має бути свій режим. Купають дитину зазвичай увечері, перед вечірнім годуванням. Така гарна звичка сприятиме міцному здоровому сну.

Прогулянки

Обов'язкові для новонароджених, так і для дітей будь-якого віку. Педіатри радять починати прогулянки на 10-й день життя тривалістю близько 10-ти хвилин взимку і 20-ти хвилин влітку. Звичайно, при цьому на вуличному термометрі не повинно бути екстремальних показників. Гуляти важливо, з наступних причин:

 • свіже повітря дуже корисний карапузам;
 • сонячні промені допомагають організму вироблення вітаміну D, а це профілактика рахіту (мова не йде про спекотних літніх днях);
 • свіже повітря – це міцний сон.
Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя Свіже повітря сприяє хорошому сну

Масаж

Масажні руху для немовляти являють собою легкі погладжування головки, спинки, ручок, ніжок і, звичайно, животика. Ласкаво погладжуючи за годинниковою стрілкою в області пупка, ви стимулюєте перистальтику кишечника, що допомагає звести до мінімуму такі неприємні явища, як запор і кишкові коліки.

Гімнастика полягає в плавному згинанні і розгинанні кінцівок. Дозвольте дитині вхопитися ручками за ваші великі пальці на руках і трохи підніміть його. Дітки люблять вправлятися в підтягуванні.

Всі перераховані маніпуляції робляться за півгодини до годування в першій половині дня.

Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя Дітям подобаються масажні рухи

Спілкування та ігри

Хоча може здаватися, що у такого маленького чоловічка немає потреби в спілкуванні, це не так. Воно також необхідно, як харчування і сон. Розмовляйте зі своїм малятком, ласкаво наспівуйте йому колискові, читайте вірші, говорите про те, як ви його любите.

Другий і третій місяць

Сон і прогулянки

2-місячний малюк днем, як правило, спить до 4-х разів за 2 години. Багато батьки поєднують прогулянки зі сном, що допомагає дитині звикнути засипати в певний час дня. Взимку рекомендується гуляти не більше години при відносно комфортній температурі.

Харчування і спілкування

Радимо почитати:Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя Потрібно давати новонародженому пустушку?

Якщо дитина досяг 3-місячного віку і перебуває на грудному вигодовуванні, будьте готові до лактаційних кризам. Дитина може частіше вимагати груди, може здаватися, що молока не вистачає і маленький голодує. Таке трапляється, тому що у цей період розвитку дитина інтенсивно росте і швидко набирає вагу. Материнському організму потрібна приблизно тиждень, щоб перебудуватися під нові потреби і виробляти більше молока. Тому частіше прикладайте дитину до грудей. Так часто, як він цього бажає, навіть якщо здається, що молока практично немає.

Як і раніше, малюк потребує спілкуванні: материнська любов потрібна йому цілодобово, а не за розкладом. У цей час дитина може зайняти себе на якийсь час іграшками. Він вже самостійно тримає їх у руках. Але куди цікавіше спілкуватися з людьми, тим більше, що він вже впізнає рідних і знайомих і в процесі бесіди відповідає усмішкою, гулить.

Купання і гімнастика

Якщо дитині подобається купатися, можна збільшити час на такі заняття. Але у випадку, коли він висловлює невдоволення процедурою, не потрібно робити це насильно.

Як і раніше, діти, що досягли 3-х місяців, відчувають радість від простих фізичних вправ. Не забувайте робити їх раз на день.

З четвертого по шостий місяць

Починаючи з трьох місяців, можна активно формувати розпорядок дня, так що 4-місячний малюк вже звикає до певних усталених правил, а у 5-місячному віці вони ще більше закріплюються.

Сон

Нічний сон триває близько 10-ти годин. Решта «сонні» годинник припадають на денний і вечірній час приблизно за 2 години 3 рази на день (всього 16 на добу). Якщо малюк спить вдень дуже багато, не бійтеся розбудити соню. Так ви допоможете йому виробити ритми сну і неспання. Виняток становлять періоди, коли ріжуться зубки: в цей час діти примхливі і потребують більш щадному режимі.

Годування

Искусственникам на 5-му місяці активно вводять прикорм. Графік харчування може виглядати приблизно так:

6:00Кефир (200 гр) або молочна суміш.10:00Кукурузная, гречана, рисова каша (порція 150 гр), 40 гр сиру, яблучний сік.14:00-14:30Овощной суп або пюре – 150 гр.19:00Молочная суміш або кефір (200 гр).22:30Молочная суміш.

Діткам, які перебувають на грудному вигодовуванні, прикорм вводиться трохи пізніше, в 6-місячному віці. Зазвичай починають з овочевого пюре (деякі педіатри вважають, що починати треба з кисломолочних продуктів), поступово вводячи в раціон каші і кефіри. Прикорм дається невеликими порціями, згодом, прагнучи замінити одне годування грудьми на «дорослу» їжу. Краще робити це в обідній час. Один раз на два дні давайте дитині пробувати новий продукт. В цей час в харчування вводяться соки, починаючи з яблучного.

Прогулянки на свіжому повітрі стають все цікавіше, «зарядка» — цікавіше, а купання — бажаним.

Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя Не пора вводити прикорм?

З восьмого по десятий

Ми вже не раз говорили про те, як важливі всі пункти, складові розпорядок дня. Дитина дорослішає, і потреби трохи змінюються. 8-місячний малюк ще спить 3 рази вдень, але годинник неспання він проводить в активному дослідженні навколишнього світу. До цього часу він знає смак багатьох продуктів і навіть віддає чомусь перевагу або, навпаки, відмовляється від будь-якої страви. Проміжки між годуваннями стають більш тривалими — до 5 годин.

Ось приблизний уклад життя 10-місячного малюка:

 • 7 ранку — перше годування;
 • з 7 до 9 ранку — час для ігор і гімнастики;
 • з 9 до 11 — сон;
 • 11:00 — друге годування;
 • з 11 до 13 дня — час для ігор і прогулянки;
 • з 13 до 15 дня — сон;
 • 15:00 — третє годування;
 • з 15 до 17 дня — неспання;
 • з 17 до 19 вечора — сон;
 • 19:00 — четверте годування;
 • з 19 до 21 вечора — період неспання; слідкуйте, щоб дитя не перевозбудилось;
 • 20:30 — купання;
 • з 21 ночі до 7 ранку — нічний сон;
 • 23:00 — п'яте нічне годування.
Розпорядок дня новонародженого і дитини до року по місяцях життя Ігри з малюком повинні сприяти його розвитку

У 9-місячному віці дитина вже добре тримається на ногах і намагається робити свої перші кроки. Подбайте про безпеку вашого будинку, адже тепер діапазон доступних погляду речей значно розширився. Малюк обов'язково перевірить всі шафки і ємності на предмет вмісту, тому не відставляйте його одного.

Під час неспання грайте з ним в пальчикові ігри, що стимулюють розвиток мови, читайте потішки. На прогулянці з'ясовуйте все, що ви бачите і пояснюйте йому, куди ви йдете, що будете робити і т. д.

Як бачимо, для встановлення режиму від батьків потрібно чимало сил і самодисципліни, але це згодом полегшить вам життя. Крім того, психологи стверджують, що діти, які живуть з дитинства за певним розпорядком, виростають впевненими в собі, відповідальними особистостями.

Схожі статті: