Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях Зміст:
 • Покупки в пологовий будинок
 • Як визначити розмір заздалегідь
 • Розміри по місяцях
 • Покупки від народження до року
 • Рукавиці і рукавички
 • Колготки
 • Чепчики і шапочки
 • Шкарпетки і взуття
 • Розмірні вимірювання
Зараз на російському ринку представлені продукти майже всіх країн, і товари для новонароджених в тому числі. Одяг, взуття, головні убори для дітей виробники кожної країни випускають за своїми мірками і ставлять прийняті в країні розміри. Розміри одягу для новонароджених в Росії не відповідають розмірам інших країн. Справа в тому, що Гости передбачають вимірювання за обсягом грудей і маркують розмір як напівобхват грудей. А, наприклад, європейські фабрики визначають розмір малюка по зростанню.

Поступово наші виробники теж переходять на європейські стандарти. Можливо, коли-небудь у світовому співтоваристві буде прийнята єдина система розмірів, але поки давайте орієнтуватися на розмірні таблиці.

Покупки в пологовий будинок

Напевно ви належите до тих щасливих матусь, які, прийшовши в відділ для новонароджених, немов заворожені купують красиві дрібнички, призначені не тільки для пологового будинку, але які можна буде одягати будинку. І тільки потім розуміють, що багато з придбаного зайве.

Щоб вирішити, скільки одягу потрібно на перший час, слід спиратися на деякі орієнтири, наприклад, на час року, коли народиться малюк, отапливаемость лікарні, дальність і час поїздки додому.

Перш, ніж бігти за покупками, складіть список речей першої необхідності.

По-перше, потрібні одяг для малюка на той час, поки він в пологовому будинку: сорочечки, повзунки, боді, шкарпетки, чепчики і пелюшки.

По-друге, потрібна одяг для виписки: комбінезончик, кофточка, штанці, шапочка. В залежності від сезону, наприклад, восени або взимку – теплий комбінезон, ошатний конверт або ковдру. Не забувайте, що діти ще не вміють регулювати температуру тіла, тому навіть влітку купуйте теплі речі.

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях Потрібно заздалегідь приготувати набір речей на виписку з пологового будинку

Як визначити розмір заздалегідь

Мінімум одягу, які ми купуємо до народження дитини, повинен хоча б приблизно відповідати зростанню малюка. Але заздалегідь визначити розміри народженого не зможе ніхто. Ми можемо орієнтуватися тільки на ріст і вага батьків, родові особливості і дані останнього УЗД.

Також можна вивчити середні показники, з якими народжуються немовлята. Більшість дітей народжується із зростанням 51-55 сантиметрів, але якщо батьки баскетболісти, то маленький богатир може народитися висотою 56-60 див. найменші і недоношені діти бувають до 50 см.

Якщо ви станете купувати одяг європейських маркувань, то це будуть:

 • 50 розмір – для крихітних немовлят;
 • 56 розмір – для дітей середнього росту;
 • 62 розмір – для довгих дітей.

Вибираючи для дитини одяг російських виробників, зверніть увагу на те, що тут всього два розміру: 18-ї – для маленьких і 20-й – для здорових новонароджених.

Крім того, майже всі виробники маркують одяг за віком: 0-1 міс, 0-3 міс, 3-6 міс, 6-9 міс, 9-12 міс. Після рочки вік маркується однією цифрою: 1 рік, 2 роки і так далі.

Європейські виробники вважають, що їх діти народжуються більш вгодованими, ніж наші.

При однаковому зростанні – 50-56 см – за європейськими стандартами обхват грудей новонародженого становить 42-45 см, а за Гостом - 36 див.

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях

При невисокому зростанні в Європі об'єм грудей вважається 40-43 см, а у високих дітей – 44-47 див.

За російськими мірками визначають об'єм грудей у невисоких – 36 см, у високих – 40 див.

Іноді на ярлику можна прочитати розмір виробу через дріб, наприклад, 68/42 або 68/44. Ця дріб показує зростання і обхват грудей малюка. Ця інформація достовірніша, так як характеризує обсяг одежинки. Адже при одному і тому ж зростанні один малюк більше вгодований, ніж інший. Тому при такому позначенні мама орієнтується не тільки на ріст, але й на обсяг свого бутузика.

Розміри по місяцях

Існує спеціальна таблиця розмірів одягу для новонароджених. Розмір визначається залежно від віку, зросту і обхвату грудей. Малюк росте дуже швидко, тому розмір одягу змінюється буквально по місяцях.

Якщо при народженні малюк був, наприклад, середнього зросту (53 см), ви купили йому одежинки 18 розміру, то через 3-4 місяці він зросте до 60 см, а відповідно, збільшиться до 20-го. В півроку він може зрости до 65 см (22 розмір), в рік навіть до 70-74 см, а це вже 26 розмір. Ваша дитина буде рости не по днях, а по годинах, і куплені заздалегідь одежинки стануть малі. Тому немає сенсу робити покупки запас, але якщо дуже хочеться купити, то варто округляти числа в більшу сторону.

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях Розмірна таблиця одягу по місяцях

Покупки від народження до року

Давайте розглянемо приклад зміни розмірів дитини від народження до року. Останнім часом наше населення зростає не тільки кількісно, але і у висоту. Молоді люди стали набагато вище, ніж їх ровесники 30-50 років тому. За даними Евросмі, ідеальний зріст чоловіка в шлюбі -188 см, а жінки – 173 див. тобто за ці роки люди виросли на 10-15 см, відповідно, і дітлахи стали народжуватися вище і побільше.

Радимо почитати:Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцяхРозміри пелюшок для новонароджених

Тому розглянемо приклад для дитини, яка народилася з високим зростом – 60 см. За російськими мірками, у нього 20-й розмір, а європейським – 62-ї. Давайте будемо орієнтуватися на вітчизняного виробника і візьмемо за основу 20-й.

Нехай ваш малюк народився в середній смузі навесні, у квітні. Визначимо, який розмір одягу купити йому зараз, а через півроку.

Ще не літо, тому купуємо на виписку, крім звичайного комплекту пелюшок-сорочечок, теплу кофтину і штанці 20-го розміру. На виписку потрібно красиве ковдру з красивим куточком, конверт або комбінезон. Але наближається літо, комбінезон буде незатребуваним до самої осені, а восени малюк підросте до 22-го – 24-го розміру. З комбінезона будуть стирчати ніжки, він стане вже малий.

Вийде, що покрасуватися в ньому ви зможете тільки 2-3 рази, поки не настане тепла погода. Висновок: вам доведеться або вибрати комбінезон на 2 розміри більше, і втратити в ньому дитину, або зупинитися на конверті або ковдрі. Другий варіант кращий. А теплий комбінезон можна купити іншого розміру на осінь і зиму через півроку, коли малюк підросте.

Запам'ятайте, верхній одяг для новонароджених купується на розмір більше. Як і в звичайній, у верхньому одязі робіть поправку на памперс, який займає багато місця в штанцях. Крім того, після прання речі можуть сідати, зменшуватися в розмірах.

Гардероб теж змінюється, причому стрімко. До 9-ти – 12-ти місяців він розширюється, кількість покупок збільшується. Якщо до півроку ви обходилися двома-трьома легкими комбинезончиками, то з часом їх буде потрібно більше. Розвиваючись, дитина набуває нові вміння та навички. Він перевертається, сідає, потім встає, робить перші кроки, і тут без падінь не обходиться. А коли починають різатися зубки, малюк все тягне в рот. Одяг швидко брудниться, часто стирається, не завжди швидко сохне, тому потрібно купувати по кілька примірників.

Тепер ви вже купуєте 5-7 різних кофтинок, рубашечек, футболочок, платтячок. А до них 5-7 штанців і шкарпеток. Найкомфортніше малюк відчуває себе в трикотажних комбінезонах (комбезах) з короткими або довгими рукавчиками, короткими або довгими ніжками. Їх потрібно 5-7 штук. Або напівкомбінезонів, що ще зручніше, тому що можна не міняти весь костюм, а зняти тільки штанці або кофточку.

Рукавиці і рукавички

Для покупки рукавиць виміряйте обхват долоні. Для малюків до 6-ти місяців розмір рукавиць зазвичай буває 10-ї, а до року – 11-й.

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях Розмірна таблиця для дитячих рукавиць та рукавичок

Колготки

Розмір колготок враховує довжину стопи, обхват стегон і вік. Колготки для вгодованого малюка купуються на розмір більше.

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях Розмірна таблиця для дитячих колготок

Чепчики і шапочки

Чепчики і шапочки визначаються по обхвату голови та віку дитини. Врахуйте, що шапочки хлопчиків зазвичай трохи більше шапочок дівчаток відповідного віку.

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях Розмірна таблиця для дитячих головних уборів

Шкарпетки і взуття

Розмір шкарпеток і взуття визначається по довжині стопи малюка.

Розміри одягу для новонароджених: який купувати, таблиця по місяцях Розмірна таблиця для дитячого взуття

Розмірні вимірювання

Щоб не помилятися при покупці одягу для маленького чоловічка, мамі доведеться хоча б раз на місяць вимірювати зріст дитини і об'єм грудей. Можна виміряти обхват голови, довжину стопи, обхват долоні і зважувати дитину. Ці вимірювання допоможуть вам вибрати потрібні розміри з розмірним таблиць. А ще вони доставлять масу задоволення і мамі, і малюкові. Для дитини це буде весела гра, а для мами – свідчення того, що малюк швидко росте і набирає вагу, а значить він здоровий.

Схожі статті: