Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народження

Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народження Зміст:
 • Навіщо потрібен режим дня
 • Годування
 • Сон
 • Гігієнічні процедури
 • Прогулянки
 • Набір ваги і зростання

Для новонародженої дитини дуже важливо вивести правильний режим в перший місяць його життя. Такий підхід не тільки добре позначиться на самому малюкові, але і дозволить вам більш раціонально використовувати вільні хвилинки на протязі дня. До того ж, це ще і відмінний шанс виспатися. У чому ж полягають особливості планування часу і як визначити, що ви все робите правильно?

Навіщо потрібен режим дня

Перебуваючи в утробі матері, плід розвивається практично повністю самостійно, і мати не може контролювати цей процес. Після народження малюка ситуація докорінно змінюється. Тепер відповідальність за повноцінне розвиток лягає на плечі батьків. Вони контролюють задоволення в достатній мірі природних потреб дитини: їжа, сон, гігієна, спілкування і т. д.

Для того щоб молодому організму було простіше пристосуватися до нових умов, важливо в перші місяці встановити оптимальний для дитини графік здійснення тих чи інших дій. У першу чергу це стосується таких щоденних заходів:

 • годування;
 • сон;
 • гігієнічні процедури;
 • прогулянки на свіжому повітрі.

Не варто забувати приділяти достатньо часу іграм і спілкування з малюком, адже це також важливо для нього, як і все інше. Контакт з батьками допомагає пройти початкову стадію соціалізації, покращує настрій і сприяє швидкому розвитку мовного апарату.

Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народження

Для того щоб було зручніше контролювати всі ці процеси, слід розробити відповідний для вас і вашої дитини режим новонародженого. Завдяки чіткому розподілу часу на ті чи інші процедури, ви зможете розподілити свій час та створити вільні хвилинки для домашніх справ і відпочинку. До того ж дитячий організм звикає до певних часових рамок, а це покращує здоров'я і врівноважує нервову систему.

Для кращого розуміння завдання необхідно розглянути кожний етап більш детально.

Годування

Однією з найважливіших завдань в будь-якому віці є забезпечення наявності достатньої кількості поживних речовин, тобто їжі, для організму. Для маленьких дітей це особливо важливо, так як їх організм тільки починає рости і в перші роки проходить найбільш активну фазу змін.

Харчування новонародженого включає в себе виключно рідкі продукти. В ідеалі це материнське грудне молоко. Іноді батьки вдаються до допомоги інших годуючих жінок при дефіциті власного молока. Якщо ГВ неможливо, тоді у продажу є різні живильні суміші на основі сухого молока чи його замінників для особливих випадків.

У перший місяць важливо привчити малюка до того, що годівля проводиться у визначені години. Такий режим має безліч переваг. По-перше, вам вдасться уникнути перегодовування. Як наслідок, знижується ризик розвитку діатезу та інших проблем. По-друге, розписані по годинах прийоми їжі дають можливість дитячому організмові відпочити в перервах, що сприяє кращому перетравленню молока. Як результат, знижується ризик виникнення кольок та інших проблем з травленням. До того ж годування багато в чому впливає і на інші потреби малюка.

Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народження Добре, якщо мама годує грудьми і дотримується режиму. Це обов'язково позначиться позитивно на стан здоров'я і розвитку дитини

Якщо дитина вимагає груди частіше, ніж встановлено графіком, іноді достатньо запропонувати йому пляшечку з водою. Виняток може становити період, коли у нього ріжуться зубки. Тоді прикладання до грудей допоможе заспокоїться немовляті і зніме дискомфорт.

Для перших місяців достатньо виробляти годування близько 6 разів на добу. Перше краще всього встановити на 6 годин ранку, останнє – близько опівночі. Прийоми їжі повинні здійснюватися приблизно кожні 3,5 години. У перервах дитина може спати або з цікавістю спостерігати за навколишнім його новим світом.

Сон

Інше не менш важливе захід – це відпочинок, а саме, сон малюка. Перший місяць життя дитини проходить досить одноманітно, адже більшу частину часу він спить і набирається сил. Сон новонародженого можна розділити на дві категорії: тривалий нічний і короткий протягом дня.

Оптимальний режим сну включає в себе нічний відпочинок тривалістю не менше 6-ти годин. Надалі дитина буде засинати ще кілька разів, практично після кожного годування. В середньому кількість таких підходів короткого сну дорівнює 3-4. Тривалість денного відпочинку переважно становить 1,5-2 години. Точний графік підганяється під індивідуальні особливості малюка, адже деякі діти відрізняються більшою активністю і сплять удень, а інші, навпаки, вважають за краще спати.

Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народження Правильний режим сну для немовляти не менш важливий, ніж режим годувань. Він благотворно позначається на розвитку малюка і стан нервової системи. А також дозволяє мамі відпочити і зайнятися своїми справами

Для того щоб розвиток дитини відбувалося правильно, важливо забезпечити йому достатній час для відпочинку. Батькам також важливо висипатися, тому рекомендується встановити наступний графік:

 1. перший раз будити малюка потрібно рано вранці, для проведення першого годування. Після цього його знову укладають спати.
 2. Через кілька годин можна знову будити дитину, якщо він не встане раніше вас. Після другого годування потрібно дати йому відпочити або придумати цікаве заняття.
 3. Після третього обідньої годування короткий сон є обов'язковим. Вільний час мама має можливість використовувати згідно своїм потребам. Якщо ви втомилися, можна поспати разом з малюком.
 4. Подальший відпочинок малюка підбирається індивідуально, але якщо ви хочете виспатися вночі, займіть його спілкуванням та іграми. Вже після останнього підходу дачі їжі укладайте малюка на нічний сон і лягайте самі.

Такий підхід дозволить вам досягти більш або менш спокійного сну, без нічних пробуджень на годування. Навіть якщо спочатку малюк буде протестувати, намагайтеся перевчити його. Після декількох тижнів адаптації його поведінку налагодиться. Дотримуйтесь цей графік і надалі, поки дитина не підросте.

Гігієнічні процедури

Радимо почитати:Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народженняРежим дитини в 3 місяці

Окремо слід виділити гігієнічні процедури. Правильний догляд за дитиною повинен проводитись щоденно. Для зручності всі основні заходи можна також віднести до того чи іншого часу.

Перш за все слід виділити ранкові процедури. Вони проводяться після повного пробудження дитини, тобто близько 9 годин ранку. Необхідно щоденно мити малюка. Робити це найзручніше за допомогою ватних дисків. Також приділіть увагу носику. Його потрібно прочищати по мірі необхідності за допомогою ватних паличок. Діяти потрібно гранично акуратно. Те ж саме стосується і вух. Крім того, регулярно перевіряйте нігтики на ручках і ніжках новонародженого. Їх потрібно підстригати, як тільки вони стануть довгими, щоб вони не завдавали дитині дискомфорт, під ними не накопичувалася бруд і малюк не міг себе подряпати.

Також у щоденний режим місячного немовляти потрібно включити купання. Проводити їх рекомендується кожен день в пізній час, перед сном. Користуватися милом при цьому потрібно всього лише раз у кілька днів. Тривалість процедури становить від 3 до 10 хвилин.

Не забувайте і про те, що малюкам потрібно вчасно міняти підгузки. Мокнуть у них пелюшки дуже часто, практично кожні 1-2 години. При цьому какають новонароджені в середньому 3 рази на добу. Як тільки ви помітили «проблемку», відразу ж подбайте про заміні підгузника.

Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народження В режим дня входять і гігієнічні процедури. В тому числі і умивання малюка вранці. Процедуру здійснюють кип'яченою водою з допомогою ватних спонжиков

Прогулянки

Для підтримки здоров'я важливо забезпечувати немовляті регулярні прогулянки на вулиці. Чисте свіже повітря і сонце забезпечують розвиток міцного імунітету і всього організму в цілому. Виходити на прогулянку необхідно щодня, незалежно від сезону. Виняток може скласти лише сильна негода.

Рекомендується поступово адаптувати новонародженого до виходу на вулицю. Саме тому тривалість прогулянок спочатку мінімальна. Найкраще розбити цей захід на два заходи: ранковий і вечірній. Виходити на вулицю в перший раз краще всього після другого годування, приблизно годині о 10. В цей час малюк може задрімати. Свіже повітря забезпечить йому міцний здоровий сон. Найкраще виходити в тихий парк, подалі від машин і міської суєти. До обіду дитина вже зголодніє і з апетитом з'їв свою порцію молока. Другий раз виходьте гуляти після четвертого годування. Можна відкласти прогулянку ближче до вечора, щоб вийти всією родиною, разом з батьком дитини.

Режим новонародженого в перший місяць життя, розвиток дитини після народження Важливий пункт в режимі дня дитини – це прогулянки. Перший місяць вивозять новонародженого в закритому візку, а час перебування на свіжому повітрі поступово збільшують

У перший місяць дитину слід виводити на вулицю в закритому візку. Тривалість прогулянок спочатку не повинна перевищувати 15 хвилин. Поступово збільшується і доводиться до 2 годин. Довше бути на повітрі сенсу немає, так як дитина зголодніє або виникне необхідність міняти підгузник.

Набір ваги і зростання

Для того щоб упевнитися в тому, що розроблений вами режим позитивно впливає на розвиток дитини, необхідно звірити основні показники, такі як ріст і вага, з встановленими нормами на цей вік.

Головним показником є саме вагу дитини. При появі на світ у дев'ятимісячних малюків він має становити приблизно 2,5-3,8 кг У недоношених діток допускається показник в інтервалі 1,5-2,5 кг. Що стосується зростання, він повинен становити 48-55 см і 34-46 см, відповідно.

протягом наступних місяців діти інтенсивно ростуть. Для перших 30 днів надбавка в зростанні вважається оптимальною на рівні 4-5 див. Маса тіла повинна збільшитися на 800-900 грам. Далі показники збільшуються приблизно на такому ж рівні і навіть трохи більше, а до напівроку інтенсивність росту сповільнюється.

Якщо ви все робите правильно, ваша дитина буде розвиватися у відповідності з нормами. Якщо ви не знаєте, як скорегувати режим, зверніться за консультацією до педіатра. У будь-якому випадку потрібно підлаштовуватися під малюка індивідуально і стежити за його самопочуттям і розвитком.

Схожі статті: