Режим дня новонародженої дитини до року по місяцях

Режим дня новонародженої дитини до року по місяцях Зміст:
 • Необхідність режиму і правила його встановлення
 • Життя з малюком від першого дня і до
Поява маляти на світ – це завжди довгоочікувана подія. Багато батьків починають формувати режим дня новонародженого прямо з перших днів життя. Правильно це чи ні, можна сперечатися до нескінченності. Скільки батьків є, стільки є думок з цього приводу. Для того щоб повноцінно відповісти на це питання, варто розібратися з тим, для чого потрібна така «дисципліна».

Необхідність режиму і правила його встановлення

В першу чергу режим сну і неспання зручний тим, що обидва батьки спокійно можуть розпланувати свій день. Наприклад, мама може навести порядок в будинку, приготувати поїсти або ж просто відпочити. І це вже не кажучи про те, що багато молоді матусі в декреті намагаються знайти собі підробіток. Тому організувати режим дня малюка, буде правильним рішенням.

Крім того, варто відзначити, що розпорядок сприяє більш активному зростанню і становленню дитини. А нервова система батьків і всіх родичів, що живуть в одному будинку з новонародженим, також буде менше страждати. Адже деяким членам сім'ї необхідно ходити на роботу, а бути бадьорими після безсонної ночі вкрай важко.

Радимо почитати:Режим дня новонародженої дитини до року по місяцяхРежим для новонародженої дитини

Батьки повинні бути готовими до того, що привчання до розпорядку займе не один день. Відповідно, для цього знадобиться запастися терпінням. Але відразу варто сказати, що немовляти ні в якому разі не можна заганяти в рамки. Кожен організм індивідуальний, особливо в тому, що стосується нервової системи. Якщо дитина не хоче спати або є, то не варто його насильно напихати або укладати. Необхідно просто зрушити процедуру на 30 – 60 хвилин.

У кожного малюка свої індивідуальні потреби. Буває так, що в однієї мами дитина спокійно витримує інтервал в 4 години між годуваннями, а у деяких голодні діти вже буквально через 2 - 3. Тому схема годівлі в кожній родині індивідуальна, і не варто надто турбуватися, якщо малюк «відхиляється» від графіка. Те ж саме стосується і сну. Вже в 1 місяць можна помітити, до якої категорії ставитися дитина, – жайворонок він чи сова. Краще всього, якщо батьки візьмуть за основу свій розпорядок дня. Буквально вже через тиждень час сну і неспання можна поступово зрушувати на 10 - 15 хвилин в потрібну сторону.

Сучасні педіатри рекомендують у перші 30 днів життя дитини батькам ніякого графіка не будувати, щоб дитина могла адаптуватися до навколишнього світу. А ось вже далі можна починати будувати режим. Але хочеться акцентувати увагу на тому, що батьки повинні пам'ятати про те, що їх дитина унікальна.

Тому не варто орієнтуватися на настанови інших мам, якщо свій дитина не хоче жити по годинах. Варто створювати індивідуальний графік. Щоб зручніше було орієнтуватися в цьому питанні, рекомендується завести щоденник, куди необхідно ставити позначки про всіх діях, пов'язаних з дитиною. За таких записів мама зможе коригувати режим дня свого малюка.

Життя з малюком від першого дня і до

Режим дня новонародженого повинен коригуватися у відповідності з тим, як він буде рости. У кожній віковій категорії є свої потреби, починаючи з харчування і закінчуючи сном. Але не варто занадто суворо дотримуватися часових рамок. Мама повинна самостійно вирішувати, коли і їй, і дитині зручніше буде їсти або лягати спати.

Є рекомендований графік життя дитини з моменту народження і до року.

1 місяць

Новонародженого в перший місяць життя дуже багато спить – приблизно 20 годин в добу. Його пробудження пов'язане з почуттям голоду. До кінця першого місяця маля вже починає цікавити навколишній світ. Тому тут вже йде більш активну взаємодію між дитиною і батьками.

Режим дня новонародженої дитини до року по місяцях Багато педіатри рекомендують в перший місяць життя не дотримуватися строгого розпорядку дня

Що стосується харчування, то лікарі-педіатри рекомендують в перший місяць життя малюка «не садити» на харчовий режим, а давати груди на вимогу. Це обумовлено тим, що у дитини тільки «запускається» травна система, тому перерви між прийомами їжі можуть змінюватись в діапазоні від години до трьох. До того ж, постійне прикладання до грудей допомагає активізувати лактацію. Якщо малюк на штучному харчуванні, то тут можна відразу ж пробувати режим харчування, так як, на відміну від грудного молока, суміш «важча», тому дитина не так часто хоче їсти. У середньому місячний малюк з'їдає приблизно 90 – 100 гр за годування (в залежності від ваги немовляти).

Варто сказати, що купання також вимагає свого режиму. Найчастіше дитину купають за годину до відходу до сну, так як водні процедури допомагають добре розслабитися, особливо якщо після ванни мама з татом проводять сеанс дитячого масажу. Батькам не варто забувати і про прогулянках, але починати варто з 10-хвилинного відвідування вулиці, поступово її збільшуючи. По-перше, свіже повітря корисний, по-друге, перебуваючи під сонцем, дитина отримує необхідний йому вітамін Д. Але тут варто сказати, що якщо мова йде про літо, то ні в якому разі не можна дитину піддавати дії прямих сонячних променів.

2 і 3 місяць

До кінця 3 місяця дитина переходить на більш активний режим. Вдень йому необхідно 2 - 3 сну тривалістю кожен по 1,5 - 2 години. У цей період добре допомагають прогулянки на свіжому повітрі, коли малюк в колясці краще засинає. Мами повинні бути готові до того, що у 3-х місячної дитини в цей час починається кризовий період по харчуванню. Він починає частіше просити груди, при цьому складається враження, що дитині не вистачає їжі. Така ситуація складається на тлі інтенсивного росту і розвитку, із-за чого в цей час показники по вазі і росту зростають. В цей час малюку можна давати 30 гр яблучного пюре (починати треба з половинки чайної ложки) і 30 мл соку (починають з кількох крапель) в день, щоб підживлювати його організм вітамінами. Мамам не варто переживати, що у них не вистачає молока, буквально вже через тиждень молочні залози підлаштуються під «нові» вимоги.

Режим дня новонародженої дитини до року по місяцях Тримісячний малюк проявляє багато емоцій і з задоволенням починає пізнавати навколишній світ

Якщо малюк любить приймати ванну перед сном варто цим займатися трохи довше, ніж раніше, але насильно купати дитину не потрібно. Як і раніше, для малюка корисна гімнастика і масаж, особливо перед сном, щоб позбавитися від такого неприємного моменту, як коліки.

4 - 6 місяць

Як раз у 4-місячного малюка вийде найкраще «запам'ятати» режим. Дитина чудово пам'ятає, коли йому необхідно їсти і спати. Загальний час сну за добу в середньому становить 16 годин – 10 вночі і 6 днем (3 рази по 2 год). Мама не повинна хвилюватися, якщо її крихта не вписується в такі рамки, адже він може бути жайворонок чи сова. Але варто бути готовим до того, що вік 5 місяців (або 6) знаменується такою подією, як прорізування зубів. Такий процес може збити і режим сну, режим харчування. Тому батьки повинні бути готові до цього і з розумінням поставитися до «страждань» дитини.

Режим дня новонародженої дитини до року по місяцях У п'ять-шість місяців дитина починає отримувати свій перший прикорм

Що стосується харчування, то можна дотримуватися наступних рекомендацій для дітей піврічного віку. Вони наведені в таблиці для малюків-искусственников:

 • 6.00 – кефір або молочна суміш – 200гр;
 • 9.00-10.00 – каша з кукурудзи, гречки або рису – 150гр;
 • 13.00-14.00 – суп з овочів або пюре – 150гр;
 • 16.00-17.00 – кефір або молочна суміш – 200гр;
 • 21.00-22.00 – молочна суміш.

Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то йому варто до півроку вже поступово давати прикорм. Для першої «дорослої» їжі підійдуть овочі і фрукти, перетерті в пюре. Нові страви рекомендується давати в першій половині дня. При цьому батьки зобов'язані уважно спостерігати за змінами в стані дитини. Цілком можливо, що може проявитися алергічна реакція. Крім усього іншого, мама повинна пам'ятати, що її дитина – особистість, а значить, він, як і дорослий, може мати свої смакові уподобання. Тому навіть якщо щось і корисно, але дитина навідріз відмовляється це приймати, не варто його годувати насильно. Необхідно шукати альтернативні варіанти страви.

Режим дня новонародженої дитини до року по місяцях

8 і 10 місяців

В цьому віці діти ще можуть спати 3 рази вдень, а інші вже переходять на 2-разовий сон. Харчування тепер має 4-часовий інтервал, а в деяких він може досягати і 5 годин. Порції поступово збільшуватимуться (адже зростає вага і рухова активність дитини: дітки сидять, встають, а деякі «вундеркінди» вже і ходять). Годувати малюка буде зручніше, адже він вже добре сидить.

9 місяців малюк може жити приблизно за таким розпорядком:

 • 6.00 - 7.00 – підйом і перше годування;
 • до 9.00 – ранкова гігієна, гімнастика, масаж, рухливі ігри;
 • 9.00 – 11.00 – перший денний сон;
 • 11.00 – 12.00 – обід;
 • 12.00 – 14.00 – розвиваюча активність;
 • 14.00 – 16.00 – другий сон;
 • 16.00 – полуденок;
 • 16.00 – 18.00 – активність;
 • 18.00 – 19.00 – третій сон;
 • 19.00 – 21.00 – час вечірніх спокійних ігор, гігієни, масажу;
 • 21.00 – вкладання спати.
Режим дня новонародженої дитини до року по місяцях Грудничок в десять місяців добре сидить, встає на ніжки. Багато дітки повзають і навіть ходять

Такий режим приблизний, і у кожної мами може змінюватись. «Вільний» час 9-місячного малюка можна зайняти розвиваючими іграми, адже в цей час дітки вже непогано пересуваються, не кажучи вже про те, що вони вже вміють добре сидіти і стояти.

1 рік

Зазвичай до цього часу багато діток мають досить різноманітний раціон, але в день вони їдять 4 рази – вранці, в обід, після обіднього сну і ввечері. Говорити про точний час не доводиться, так як в цьому віці малюк вже сам «допоміг» батькам скорегувати свій режим. У рік деякі малюки ще сплять 2 рази в день, але зазвичай вони переходять на один денний сон, що триває 2-3 години.

Весь вищенаведений режим малюка за місяцями не є точно виконується. Кожна мама повинна відчувати своєї дитини і розуміти, коли часовий інтервал варто скоротити або ж, навпаки, подовжити.

У кінці хотілося б зазначити, що батьки повинні спокійно ставитися до того, що їх дитина у своєму життєвому укладі може дещо відрізнятися від своїх однолітків. Варто пам'ятати, що навіть сучасні лікарі іноді дають занадто багато рекомендацій з приводу режиму. В першу чергу, батьки повинні орієнтуватися на себе і свої відчуття, адже якщо з-за дитину вони не зможуть займатися своїми справами, та й просто побути разом наодинці, то в такій сім'ї можуть виникнути і скандали. А це вже точно нічого доброго не принесе малюкові.

Схожі статті: