Реєстрація новонародженого за місцем проживання: як і де зареєструвати

Реєстрація новонародженого за місцем проживання: як і де зареєструвати Зміст:
 • Особливості постановки новонародженого на облік
 • Реєстрація в Загсі – для чого це необхідно
 • Які можуть бути проблеми при прописці

І ось настав той довгоочікуваний момент, коли малюк ощасливив всю родину своєю появою на світ. Багато батьків у святковому ажіотажі зовсім забувають про таку річ, як реєстрація новонародженого. Час тягнеться і тягнеться, а в результаті батько (чи мати) приходять в загс, а там черги. Доводиться їх відстоювати або шукати інші шляхи вирішення, які коштують трохи дорожче. Щоб такої ситуації не сталося, все треба робити вчасно. По-перше, це дозволить швидко оформити дитячі пільги і допомоги, а по-друге, таким чином дитина стає повноцінним громадянином держави, в результаті чого він може користуватися гарантійними зобов'язаннями.

Але щоб все пройшло легко і швидко, потрібно знати, що і як робиться. А головне, які терміни є в запасі у молодих батьків.

Особливості постановки новонародженого на облік

Є кілька моментів, які завжди супроводжують таку процедуру, як реєстрація грудних дітей.

В першу чергу необхідно оформити свідоцтво про появу на світ дитини. Поки людина не досягає 14-ти років, даний документ є основним в його житті. Саме на його підставі і видаються паспорти.

Реєстрація новонароджених дозволяє надалі прописати малюка в тому місці, де проживають його батьки. Тут, звичайно, процедура більш тяжка, так як прописка оформляється у міському або районному паспортному столі, але перед цим необхідно звернутися до начальника Жеку, до якого належить місце майбутньої прописки. Це необхідно для того, щоб подати наступні документи:

 • паспорт (-а) батька (-їй) – оригінали та копії;
 • якщо сім'я у шлюбі, то й посвідчує відповідний документ (свідоцтво про укладення шлюбу) – оригінал, копія;
 • виписку-рахунок про оплату комунальних послуг;
 • домову книгу;
 • письмова заява від батьків (їй) про те, що він (вони) не проти реєстрації новонародженого за місцем його прописки.
Реєстрація новонародженого за місцем проживання: як і де зареєструвати

Що стосується останнього, то малюка можна зареєструвати і за юридичною адресою одного з батьків. Якщо двоє батьків, але вони з якихось причин не живуть разом або у них різна прописка, то одному з них доведеться надати довідку (оригінал), що підтверджує, що малюк не прописаний у нього.

Відразу варто відзначити, що всі вищенаведені документи є обов'язковими, і, звертаючись до ЖЕКУ або паспортний стіл, краще всього мати при собі не тільки оригінал, але і відразу 3-4 копії.

УФМС (Управління федеральної міграційної служби) необхідно відвідати з метою реєстрації на отримання громадянства. У районному відділенні ставиться «мокра печатка», яка буде свідчити про громадянство дитини.

Але для цієї процедури слід підготувати наступні документи:

 • свідоцтво про появу на світ малюка;
 • паспорта обох батьків.

Як тільки пропишуть за місцем проживання, батькам необхідно звернутися в територіальний пенсійний фонд, де буде заповнений ще один документ – страхове свідоцтво пенсійного страхування. Тут також необхідно буде надати документ, що засвідчує появу дитини на світ.

Буквально за 10-30 днів батьки отримають на руки отштампованную зелену пластикову картку страховки, а паралельно буде на дитину відкрито особовий рахунок.

Реєстрація новонародженого за місцем проживання: як і де зареєструвати Іноді реєстрація новонародженого – дійсно, досить клопітка справа (часом доводиться зібрати багато довідок), але необхідне!

Звичайно, реєструвати немовля досить клопітка справа, але воно просто необхідно. Батькам варто знати, що, відповідно до закону Російської Федерації, кожен новонароджений має право перші погода свого життя обслуговуватися в медичних закладах безкоштовно. Якщо лікар намагається відмовитися від виконання свого обов'язку, то батьки мають право притягнути його до кримінальної відповідальності.

Щоб оформити лікарняний лист за місцем проживання, мама відправляється в районну дитячу поліклініку, прихопивши з собою паспорт, і заповнює бланк. Цей документ дозволить отримати на руки поліс про обов'язкове медичне страхування. Але, щоб не потрапити на штрафи, батьки повинні провести таке оформлення не пізніше 3-х місяців після появи на світ дитини.

Звичайно, документів доведеться оформити безліч, і часу для цього знадобиться також достатньо. Тому реєстрацією новонародженого краще займатися вже буквально з перших днів після того, як малюк з'явиться на світ.

Реєстрація в Загсі – для чого це необхідно?

В Загсі отримують свідоцтво про народження дитини. Завдяки такому документу, малюк до 14-ти років зможе засвідчувати свою особу. У такий папір вносять всі необхідні дані про людину – ПІБ, дату і місце народження, громадянство і дані про батьків. Саме від такого свідоцтва залежить, чи отримає дитина паспорт.

Реєстрація новонародженого за місцем проживання: як і де зареєструвати Про правильному і своєчасному оформленні документів малюка обов'язково повинні подбати люблячі батьки

Також у Рацсі йде обмін медичної довідки з пологового будинку на довідку форми №25. Саме на її підставі на дитину оформляються допомоги, і вона дійсна лише 6 місяців. Що стосується строків подання необхідних документів (письмової заяви, довідки з пологового будинку), то тут необхідно встигнути вкластися у 30 днів. Трапляється і так, що з якихось причин такий документ загублено, тоді строк продовжується до виповнення дитині 1-го року. У зворотному випадку батькам доведеться звертатися до суду.

Щоб провести реєстрацію малюка в Загсі, необхідно зібрати наступний пакет документів:

 • довідка, що підтверджує народження дитини видається в пологовому будинку;
 • паспорта дорослих;
 • свідоцтво про укладення шлюбу батьками;
 • якщо батьки розписані, то заява подається одним батькам, у зворотному ж випадку знадобляться підписи обох батьків;
 • документи, що підтверджують батьківство.

Якщо немає можливості займатися такою процедурою батькам, то це можна довірити родичу. Єдине, що він повинен мати при собі довіреність, завірену нотаріусом. Також йому необхідно надати паспорт когось з батьків.

Правила реєстрації не забороняють проводити у будь-якому Рагсі, не обов'язково в районному. Але найголовніше, що варто зробити батькам, вибрати ім'я дитини, прізвище та по батькові.

Якщо жінка мати-одиначка, то всі дані вона може давати на свій розсуд, при цьому графа «батько» залишається вільною. Також іноді виникає необхідність оформляти тимчасову реєстрацію. Але тут варто брати до уваги обставини. Наприклад, малюк народився в іншій країні. У цьому випадку консультацію проводять у пологовому будинку, адже в більшості держав прийнято давати дитині громадянства тієї держави, де він з'явився на світ. Але тут теж може бути багато юридичних казусів, з якими батьки повинні ознайомлюватися ще в період вагітності.

Радимо почитати:Реєстрація новонародженого за місцем проживання: як і де зареєструватиНеобхідні документи для оформлення СНІЛС новонародженому

Варто сказати, що все реєстрації увазі під собою певну оплату, адже співробітники організацій, по суті, надають держпослуги. Але якщо цим не зайнятися вчасно, причому всі терміни будуть втраченими без поважної причини, то штраф за перебування не зареєстрованим дитиною, буде мати набагато більші розміри. Так що над цим варто замислитися. Співробітники багатофункціонального центру держпослуг і Загсу завжди взаємодіють. Тому можна заощадити час і звернутися в МФЦ. Але єдине, що якщо прописку здійснюють на батьківській території, то присутність обох батьків обов'язково. Ну, а якщо на материнській, то тато може посидіти і вдома.

до Речі, для батьків, які хочуть запам'ятати цей момент, можна подумати над послугою урочистої реєстрації малюка. Вона буде нічим не гірше, ніж розпис у шлюбі.

Які можуть бути проблеми при прописку?

Прописка за місцем проживання – справа потребує не лише фізичних затрат, але й моральних. На жаль, сучасні держструктури і організації не відрізняються швидкою роботою, тому цим питанням варто займатися заздалегідь. І чим раніше, тим краще.

Молодим батькам варто знати, що конкретних термінів реєстрації малюка, як таких, немає, але співробітники ФМС, посилаючись на Кодекс про адміністративні правопорушення Російської Федерації, а саме на 19 с. ч. 15, можуть залучити молодих батьків до адміністративної відповідальності за довгу реєстрацію. А це вже штраф.

Новонародженого не прив'язують при прописці до житлових нормативів і прав інших мешканців на реєстрованої площі. Але у реєстрації новонародженого є і свої моменти. По-перше, прописують тільки в одного з батьків (будь-якого), але тут можуть бути ще усиновителі або опікуни. По-друге, у такому процесі немає необхідності отримувати дозвіл наймодавця або наймача.

Знання таких нюансів допоможе батькам швидше провести процес усіх реєстрацій і прописок. Тому варто знати!

Схожі статті: