Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитини

Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитини Зміст:
 • Потрібна соска дитині?
 • Як правильно вибрати іграшку для своєї дитини?
Сучасні матусі, щоб впоратися з проблемою дитячого крику, дають дитині соску. Але мало хто замислюється про те, наскільки корисні пустушки для новонароджених. Хоча відразу негативно відгукуватися про таких умовах не варто. А щоб об'єктивно у всьому розібратися, необхідно знати плюси і мінуси пустушок.

Потрібна соска дитині?

Багато молоді матусі спочатку дають дитині пустушку, а потім відчайдушно намагаються її відібрати. Якщо дитина вже в свідомому віці (3 - 4 роки), то процес відлучення буде нелегким.

Перед тим, як привчити новонародженого до соски, варто знати думку педіатрів з цього приводу. А воно не таке вже й райдужне. І цьому є наступні причини:

 1. Соска для новонародженого призначена, щоб він її смоктав і заспокоювався. Але тут є свій підступ. При постійному знаходженні предмета у роті малюк безупинно його смокче, але це призводить до того, що його природний рефлекс притупляється. Дитина втомлюється. При таких діях виробляється слина, яка дає сигнал шлунка про те, що він повинен приготуватися приймати їжу. Тому немовля постійно хоче їсти, так як активізується вироблення шлункового соку.
 2. Якщо часто давати пустушку дитині, то під час такого процесу він буде заковтувати багато повітря. Тому проблема зригування, кольок і здуття буде відвідувати дитину набагато частіше, ніж тільки після годування.
 3. Багато батьків переживають, що пустушка може зіпсувати прикус і змінити правильний ріст дитячих зубів. Такі побоювання не позбавлені підстави. Але з такою проблемою допоможуть впоратися ортопедичні соски, які розроблені для новонароджених. Їх форма передбачає спеціальний прикус, який береже майбутні зубики.
 4. Один з найбільш негативних моментів – гігієна. Скільки б маляті не було, він багато разів упускає свою соску. І добре, якщо тільки на підлогу. Не всі батьки готові щохвилини стерилізувати такий предмет. А адже це необхідно, адже інакше, якщо давати дитині брудну соску, він може заразитися серйозною інфекцією.
 5. Якою б дорогою не була соска, для її виготовлення використовуються штучні матеріали. Постійний контакт з таким предметом може викликати непотрібну алергічну реакцію. Особливо це стосується дешевих пустушок для новонароджених.
Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитини Намагайтеся на предметах для немовляти не економити. Купуйте тільки якісні сертифіковані вироби позитивно зарекомендували себе фірм

Багато батьків, щоб заощадити час і сили, просто облизують соску і повертають її дитині. Цього категорично робити не можна. Мало того, що така «обробка» абсолютно не очищає соску, так ще й додає «дорослі» мікроби з рота.

Заради справедливості все ж варто відзначити, що для немовлят іноді соски просто необхідні. До цих випадків можна віднести наступні ситуації:

Радимо почитати:Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитиниСкільки пелюшок потрібно новонародженому?
 1. У деяких дітей смоктальний рефлекс дуже активно розвинений. Тому навіть після годування дитина весь час намагається засунути щось у рот. І ось тут краще дати соску, ніж малюк потягне собі клейонку, руку, палець або дрібну іграшку.
 2. Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то педіатри дозволяють давати соску. Ну а тут ніяк, адже, щоб малюк харчувався, мама робить йому суміш і дає через пляшечку. Тобто дитина вже заздалегідь привчається до такого предмету. Але тут головне –правильно підібрати соску, щоб не нашкодити дитині.
 3. Пустушка для новонародженого є певним засобом заспокоєння. Тому, якщо малюк відрізняється легкою збудливістю, то час від часу йому дозволено давати соску.
 4. Якщо пустушка правильної форми, то її можна давати діткам, які переймаються проблемами з кишечником. Вона допоможе простимулювати травну систему, завдяки чому газики вийдуть набагато легше і швидше.

І все ж, думаючи про те, чи потрібна дитині соска чи ні, мамі варто згадати один момент: годування – близький психологічний контакт. І варто від нього відмовлятися? Тому раніше, ніж через 1 - 2 тижні таким предметом краще не користуватися.

Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитини

Як правильно вибрати іграшку для своєї дитини?

Якщо батьки все ж наважилися давати дитині соску, то необхідно правильно її вибрати. Насправді, така покупка далеко не легка, адже сучасні дитячі товари представлені широким асортиментом. Тому молодим батькам необхідно знати, як вибрати пустушку для новонародженого правильно, щоб вона приносила користь, а не шкоду дитині.

варто Одразу зазначити той момент, що пустушка і соска трохи відрізняються один від одного. Пустушкою називають ту соску, яка дається дитині саме в моменти його примх. Що стосується другого виробу, то вона надівається на пляшечки для годування. По суті, особливої різниці по вибору між ними немає, оскільки вони повинні відповідати однаковим критеріям.

Є ряд вимог, які повинні пред'являти батьки до купованого виробу. А вони следующиею.

Матеріал

На полицях сучасних присутні латексні і силіконові вироби. Їх можна визначити за кольором: перші – жовтого, другі – прозорого. Латексні виготовляються з білків, амінокислот і полімерів, в той час як силікон є чистою синтетикою.

Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитини У силіконовій пустушки головний плюс (якщо порівнювати з латексної) – це її добра зносостійкість

Форма

Для новонародженого потрібна соска з анатомічно правильної форми. За своїм зовнішнім виглядом вона може нагадувати «вишеньку» або метелика. Перший варіант краще підбирати для малюків, небо яких трохи більше за розмірами, ніж зазвичай. Якщо вибирати анатомічну соску, то вона буде мати вигляд жіночого соска, приплюснута на кінці. Такий виріб забезпечує рівномірний тиск на все небо. Отодонтические пустушки мають «зріз» на кінчику. Вона дозволяє не втратити рефлекс захоплення грудей.

Ще краще з цього приводу проконсультуватися з дитячим стоматологом, так як, подивившись на ротик дитини, він підкаже, яку саме взяти соску під індивідуальний прикус.

Виробник

Краще всього вибирати фірми зі світовим ім'ям. Такі вироби будуть зроблені з якісних матеріалів, а значить, нашкодити дитині не зможуть. До того ж відомі фірми турбуються про свій імідж, тому для них важливо, щоб покупці були задоволені товаром.

Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитини Більшість товарів по догляду та гігієни для немовлят слід купувати в спеціалізованому дитячому магазині або аптеці

Найкраща соска – якісний виріб

До такого критерію варто ставитися з особливою уважністю. Більшість відомих фірм разом зі своїм виробом вкладає в упаковку документацію, в якій прописані гарантії якості, правил догляду і докладна інструкція.

Упаковка

Незважаючи на те, що кожна нова дитяча річ повинна обдаваться окропом, це не означає, що упаковка може бути негерметична. Якщо виріб дешеве, то виробник не піклується не тільки про якість використовуваних матеріалів, але і про зберіганні вироби. Тому, якщо мама бачить на полиці пустушку в непоказною упаковці, то від такої покупки краще утриматися.

Пустушки для новонароджених: яку вибрати соску і як привчити дитини За упаковці теж можна судити про якість виробу. Якщо неякісна упаковка, порушена її герметичність або вона взагалі відсутня, краще від покупки такої пустушки взагалі відмовитися

Запах

Якщо соска купується не фірмова і без упаковки, не зайвим буде її понюхати. Токсичні речовини завжди мають специфічний неприємний запах. Мало того, що така річ буде передавати свій «склад» в дитячий організм через слину, дитина буде ще й дихати такою гидотою.

Коли планується купівля пустушки або соски для пляшечки, то краще відправлятися в магазин відповідного призначення або аптеку. Тоді ймовірності купити якісний виріб буде більше, ніж купувати таку річ у непризначеному для цього місці.

Привчати дитину чи ні до пустушки, індивідуальне рішення кожної мами. І наполягати на ньому ніхто не має права. Завжди варто орієнтуватися на материнський інстинкт.

Схожі статті: