Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший раз

Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший раз Зміст:
 • Підготовка до прогулянки влітку
 • Коли гуляти
 • Скільки гуляти
 • Користь
 • Де гуляти
 • Коляска
 • висновок
Кожна матуся знає про безперечну користь прогулянок на свіжому повітрі. Але перший час малюк здається таким маленьким, вразливим, крихким, що стає страшно виносити його з приміщення. До того ж, багато хто, особливо старше покоління, кажуть, що до сорока днів дитину не можна показувати чужим людям. Тому перший вихід новонародженого на прогулянку потрібно ретельно продумати і підготувати.

Підготовка до прогулянки влітку

Підготуватися до прогулянки з новонародженим влітку, безсумнівно, легше і прогулюватися приємніше, ніж в холодну пору року. У теплу пору року багато квітів і зелені, ми одягаємося в легкий одяг і взуття, і дитинку не потрібно сильно кутати, і загалом в рухах більше маневреності.

Що взяти

 • прогулянці знадобиться соска, пляшка з водою або соком, а якщо малюк на штучному вигодовуванні, то і порція сухої суміші в пляшці, і гаряча вода в термосі.
 • Вирушаючи на вулицю з новонародженим (до речі, в будь-який час року), запасіться потрібною кількістю підгузників, вологими серветками, паперовими хусточками.
 • З одягу прихопіть додатково тепленькі кофточку і штанці (на всякий випадок), теплу пелюшку або пледик, щоб укрити, якщо засне.
 • Киньте в коляску пару-трійку миються іграшок, якими будете користуватися лише на вулиці.
 • Ті, хто не хоче показувати новонародженого стороннім можуть накрити його покривальцем з тюлю, яке і малюка приховує, і пропускає повітря.

Прогулянкова одяг

Для виходу на вулицю бажано одягнути малюка в одяг з натуральних бавовняних тканин. Одяг з бавовни гігроскопічна, добре пропускає повітря, зберігає температуру тіла. Одягаємо легкі сорочечки та повзунки або комбінезон бавовняний, чепчик або тоненьку шапочку. Цього достатньо для літньої погоди. Якщо малюк спокійний, не примхливий, не збуджений і не в'янув, значить, йому комфортно, не холодно і не жарко.

Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший раз Малюк повинен бути одягнений по погоді. Теплим літом це можуть бути натуральні бавовняні одягу: комбезы, сорочечки, повзунки, чепчики, шкарпетки.

Коли гуляти

Оптимальний час для літньої прогулянки – з 9 до 11 годин ранку і з 17 до 18 години ввечері, коли під впливом ультрафіолетових променів в організмі малюка утворюється такий необхідний вітамін D. Але саме корисний час для прогулянок – ранні ранкові години, коли прокидається природа.

А взагалі, якщо враховувати показання термометра, силу вітру, а також наявність опадів, влітку можна перебувати на вулиці в будь-який час доби. Головне-уникати палючого сонця і підвищеної полуденної радіації з 12 до 16 годин.

Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший раз Гуляти з малюком слід рано вранці до полудня або ввечері з 17.00 до 18.00. У ці години сонце втрачає свою інтенсивність і не зможе заподіяти шкоди дитині.

Скільки гуляти

Скільки гуляти — питання поширений серед недосвідчених мам. Непорушної рекомендацією багатьох педіатрів є щоденні прогулянки з немовлям і дітьми постарше, незважаючи на пору року, температуру, опади та інші погодні умови. В коридорах поліклінік висять плакати, що закликають гуляти як можна частіше і довше, мало не на наступний день після виписки з пологового будинку. У суспільстві навіть вважається, що відповідальна мама, якщо вона кожен день виходить з малюком на вулицю і гуляє не менше 2-х годин. А тих, яких з колясками бачать не більше 2-3 разів на тиждень, засуджують і лають.

Але як би було здивування багатьох з цих мам, які до посиніння вигулюють своїх кровиночек, якби вони дізналися, що такий героїзм зовсім не обов'язковий, і здоров'я новонародженого малюка не погіршиться, якщо з ним гуляти трохи рідше. А от створити дитині певний стереотип поведінки, від якого вони самі ж і будуть страждати, цілком можна. Якщо дитина звикне спати на вулиці, він може почати вимагати такі ж умови, і при засипанні будинку. Психологи, які працюють з цією проблемою, розповідають, що матусям доводиться відкривати вікна, створюючи протяги, і укладати малюків в коляску.

Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший раз

Однією з найважливіших завдань прогулянки є адаптація дитини до більш широкого простору навколишнього світу. До 1-1,5 місяців йому належить вивчати простір своєї кімнати — і цього достатньо. А якщо кімната велика (чи це взагалі будинок), то і свіжого повітря йому вистачить. І вже зовсім не варто виводити його на прогулянку, якщо малюк мерзне в кімнаті, не оглядає оточення, більше часу спить.

Резюмуючи вищесказане, варто зазначити, що гуляти можна і потрібно, але без фанатизму, відштовхуючись від безпосередньої потреби в цьому дитини, від його самопочуття і самопочуття мами.

Перша прогулянка триває недовго. Починайте з 15-20 хвилин, поступово подовжуючи час на повітрі на 5-10 хвилин. Протягом тижня час прогулянки можна подовжити до 1 години. Через місяць-півтора можна гуляти 2 години і більше. Хоча проводити на повітрі з малюком відразу кілька годин не завжди доцільно. Педіатри радять розділити велику прогулянку хоча б на два рази. Наприклад, два рази в день по 2 години між годуваннями.

Користь

Прогулянки на відкритому повітрі, безсумнівно, корисні немовлятам, особливо якщо підходити до цього питання без фанатизму. Влітку їх маленький організм збагачується киснем, насичується сонячним світлом. Перебування на свіжому повітрі сприяє поліпшенню апетиту, сну, обмінних процесів і загального стану дитини.

Тепле (не палюче) літнє сонечко приносить малюкові очевидну користь. Сонячні промені необхідні новонародженим для синтезу вітаміну D, який запобігає рахіт і покращує засвоєння кальцію. Сонячне світло сприяє поліпшенню складу крові, діяльності головного мозку і обмінних процесів, у малюка підвищується опірність організму. На сонці відбувається знищення хвороботворних бактерій і лікування деяких захворювань, наприклад, фізіологічної жовтяниці.

Головне, сонячне світло – це джерело життєвої енергії і радісного настрою новонародженого.

Увага! Не варто довго тримати сонного дитини під відкритими сонячними променями, так як це може призвести до теплового удару, опіків та інших негативних наслідків. Така прогулянка може закінчитися плачевно.

Лікарі-неонатологи стверджують, що перебування дитини на свіжому повітрі життєво необхідно йому для поліпшення всіх показників розвитку організму. Давайте подивимося, що дає літня прогулянка малюкові.

Радимо почитати:Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший разЯку вибрати коляску для новонародженого дитини?
 • Поліпшуються властивості теплообміну організму, зміцнюється імунітет.
 • З'являється можливість адаптуватися в різних температур, вологості, руху повітря, освітленості.
 • Розширюється територія навколо дитини.
 • Малюк відкриває і досліджує навколишній простір, нові предмети.
 • На вулиці з'являється можливість відчути нові запахи, тренувати зір поблизу і на віддалених предметах.
 • Свіже повітря очищає дихальну систему.
 • Літні прогулянки приносять радість і гарний настрій дітям і батькам.

Де гуляти

Сприятливе місцезнаходження малюка на прогулянці – у розсіяних або відбитих променях сонця, в півтіні, а ще краще – в мереживній тіні дерев. Сонячні промені, проходячи між колишуться листочками, сприяють поліпшенню життєдіяльності маленького організму.

Ідеальне місце для прогулянки з новонародженим – це зелена паркова або лісова зона. Тут навіть сплячий дитина може почути шелест листя, спів птахів, дзижчання комах. Якщо під час гуляння дитина не спить, то його погляду відкривається безліч чудес. Все це нове і незнайоме для дитини, тому розвиває зір, слух, нюх, мозок.

Буває, що не завжди вдається погуляти з новонародженим серед зелені. Поблизу автодоріг, на загазованих вулицях якість прогулянки падає в рази. Постарайтеся знайти спокійне, чисте, екологічне місце у скверику або дитячий майданчик у дворі.

Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший раз Гуляти з малюком слід рано вранці до полудня або ввечері з 17.00 до 18.00. У ці години сонце втрачає свою інтенсивність і не зможе заподіяти шкоди дитині.

Вулиця або балкон

Деякі лікарі і батьки вважають, що перебування дитини на балконі (хоча б у перші дні цілком замінює прогулянки на свіжому повітрі. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то з цим твердженням важко погодитися. Більше того, це навіть може бути небезпечним: сусідка зверху може витрусити доріжка або сусід кине недопалок. Засклений балкон захистить від механічного впливу, а прогулянка на ньому прирівнюється до сну з відкритою кватиркою. А якщо двері на балкон виявиться закритим, а батьки зайняті своїми справами, вони можуть не почути плач крихти. Не можна ризикувати здоров'ям і навіть життям дитини.

Але в приватному будинку вигулювати дитину на балконі не забороняється, особливо якщо цей будинок знаходиться за межею міста або в приватному секторі.

Коляска

Взагалі ідеальна прогулянка з дитиною на руках. Але руки швидко втомлюються, а тато малюка не завжди має можливість зробити це за матусю. Тому коляска — найкращий варіант!

Вже представлена супер-нова розумна самохідна коляска Smartbe Stroller на електромоторі, яка управляється за допомогою смартфона або смарт-годин. Вона зможе сама їздити, підігрівати пляшечки, співати, через веб-камеру показувати дитину і заряджати смартфон.

Прогулянки з новонародженим влітку, скільки гуляти перший раз Коляска Smartbe Stroller — для тих батьків, які стежать за технічним прогресом. Це самохідний інтелектуальний гаджет оснащений вбудованим двигуном, що дозволяє їхати візку «на автопілоті», системою підігріву, світловими індикаторами, має особливу систему безпеки.

Але це поки в майбутньому, а зараз вибирайте прогулянкову коляску з зручними колесами, гальмами, ременями безпеки, з хорошою амортизацією, великою прохідністю по бездоріжжю, зі зручною ручкою, з захистом від дощу і сонця. Дно коляски повинно бути горизонтальним, всі матеріали безпечні. В колясці краще розміщувати бавовняний матрацик і вішати легку москітну сітку. Зручно, якщо коляска не дуже важка по вазі і швидко складається.

Багато матусь для прогулянок замість колясок використовують слінги, рюкзаки, люльки або сумки-переноски. Це все на ваш розсуд, кому як зручно!

висновок

Отже, перебування на свіжому повітрі сприяє очищенню і поліпшення стану легенів, сприяють роботі механізмів адаптації людини до факторів навколишнього середовища, стимулює всі системи дитячого організму, особливо імунну, нервову та серцево-судинну. Прохолодне свіже повітря здатний вилікувати хвороби дихальних шляхів. При будь-яких захворюваннях у дітей, так і у дорослих, на повітрі полегшення настає швидше. Не тільки ці, але ще безліч інших факторів говорять на користь прогулянок з новонародженим, а в теплий сезон дитина постарше може весь день проводити на природі.

Схожі статті: