Потрібно сповивати новонародженого дитини і чи обов'язково це робити

Потрібно сповивати новонародженого дитини і чи обов'язково це робити Зміст:
 • Способи сповивання
 • Аргументи на користь сповивання
 • Коли сповивання недоречно
 • Вікові обмеження
Сьогодні для догляду за дитиною доступно набагато більше засобів та пристосувань, ніж кілька десятків років тому. Сучасна медицина досліджує способи минулих років і деколи приходить до висновку, що деякі заходи є не тільки зайвими, але й шкідливими. Багато батьків нового покоління задається питанням: чи треба сповивати немовля? Однозначну відповідь на нього дати дуже важко, так як у різних фахівців має свою думку з цього приводу. Сповивають зараз маленьких діток? Так, але при цьому варто відрізняти різні способи сповивання та їх вплив на малюка. Якщо дослідити ці моменти більш докладно, можна наблизитися до відповіді на головне питання.

Способи сповивання

Для початку варто розібратися, в чому полягає суть сповивання і які способи його виконання сьогодні застосовуються. Отже, сповивання передбачає укутування немовля у відрізок тканини з метою обмеження його рухів, регулювання температури тіла і заміни підгузника. У перший час після народження це дозволяє убезпечити малюка від травм та емоційного стресу.

Для укутування дитину в пелюшки можна використовувати трикотажні, фланелеві, ситцеві, флісові і інші натуральні вироби. Розрізняють кілька способів:

 • Вільний. Стандартне укутування за принципом «конверта», без ручок або з вільними ніжками.
 • Туге. Кінцівки обмотуються окремо, дитина позбавляється можливості поворухнутися. Раніше вважалося, що такий спосіб допомагає вирівняти ручки і ніжки, але це припущення було хибним.
 • Широке. В основному використовується в лікувальних цілях для усунення дисплазії кульшових суглобів на ранніх термінах. У такому разі ніжки малюка розташовуються на відстані один від одного за допомогою допоміжної пелюшки.

Як правильно сповивати новонародженого тим або іншим способом, ви можете прочитати тут.

Потрібно сповивати новонародженого дитини і чи обов'язково це робити

Аргументи на користь сповивання

Більшість лікарів і досвідчених батьків все ж схиляються до позитивного думку в питанні про те, сповивати чи новонародженого. Для того щоб ця позиція стала більш зрозумілою, слід розглянути основні аргументи на користь цього заходу.

В першу чергу потрібно відзначити, що завдяки пелюшки вдається частково обмежити рухи новонародженого. В перші тижні свого життя дитина здійснює неконтрольовані рухи. Він може травмувати себе або просто злякатися власних ручок і ніжок, особливо під час сну. Якщо малюк спить на спині, рекомендується обов'язково закутувати його в пелюшку. Так він відчує себе в безпеці і мимовільні м'язові скорочення не призведуть до підкидання кінцівок. Таке обмеження рухів схоже на те, яке було в животику у мами. Це додатково заспокоїть малюка.

Потрібно сповивати новонародженого дитини і чи обов'язково це робити Вважається, що при сповиванні малюк спить краще вночі, тому що його не турбують мимовільні рухи ручок і ніжок

Також потрібно враховувати, що використання пелюшок набагато кращим, порівняно з підгузками. Тканина дозволяє шкірі дихати і не викликає роздратування. Навіщо витрачати величезні суми на памперси, якщо більш дешевим і до того ж корисним варіантом є сповивання?

Також укутування дитини дозволить підтримувати температуру тіла на потрібному рівні. Єдине, що потрібно враховувати: малюкові необхідні регулярні повітряні ванни для запобігання запревания і перегріву.

Ще один аргумент «за» – зручність. Набагато зручніше і безпечніше брати на руки замотану в плівку немовляти. А ось що стосується недоношених і маловагих дітей, ця міра є обов'язковою.

Коли сповивання недоречно

Тим не менш, далеко не завжди сповивання немовляти вважається доречним. Якщо на перших порах без цього кроку не обійтися, надалі деякі мами вважають за краще від неї відмовитися. Такого рішення є цілком розумне пояснення.

Радимо почитати:Потрібно сповивати новонародженого дитини і чи обов'язково це робитиСкільки пелюшок треба для новонародженого?

У першу чергу варто спочатку відмовитися від тугого сповивання. Воно не здатне вплинути на форму ніг, а навпаки, може призвести до вивихів та інших негативних наслідків, зокрема:

 • перетискає судини;
 • гальмує психічний і фізичний розвиток;
 • перешкоджає диханню;
 • знерухомлює малюка аж до того, що він може захлинутися при відрижці;
 • дитина не може звикнути до свого тіла;
 • стимулює появу попрілостей.

такий вплив може надавати і звичайне сповивання, але виконане неправильно.

Для того щоб розвиток дитини, як фізичне, так і психічне, проходило нормально, краще обмежитися вільним методом, а від тугого зовсім відмовитися. Широке укутування використовуйте тільки за рекомендацією лікаря.

Іноді можна в якості альтернативи використовувати спосіб укладання малюка на живіт під час сну. В такому разі він сам розташує свої ніжки і ручки так, як йому зручно. Слідкуйте, щоб в ліжечку не виявилося предметів і м'яких приладдя, які можуть заблокувати дихання новонародженого.

Потрібно сповивати новонародженого дитини і чи обов'язково це робити Немовля іноді можна укладати спати на животик. Однак при цьому потрібно бути уважними. Необхідно перевірити, щоб малюк вільно дихав!

Вікові обмеження

Якщо з питанням про те, чи треба сповивати новонародженого, в цілому картина вже більш або менш прояснилася, залишається невирішеним ще одне питання: які вікові обмеження? Кутати малюка в перші 2-3 тижня — це скоріше необхідність. В подальшому батьки повинні вирішити, сповивати або ні своє чадо.

Рекомендується, через місяць після народження, провести пробні спроби відучити дитини від пелюшок. Якщо затягнути з цим процесом, потім можуть виникнути труднощі у переучуванні малюка. Можна відразу відмовитися від закутываний, особливо якщо дитина крутиться уві сні. Також можна відучувати дитини поступово, заматывая тільки ніжки або ручки на ніч. Якщо малюк відчуває сильний дискомфорт, з відмовою від сповивання слід почекати. Проте, після закінчення тримісячного віку потрібно довести справу до кінця. Чим старше дитина, тим більше часу йому знадобиться час на адаптацію.

Остаточне рішення з приводу доцільності сповивання все ж приймають батьки індивідуально для своєї дитини. Щоб зробити правильний вибір, враховуйте всі аргументи «за» і «проти», а також особливості поведінки свого малюка.

Схожі статті: