Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти?

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Зміст:
 • Загальні вимоги
 • Види подушок
 • Окремо про наповнювачах
 • Як вибрати подушку для новонароджених
 • Відгуки
Яка подушка для новонародженого потрібна і чи потрібно взагалі її купувати? З цього приводу є багато розхожих думок. Одні фахівці вважають, що до п'яти місяців краще не використовувати цей аксесуар, а інші, навпаки, кажуть, що правильна форма виробу може допомогти у формуванні постави. Є кілька видів подушок, які схвалені ортопедами, про них і піде мова в цій статті.

Загальні вимоги

 • Гіпоалергенні екологічні матеріали наповнювача і поверхні.
 • Можливість випрати наволочку або весь виріб цілком.
 • Повітропроникність. Дитина може прийняти положення обличчям вниз, щоб не задихнутися. Подушка повинна бути виготовлена з добре вентильованих матеріалів.
 • Обов'язкова позначка на виробі – можливість використовуватися для новонароджених дітей.

Види подушок

Ортопедична подушка для новонароджених

Можуть застосовуватися тільки за призначенням лікаря. Якщо дитина здорова, то вони йому не потрібні. Ортопедичні подушки в ліжечко діляться на дві категорії:

Під голову

найпоширеніший і популярний вид ортопедичного виробу, використовуваного під голову – це подушка «метелик». Її форма нагадує крила метелика, посередині зроблено поглиблення так, щоб під шийкою немовляти виявився як би валик. Вона сприяє нормальному формуванню хребта в області шийного відділу, а також черепних кісток. Користуватися «метеликом» можна після 28-го дня життя малюка. В якості наповнювача краще вибирати латекс. Є «метелики» з ватою, гречаним лушпинням, синтепоном, бамбуковим волокном та іншими наповнювачами, але багато з них загрожують алергією, а лушпиння шарудить і може розбудити малюка.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Призначається «метелик» при кривошиї, рахіті, вроджених травмах шийного відділу хребта, а також для профілактики деформації черепа дитини. Позиціонер

Цей варіант використовується для дітей, які недоношены або ослаблені хворобою. Така подушка дозволяє зафіксувати малюка в правильному положенні і знизити ризик ускладнень і неправильного розвитку опорно-рухового апарату. Призначається використання позиціонера в ліжечко при м'язової дистонії. Коли у дитини спостерігається таке захворювання, тонус м'язів порушений, і малюк може приймати несиметричні пози, що дає навантаження на хребет і загрожує його неправильним розвитком.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Саме подушка-позіционер потрібна, щоб зняти зайве навантаження з хребта і забезпечити йому потрібне положення.

Похила подушка

Це анатомічна подушка для новонароджених. Такий виріб можна сміливо купувати для здорової дитини. Вона забезпечує невеликий нахил (не більше 15°). Для малюка таке положення комфортно і є профілактикою кольок і зригувань, так як під час годування під нахилом менше заковтується повітря.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Матеріал виробу повинен бути натуральним і нековзним, щоб дитина не сповз вниз. Сам виріб має бути достатньо твердим, щільним і пружним. Використовувати її можна з самого народження.

Подушка-бублик

Ще одна варіація анатомічної подушки для дітей. Дуже хороша профілактика кривошиї, також може застосовуватися і для корекції цього захворювання.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Подушка-бублик має дуже просту конструкцію, її нескладно зробити своїми руками. Інструкція по виготовленню подушки-бублик в домашніх умовах

Необхідні матеріали:

 • бинт,
 • вата,
 • бавовняна тканина.

З вати і бинта потрібно скрутити валик довжиною 65 см і діаметром 4-6 див. Потім згорнути валик у формі бублика і обернути його бавовняною тканиною. Подушка готова. Якщо в будинку є швейна машинка, можна використати валик з тканини і наповнити його синтепоном або ватою.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти?

Подушка-обмежувач

Дуже зручна і функціональна річ. Такий виріб запобігає перевертанню немовля уві сні. Так мамі буде спокійніше. Малюк не захлинеться під час зригування або не задихнеться при перевертанні на живіт.

Існують кілька видів таких подушок. Є конструкції простіше – у вигляді двох сполучених між собою валиків, і складніше – у вигляді повністю обмеженого простору для малюка.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Така подушка дуже зручна тоді, коли малюк спить в одному ліжку з мамою. Так ризик того, що матуся під час сну може випадково потривожити малюка або завдати йому шкоди, значно знижується. Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Цей варіант простіше і дешевше, але не менш функціональний. Дитину кладуть так, щоб валики підпирали животик і спинку. Чудова подушка-обмежувач для тих, хто обмежений у бюджеті, але хоче забезпечити своєму чаду максимум безпеки. Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? А ось такий варіант найкращий. Тут анатомічна похила подушка поєднана з обмежувачем. Це виріб можна сміливо купувати для здорової дитини, так як ніяких спеціальних показань лікарів для використання такої подушки не потрібно.

Подушка для купання

Багато фахівців рекомендують купати малюків до року не в маленькій ванночці, а у великій ванні, використовуючи спеціальну подушку для купання. Вона забезпечує необхідну підтримку голівці і тримає малюка на плаву. Можна використовувати з народження.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Під час водних процедур зі спеціальною подушкою дитина вільно рухається, плаває, що виявляє досить позитивний вплив на фізичний розвиток.

Подушка в коляску

Дитяча подушка в коляску не завжди потрібна. Якщо використовується коляска-трансформер, то спинка отже дозволяє трохи підняти узголів'я, щоб забезпечити невеликий нахил в положенні дитини. Для класичних колисок можна придбати невелику подушечку з нахилом не більше 15°.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Часто можна побачити комплекти в коляску, де відразу йдуть матрац і подушка.

Подушка для годування

Чудовий корисний аксесуар для мами і малюка. Дитина під час їжі знаходиться в зручному положенні, а мамі можна звільнити руки, щоб комфортніше влаштуватися, адже трапеза в перші місяці життя може займати до 40 хвилин. Існує безліч моделей, які дозволяють одночасно годувати двох немовлят.

Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти? Такий аксесуар – це не тільки зручно. Він допоможе навчитися правильно прикладати дитину до грудей, позбавить від болю в спині (не треба тримати малюка) і розтяжок в області молочних залоз (дитина знаходиться на потрібному рівні і не тягне груди вниз).

Важливо: На яку саме подушку можна класти немовля в кожному конкретному випадку, повинен сказати лікар. Якщо є певні проблеми зі здоров'ям, то вибір цього аксесуара ні в якому разі не можна робити самостійно. У тому випадку, коли дитина здорова, краще вибирати класичні анатомічні варіанти або обійтися без цього пристосування.

Окремо про наповнювачах

Радимо почитати:Потрібна подушка новонародженому і як вибрати подушку для немовляти?Як укласти грудного дитину спати?

Дуже уважно треба поставитися до наповнювача подушки для новонароджених. Сьогодні існує безліч варіацій, але не всі вони корисні для малюка.

 • Наповнювач пух-перо. Непоганий варіант, але для діток з ризиком виникнення алергії такий виріб краще не купувати. Випрати таку подушку в машинці не можна, коли буде необхідність, доведеться скористатися спеціалізованим сервісом в хімчистці.
 • Шерсть. Аналогічно першому варіанту, виріб з таким наповнювачем не можна прати. Також великий ризик алергії у дитини. Крім того, від подушки з таким наповнювачем може виходити неприємний запах.
 • Кокос, гречане лушпиння, трав'яні волокна. Подушка для новонароджених з таким складом точно не піде. Так, вона екологічна, але надто жорстка і незручна.
 • Синтетичний наповнювач (латекс, синтепон, поліефірне волокно). Ідеальний варіант. Такий наповнювач гіпоалергенний, м'який, приймає форму тіла, його можна прати в машинці.

Як вибрати подушку для новонароджених

В магазинах дуже великий вибір таких аксесуарів, але як прийняти правильне рішення? Слід керуватися декількома принципами:

 1. Не вибирати надто дешевий варіант. Так, доступна ціна – це важливий фактор, але, погнавшись за дешевизною, можна втратити в якості, що неприпустимо.
 2. Якщо дитина повністю здорова і не має відхилень, то анатомічна подушка – це єдино вірне рішення.
 3. Ортопедичний варіант купується тільки за рекомендацією лікаря.
 4. Наповнювач – тільки синтетика. Натуральні матеріали – добре, але не в цьому випадку. Купівлю подушки з натуральними наповнювачами краще відкласти до того моменту, коли дитині виповниться два-три роки.
 5. Перед покупкою цього важливого аксесуара необхідно проконсультуватися з педіатром і ортопедом.

Відгуки

Марина 12.06.2015

«Дуже допомогла подушка-бублик від кривошиї. Повний курс масажу і сон на такий подушці позбавили нас від проблеми буквально за пару місяців. Бублик вибрали фірми Selby. Дуже якісна, гіпоалергенна, хороша річ».

Ольга 14.09.2015

«З другого місяця життя для доньки купила подушку-метелика за порадою педіатра. Дитині зручно спати і, крім того, це відмінна профілактика неправильного розвитку шийного відділу хребта».

Діана 06.06.2015

«З народження користуємося похилій подушкою. Так і мені спокійніше, що син не захлинеться при відрижці уві сні, і дитині дуже комфортно».

Схожі статті: