Очні краплі Витабакт для новонароджених: інструкція і опис

Очні краплі Витабакт для новонароджених: інструкція і опис

Одразу ж після появи на світ у немовлят в організмі починає відбуватися безліч змін. Вони пов'язані з розвитком органів, перестановкою деяких функцій, очищенням від усього непотрібного. Звичайно ж, це стосується і око малюка. Але далеко не завжди все йде тим шляхом, який задумала природа. Іноді трапляються збої, а дитина не в змозі впоратися з проблемою без допомоги батьків і лікарів. Так, деякі офтальмологічні проблеми допоможе вирішити Витабакт для новонароджених.

Опис препарату

Витабакт відноситься до групи препаратів антибактеріальної спрямованості. Він ефективно бореться з різними мікроорганізмами, що спричиняють запалення глазиков дитини, і допомагає швидко позбутися від нагноєнь, почервоніння і закисання. Варто відзначити, що дані очні краплі не належать до групи антибіотиків, тобто їх вплив на дитячий організм мінімально, враховуючи швидкість і ефективність дії препарату.

А ось ціна на препарат Витабакт може здатися деяким батькам відносно високою, проте, його ефективність доведена неодноразово. До того ж ліки має і безліч інших переваг:

  • не має протипоказань;
  • виникнення побічних ефектів прагне до нуля;
  • швидко справляється з мікробами;
  • має позитивні відгуки батьків;
  • підходить, як для новонароджених, так і для дітей старшого віку.
Очні краплі Витабакт для новонароджених: інструкція і опис Краплі Витабакт часто використовують при дакриоцистите новонароджених

Серед все-таки можливих побічних ефектів можна виділити хіба що алергічну реакцію організму дитини на будь-який компонент препарату. Те ж саме стосується і протипоказань. Дані краплі не можна давати тільки в тому випадку, якщо має місце індивідуальна непереносимість.

Важливим приміткою є той факт, що зберігати розкритий флакон можна не більше одного місяця. Після закінчення строку використовувати очні краплі категорично забороняється.

Як і коли використовувати

Коли ж потрібно давати Витабакт новонародженого, як часто, у яких кількостях і з якою періодичністю? Більш докладно і точно по відношенню до кожного конкретного випадку може сказати тільки педіатр, що спостерігає дитину. В цілому ж можна вивести орієнтовні показники.

Иинструкция щодо застосування свідчить, що краплі Витабакт можна давати навіть самим маленьким діткам в таких випадках, як очні захворювання, пов'язані із запаленням і виділенням гною. Це, перш за все:

Радимо почитати: Очні краплі Витабакт для новонароджених: інструкція і описНіж лікувати коньюктівіт у дитини?
  • дакріоцистит;
  • кон'юнктивіт;
  • інфекційне або бактеріальне ураження очей;
  • посттравматична та післяопераційна профілактика розвитку інфекції або запалення.

Найбільш поширеним діагнозом, при якому прописуються краплі Витабакт, є дакріоцистит. Це захворювання являє собою запалення слізного каналу у новонароджених внаслідок порушення його прохідності. Справа в тому, що желатинова пробка не завжди самостійно розривається і може забивати прохід для відтоку сліз. При нормальному розвитку подій ця захисна перегородка повинна луснути при першому вдиху. Але якщо такого не сталося, тоді слиз не виходить назовні, відбувається накопичення слізної рідини, очей запалюється, а слізний канал забивається гноєм. Це ідеальне середовище для розмноження мікробів. Допомогти впоратися з цією проблемою як раз-таки і покликаний Витабакт.

Ліки закапують в око дитини кілька разів в день. Частота процедур залежить від тяжкості перебігу хвороби. Зазвичай періодичність застосування ліків коливається в межах 2-6 разів на добу. Після того, як очні краплі промили очей, можна зробити легкий масаж, що сприяє виведенню гною з канальця.

Очні краплі Витабакт для новонароджених: інструкція і опис

У важких випадках, коли ні ліки, ні масаж так і не посприяли розриву перегородки і її виведення, потрібно проводити зондування канальця. Природно, введення стороннього предмета в слізний канал очі – процедура серйозна, тому потрібно подбати про післяопераційному догляді, щоб запобігти зараженню і прискорити зняття роздратування. Якраз для цього випадку Витабакт підходить, як ніщо інше найкраще. Це універсальний препарат.

Очні краплі Витабакт для новонароджених: інструкція і опис Застосування крапель Витабакт ефективно при кон'юнктивіті – всього через кілька днів очі малюка стануть здоровими

У випадку з кон'юнктивітом ліки допомагає позбутися від збудника хвороби. Воно відмінно справляється з бактеріями та інфекціями. Як наслідок за досить короткий проміжок часу можна повністю вилікувати очі. При цьому в разі поразки тільки одного очка для профілактики розповсюдження захворювання на друге око можна прокапати і його, але доза та періодичність повинна відрізнятися від звичайних. Приблизно через тиждень від проблеми нагноєння не залишиться і сліду, при цьому організм не буде перевантажений лікарськими речовинами.

Витабакт – це оптимальний варіант для допомоги у лікуванні різних офтальмологічних захворювань у новонароджених навіть з перших днів їх життя. Це безпечний і високоефективний препарат, що дозволяє в найкоротші терміни позбутися від мікробів і бактерій, нагноєнь і зняти запалення. Однак не варто займатися самостійним лікуванням. Перед застосуванням ліки для лікування вашого малюка заздалегідь проконсультуйтеся з педіатром. Подібні речі – це не жарти. Якщо ліки буде застосовано не за призначенням, це може призвести до плачевних наслідків, аж до погіршення зору. Дитячий організм і без того значно слабкіше, ніж у дорослих людей, тому не варто зайвий раз ризикувати здоров'ям вашої дитини.

Нам дуже цікавий ваш досвід – чекаємо ваших відгуків в коментарях до цієї статті!

Схожі статті: