Очні краплі Тобрекс для новонароджених: застосування, інструкція, відгуки

Очні краплі Тобрекс для новонароджених: застосування, інструкція, відгуки

Очні краплі Тобрекс – це високоефективний лікарський засіб для лікування офтальмологічних захворювань. Для новонароджених цей препарат застосовують з великою обережністю, але за весь час він зарекомендував себе як одне з кращих засобів для боротьби з грибками і бактеріями.

Склад і принцип дії

Тобрекс – це антибіотик групи аміноглікозидів на основі діючої речовини тобраміцину, яке забезпечує лікуючий ефект. Очні краплі сприяють пригнічення функції синтезу білка бактеріями і знищують шкідливі хвороботворні мікроорганізми.

Коли застосовується

Тобрекс можна використовувати для лікування різних очних захворювань у новонароджених та дорослих. Дітям до року препарат вводять під контролем педіатра, так як можливий розвиток побічних ефектів. Краплі Тобрекс найбільш часто застосовуються в разі таких захворювань новонароджених:

 • вірусні, алергічні та бактеріальні конъюнктивиты;
 • блефарит;
 • кератит;
 • иридоциклит;
 • дакриоцистит;
 • при хірургічних втручаннях.

Тобрекс для новонароджених використовують для усунення запалення кон'юнктиви, нормалізації роботи слізних залоз і проток, усунення гнійних вогнищ інфекції, боротьби з шкідливими мікроорганізмами і вірусами.

Ефективність лікування цих захворювань у новонароджених з допомогою такого препарату визначається зміною стану хворої дитини, наявністю або відсутністю побічних ефектів, результатами пробних посівів. Іноді ліки не справляється з поставленим завданням, особливо, коли справа стосується грибкових поразок.

Очні краплі Тобрекс для новонароджених: застосування, інструкція, відгуки

Правила користування

Як часто і в якій кількості закопувати Тобрекс новонародженим? Точне дозування розраховується в залежності від ступеня ураження очі мікробами. Препарат закапується в око малюка під нижню повіку. Перед цим рекомендується нагріти краплі до кімнатної температури.

Частота залежить від концентрації препарату та тяжкості захворювання. Якщо використовувати очні краплі, а мазь, ліки можна наносити набагато рідше. Однак для маленьких дітей такий підхід в лікуванні застосовується вкрай рідко.

Варто врахувати, що зміна препарату під час вже розпочатого лікування без очевидних причин є небажаною. Часте використання понад 7 днів також не дає нічого хорошого. Крім того, застосування супутніх ліків протипоказане у більшості випадків. Через місяць після відкриття флакона препарат вважається непридатним для подальшого використання.

Очні краплі Тобрекс для новонароджених: застосування, інструкція, відгуки Дозування препарату залежить від розвитку патологічного процесу в оченятах новонароджених і малюків до року і призначається тільки лікарем

Вартість і аналоги

Ліки можна придбати практично в будь-якій аптеці.

Згідно інструкції по застосуванню препарат видається строго за рецептом.

Ціна ліки коливається у межах 200-250 крб. за стандартний флакон трипроцентного розчину в 5 мл

На ринку медичних препаратів існують також аналоги схожого дії на основі все того ж речовини тобраміцину. Це в першу чергу очні краплі і мазі Тобрекс 2Х, Тобросопт, Тобропт, а також Дилатерон.

Очні краплі Тобрекс для новонароджених: застосування, інструкція, відгуки Краплі Тобрекс або його аналоги можна придбати практично в будь-якій аптеці

Побічні ефекти

Іноді застосування крапель Тобрекс провокує розвиток побічних ефектів у новонароджених. Найчастіше спостерігаються:

 • алергічні реакції – припухлість повік, почервоніння очей і шкіри навколо нього, свербіж, підвищена сльозотеча;
 • хемоз – запальний процес кон'юнктиви;
 • різі в очах;
 • короткочасне зниження якості зору;
 • нудота;
 • виявлення рогівки;
 • розвиток суперінфекції, найчастіше грибкової (при тривалому використанні препарату Тобрекс);
 • судоми;
 • порушення повноцінного функціонування нирок;
 • погіршення слуху у новонароджених;
 • гіперемія повік;
 • поява микроязвочек (зустрічається вкрай рідко).

Що ж стосується передозування, подібні випадки спостерігаються дуже рідко. Для маленької дитини, звичайно ж, ударна доза антибіотика не проходить безслідно, але і серйозних наслідків вона за собою не несе. Так, можуть спостерігатися симптоми, схожі з побічною дією препарату, а саме нудота, почервоніння ока і повік, припухлість, свербіж, підвищена сльозотеча. Ніяких більш серйозних симптомів отруєння раніше не спостерігалося. Для перестрахування потрібно промити око чистою водою і звернутися до лікаря.

Відео про причини закисання очей у новонароджених:

Протипоказання

Переважно відгуки про даному препараті свідчать на його користь. Але все ж, можливо виникнення деяких проблем, особливо, якщо давати Тобрекс новонародженим без попереднього огляду лікарем.

Найбільш частими протипоказаннями для застосування цього лікарського препарату є:

 • індивідуальна непереносимість компонентів ліків;
 • гіперчутливість.

У цілому ж Тобрекс для новонароджених зарекомендував себе з позитивних сторін. Природно, самостійне лікування неприпустимо. Перед застосуванням зверніться до вашого педіатра за консультацією.

Схожі статті: