Очні краплі «Левоміцетин» для новонароджених, можна капати немовлятам

Очні краплі «Левоміцетин» для новонароджених, можна капати немовлятам Зміст:
 • Негативні наслідки самолікування
 • Левоміцетин для грудних дітей
 • Спосіб застосування Левоміцетину
 • Занепокоєння батьків
Лікарські препарати з левоміцетином – це антибіотики, що володіють здатністю знищувати бактерії та мікроби. Протимікробну дію левоміцетину обумовлено активністю до грампозитивних і грамнегативних бактерій, а також деяких штамів і вірусів. Випускається в таблетках, очних краплях, порошки, мазі.

Широко використовуються левомицитиновые препарати в офтальмології для лікування гнійних запальних процесів очей.

Негативні наслідки самолікування

Левоміцетин – сильний антибіотик. Він показаний і допомагає вилікуватися при різних вірусних захворюваннях. Запалення, отруєння, гнійні ураження бактерицидної походження купіруються дією цього ліки.

Але дослідження показують, що препарат токсичний для кісткового мозку, пригнічує синтез білків, агресивно впливає на весь людський організм. Тому призначення Левоміцетину для новонароджених і його застосування має суворо регламентуватися лікарем. До 3-х років його і зовсім не рекомендується призначати дітям.

У малюків до 3-х років застосування левоміцетину провокує синдром "сірий дитина" або «сірий синдром», що вкрай небезпечно для дитини. При цьому синдромі нирки малюка повільно працюють, спостерігається недолік ферментів. Все це призводить до ураження серця і судин з-за інтоксикації. В організмі дитини накопичуються деякі речовини, з якими не справляється печінку. Підсумок — блакитно-сірий колір шкірних покривів, порушене дихання та знижена температура. У 40% випадків фіксуються летальні випадки.

Очні краплі «Левоміцетин» для новонароджених, можна капати немовлятам Із-за токсичності та серйозних побічних ефектів не можна призначати левоміцетин своїй дитині самостійно без рекомендації лікаря!

Інструкції та довідники теж говорять про небезпеку Левоміцетину для новонароджених. Насправді, це ліки щодо немовлят недостатньо протестовано і вивчено. На призначає спеціаліста лягає персональна відповідальність за наслідки. Тому лікарі не поспішають призначати ці ліки маленьким діткам. Але якщо немає протипоказань, наприклад, індивідуальній непереносимості компонентів складу, малюки добре сприймають лікування.

Що стосується побічних дій, то, крім загального нездужання, в організмі можуть проявитися алергія, кровотечі, зниження імунних функцій, подразнення ШЛУНКОВО-кишкового тракту, головний біль, депресії, психомоторні розлади.

Левоміцетин для грудних дітей

Більшість педіатрів сходиться на думці, що дітям до року цей антибіотик бажано використовувати тільки тоді, коли неможливо усунути запалення іншим шляхом. При лікуванні пневмонії, сальмонельозу, бруцельозу, дифтерії, менінгіту, тифу, хламідіозу та деяких інших захворювань призначається левоміцетин.

Очні краплі «Левоміцетин» для новонароджених, можна капати немовлятам Найчастіше левоміцетин як крапель призначають офтальмологи при ряді захворювань очей

Багато мам з недовірою ставляться до такого призначення. Дійсно, в інструкції по застосуванню чітко обумовлена обережність для дітей до 3-х років. Але крихітному дитині левомицетиновые препарати призначаються фахівцем в самих мінімальних дозах. Таке лікування зазвичай не шкодить малюку. Самостійне перевищення призначеної дозування неприпустимо. Але найчастіше його призначають офтальмологи для лікування запальних процесів в якості очних крапель.

Радимо почитати:Очні краплі «Левоміцетин» для новонароджених, можна капати немовлятамЯк робити масаж новонародженому при дакриоцистите

Для маленьких дітей розроблені спеціальні очні краплі, які можуть бути призначені з чотиримісячного віку. Але за показаннями препарат призначається новонародженим із самого народження.

Такі інфекційні очні захворювання, як кон'юнктивіт, кератит, блефарит, дакріоцистит вражають очі навіть щойно народжених немовлят. Ці захворювання протікають у них важче, ніж у дорослих.

 • Запалення слизової і внутрішньої сторони вік говорить про кон'юнктивіті.
 • Блефарит – запалення століття і кутів очі.
 • Кератит – запалення рогівки.
 • Засмічення носослізного каналу – дакріоцистит.

Такі серйозні захворювання вимагають лікування і навіть профілактики сильним антибіотиком.

Спосіб застосування Левоміцетину

Краплі

Зазвичай малюкам до 1 року рекомендується капати по 1-й краплині у кожне око 3-4 рази на день. Якщо доктор призначив тільки 3 процедури, не треба додавати четверту, як би вам ні хотілося прискорити одужання крихти.

Максимальна дія настає через 2-3 години після застосування. Тому наберіться терпіння й чекайте, коли ліки почне діяти.

Не турбуйтеся про зір дитини. Коли крапельки застосовуються місцево, активна речовина хлорамфенікол концентрується в водянистої середовищі, райдужці, рогівці, склоподібному тілі, але в кришталик ока не проходить.

Очні краплі «Левоміцетин» для новонароджених, можна капати немовлятам Так як цей антибіотик має антибактеріальну дію і в порожнині носа, то крапельки левоміцетину по рекомендації лікаря допустимо закопувати і в носик

Поради

 • Користуйтеся чистою піпеткою.
 • Відкритий флакон можна використовувати протягом одного місяця, не довше.
 • Лікування цим антибіотиком не повинна перевищувати двох тижнів.

Всередину

Левоміцетин показаний при серйозних інфекційних і запальних захворюваннях органів дихання та черевної порожнини. При таких захворюваннях антибіотик приймається всередину за призначенням лікаря до 2000 мг на добу.

Зовнішньо

Зовнішньо антибіотик застосовується при гнійних, тривало не загоюються ураженнях шкіри різної етимології допомогою нанесення ліки на марлеві пов'язки, тампони або на місце ураження. Пов'язка змінюється через 1-5 днів за показаннями.

Очні краплі «Левоміцетин» для новонароджених, можна капати немовлятам

Занепокоєння батьків

Деякі матусі, прочитавши інструкцію, сумніваються, чи використовувати левомицитиновые препарати навіть за призначенням лікаря. Дійсно, в інструкції сказано, що грудним дітям до трьох років антибіотик протипоказаний. Хоча світовий досвід використання в офтальмології активної речовини хлорамфеніколу у немовлят показує хорошу переносимість і хороші результати.

Цей антибіотик володіє широким спектром дії на бактерії різних груп. У багатьох випадках лікування дає позитивний ефект у той час, коли інші препарати не справляються з проблемою.

Завідуючий кафедрою дитячої офтальмології Санкт-Петербурга професор Бржеський Ст. Ст. займається дослідженнями здоров'я очей дітей дитячого віку. На його думку, очні краплі з левоміцетином – нешкідливе для дітей засіб.

Але якщо вас турбує застосування цього препарату, обговоріть це з лікарем, який призначив ліки новонародженому. Можливо, щоб заспокоїти батьків, доктор випише замінюють препарати, допустимі з дня народження діток. Хоча на думку більшості офтальмологів і педіатрів препарати з левоміцетином найдієвіші.

Схожі статті: