Очні краплі «Фуциталмик» новонародженим, інструкція з їх застосування

Очні краплі «Фуциталмик» новонародженим, інструкція з їх застосування Зміст:
  • Часті очні захворювання у малюків
  • Фуциталмик – сучасний засіб для лікування очних інфекцій
  • Аналогічні препарати
Навіть немовлята, які ще не вміють тягнути ручки в рот, здатні з допомогою перших і невмілих рухів підкидати їх до обличчя і терти кулачками оченята. Але роблять це вони поки абсолютно неусвідомлено. Для того щоб крихітки не роздряпали собі ніжну шкіру на обличчі, новонародженим на ручки надягають «царапки».

Але навіть на них можуть міститися мікроорганізми, оскільки постійно контролювати чистоту рук малюка просто неможливо. Нерідко мама не встигає встежити за малюком, він тре оченята, і мікроби виявляються на слизовій оболонці повік або на рогівці.

Також потрібно враховувати, що у новонароджених може бути закупорений носослізний канал і запалений слізний мішок, а це нерідко призводить до того, що один або навіть обидва ока нагноюються.

Часті очні захворювання у малюків

Найбільш частими ураженнями очей, придатків ока та слізного апарату є:

  • Бактеріальний кон'юнктивіт. Для нього характерні біль і дискомфорт, малюк тре око, з нього з'являється гнійне відокремлюване, відходить мутна сльоза. При підсиханні утворюються скориночки жовтого кольору, які «склеюють» вії. Частіше всього це помітно вранці.
  • Блефарит (ураження війкового краю на століттях). Через кілька днів після пологів можливо поява водянистого відокремлюваного, набряк повік, виділення стають гнійними. Захворювання може ускладнитися виразковим ураженням рогівки.
  • Дакріоцистит. При цьому захворюванні гній з'являється досить пізно – близько десятого дня після народження. Також припухає і червоніє внутрішній кут ока, а при натисканні на слізний мішок генетично посилюється.
  • Кератит. При кератиті уражається рогівка прозора частина склери. Малюка турбує фотофобія (світлобоязнь), болі і дискомфорт. Також судини очного яблука ін'єктовані біля рогівки і спостерігається сльозотеча.
Очні краплі «Фуциталмик» новонародженим, інструкція з їх застосування Фуциталмик - ефективний засіб для лікування інфекційних захворювань очей у новонароджених дітей

При цих та інших неприємностях можна застосовувати примочки з чаю, але істинним антибактеріальну дію мають тільки спеціальні очні краплі.

Фуциталмик – сучасний засіб для лікування очних інфекцій

Серед численних видів очних крапель і мазей можна особливо відзначити «Фуциталмик», препарат, що містить в якості діючої речовини фузидиевую кислоту. Це речовина відрізняється високою ефективністю саме до тих збудників, які найчастіше викликають вищеописані ураження очей, в тому числі і в дитячому віці. До цих мікроорганізмів відносяться золотистий стафілокок, деякі пневмококи і гемофільна паличка. Препарат випускається в Данії і Норвегії компаніями «ЛЕО Фармасьютикал Продактс» і «Нікомед».

Очні краплі «Фуциталмик» новонародженим, інструкція з їх застосування

Особливості випуску

Препарат «Фуциталмик» випускається в кілька «своєрідному» вигляді: краплі речовини можуть бути як рідкі, так і в'язкі, що представляють собою суспензію. Це полегшує закапування ліків в око новонародженим дітям. Адже всім відомо, що малюк може в самий несподіваний момент моргнути, повернути голову, і тоді цілюща краплина може не потрапити в око.

В'язку краплю можна зберегти і «капнути» в потрібний момент. Крім того, в'язка лікувальна маса довго залишається в контакті як з рогівкою, так і з кон'юнктивою. Це гарантує тривалу експозицію препарату на поверхні слизових, так він утримується від змивання сльозою.

Саме така особливість дозволяє закопувати «Фуциталмик» всього два рази в день з інтервалом 12 годин. Курс лікування проводиться протягом 7 днів.

Показання та протипоказання

Радимо почитати:Очні краплі «Фуциталмик» новонародженим, інструкція з їх застосуванняЧому у немовляти гнояться очі

Ліки може призначатися в якості основного препарату після бактеріологічного посіву виділень і визначення чутливості до антибіотиків або в якості емпіричної терапії.

Крім того, препарат показаний як профілактичний засіб при деяких оперативних втручаннях для запобігання розвитку бактеріальних ускладнень. «Фуциталмик» протипоказано застосовувати при непереносимості діючих компонентів препарату або допоміжних речовин (бензалконію хлорид).

У тому випадку, якщо на препарат розвивається алергія (що буває дуже рідко), вона може проявлятися кропив'янкою, набряком і почервонінням століття, розвитком асептичного алергічного кон'юнктивіту.

Аналогічні препарати

У препарату «Фуциталмик» не існує аналогів за МНН (тобто препаратів, що містять фузидиевую кислоту у вигляді очних крапель поки не випускає ніхто). Вітчизняний «Фузидин», «Фузидин-натрій» являють собою таблетовані препарати. «Фузимет» являє собою мазь.

Очні краплі «Фуциталмик» новонародженим, інструкція з їх застосування При інфекційних захворюваннях очей у грудних дітей не обйтись без антибактеріальних препаратів

Існують аналоги за показаннями, наприклад, «Флоксал». В інтернеті можна прочитати, що він є повною заміною «Фуциталмика», але насправді це не так. «Флоксал» в якості діючого засобу містить офлоксацин. Його можна призначати при тих же захворюваннях, але це просто інший лікарський засіб.

Вартість оригінального препарату становить в середньому 350 рублів, при фасуванні в пятиграммовые туби з крапельницею.

На закінчення потрібно відзначити, що прийом препарату потрібно узгоджувати з дитячим офтальмологом або педіатром. Звичайно, в крайньому випадку можна застосовувати препарат самостійно, в упаковці знаходиться інструкція, якої необхідно дотримуватися. Тільки потрібно пам'ятати, що якщо після тижневого курсу поліпшення не настало, або після відміни препарату симптоми повертаються, малюка обов'язково потрібно показати дитячого офтальмолога, щоб уникнути ускладнень.

Схожі статті: