Обробка пупка у новонароджених: чим і скільки обробляти + відео

Обробка пупка у новонароджених: чим і скільки обробляти + відео

Відразу після народження дитини пуповину, яка з'єднує мати з дитиною, акушери перерізають спеціальними затискачами, так як більше вона не знадобитися. На місце пупка малюкові влаштовують спеціальний затискач-прищіпку, перекриває протягом крові. Далі обробка пупка у новонароджених повністю лягає на плечі медперсоналу пологового будинку, який контролює цей процес до тих пір, поки мама перебуває в палаті.

Однак, виписавшись з пологового відділення, новоспечені матусі часто не знають, як доглядати за пупочком крихти і яким чином має відбуватися ця процедура в домашніх умовах. А адже це дуже важливо, деякі нюанси батькам необхідно знати, щоб простежити за нормальним загоєння пупкової ранки.

Що знадобиться для обробки?

Перш за все, під рукою завжди повинен бути слабкий розчин перекису водню, який має антисептичні властивості, та ватні палички. Спочатку потрібно змочити перекисом і видалити засохлу кірочку з ранки, а потім ще раз акуратно нанести засіб на пупок. Не варто боятися заподіяти біль новонародженому, адже в пупку відсутні нервові закінчення, тому дитина не відчує дискомфорту.

Також слід мати в запасі:

  • розчин марганцівки;
  • «зеленку»;
  • слабкий розчин йоду.

Обробити пупок цими коштами теж буде не зайвим. Однак слід пам'ятати, що не можна мазати ними тканини біля пупка, досить нанести антисептики на саму ранку.

Не зайвим буде запастися і хлорофіліптом, який чудово справляється зі стафілококами. Він дуже корисний тим, що не забарвлює ранку, ніж допомагає відразу розпізнати ознаки запалення, якщо такі є.

Обробка пупка у новонароджених: чим і скільки обробляти + відео

Скільки разів слід виконувати процедури?

Обробляти ранку потрібно 2-3 рази в день. Якщо ранка велика (таке буває, якщо пуповина була великого розміру в діаметрі), то слід здійснювати процедури і 4 рази в день. Спочатку наноситься перекис, а потім загоюють розчини начебто йоду та «зеленки».

Важливо мити руки з милом перед обробкою, так як брудними руками можна легко занести інфекцію в незміцнілий організм новонародженого.

Як бути з памперсами, якщо ранка ще не зажила?

Це питання дуже актуальне для мам, адже без цього пристосування доводиться дуже туго. Не варто боятися, памперсами можна користуватися цілком. Однак їх слід одягати таким чином, щоб верхній передній край не торкався до ранки з прищіпкою. Це допоможе уникнути тертя об незажившее місце та інфікування новонародженого.

Як купатися з пупковою ранкою?

Радимо почитати: Обробка пупка у новонароджених: чим і скільки обробляти + відео Температура при прорізуванні зубів у немовлят

Для купання дитини в будинку повинна бути спеціальна дитяча ванночка з поролоновою підкладкою. Воду для купання необхідно спочатку закип'ятити, а потім охолодити до 36. До тих пір, поки ранка не зажила, у воду слід додавати розчин марганцівки. Тільки перед додаванням його потрібно розчинити в окремій ємності з водою. Це робиться для того, щоб не обпалити ніжне тільце новонародженого кристалами перманганату калію.

Після процедури купання обов'язково потрібно обробляти пупок, як описано вище, тільки перед цим треба дати йому просохнути.

ні в якому разі не можна робити?

  1. Не варто боятися натискати на шкіру навколо пупка для докладного розгляду стану ранки. Як вже було відмічено, там немає нервових закінчень, отже, від крику болю ви не почуєте.
  2. Не варто слухати рад родичок і сусідок в питанні догляду за пупком, якщо вони суперечать рекомендаціям провідного лікаря. Пам'ятайте, спеціальна освіта отримував ваш дільничний лікар-педіатр, але аж ніяк не родичі і сусіди.
  3. не Можна знімати засохлу кірку крові з пупкової ранки, попередньо не змочивши її перекисом. Це може викликати неприємні відчуття у новонародженого малюка.
  4. Не варто смикати або, того гірше, знімати прищіпку, яка висить на пупку у крихти. Коли ранка повністю заживе, цей затискач відпаде сам по собі, без сторонніх зусиль. Знявши його раніше часу, можна тільки створити неприємності.
  5. Слідкуйте за гігієною. Обробка пупка новонародженого вимагає найбільш комфортних умов. Руки повинні бути ретельно вимиті, ватяні палички – тільки чисті. Пам'ятайте, свіжа рана – це завжди відкритий шлях для інфекцій, а у дитини з незміцнілим імунітетом – тим більше.
  6. Ніколи не займайтеся самолікуванням. Навіть якщо ви на 100% впевнені в цілющих властивостях якого-небудь засобу, пам'ятайте, що просту алергію на препарат ніхто не відміняв. Завжди радьтеся з педіатром, перш ніж застосовувати те, що на дитину.
Обробка пупка у новонароджених: чим і скільки обробляти + відео При догляді за пупковою ранкою дуже важлива гігієна – регулярно купайте дитини з використанням дезінфікуючих засобів, наприклад, слабкого розчину марганцівки

Що робити, якщо ранка гоїться?

Для нормального загоєння ранки потрібно близько 10 днів. Однак якщо ранка після закінчення цього терміну так і не затягнулася, варто звернутися до лікаря. Також слід йти в лікарню, якщо пупок кровоточить або з нього з'явилися гнійні виділення. Можливо, ви занесли інфекцію.

Педіатри в таких випадках зазвичай призначають антибіотики у вигляді мазей, якими потрібно натирати незажившее місце. Не варто затягувати з візитом, так як чим швидше буде виявлена інфекція, тим простіше буде з нею боротися.

Іноді у новонароджених виникає почервоніння шкіри навколо пупка. У такому випадку потрібно насторожитися і протягом дня простежити за характером почервонінь. Якщо вони збільшуються в розмірах, зверніться до лікаря. Якщо ж почервоніння пройшло само собою – можливо шкіра була просто роздратована чимсь, наприклад, незручним одягом.

Якщо навколо пупка спостерігається деяке випинання шкіри – теж потрібно звернутися до лікаря. Це може бути ознакою пупкової грижі. Але не варто панікувати. У більшості випадків у малюків вона зникає сама по собі.

Відео про те, як правильно обробляти пупкову ранку:

Ось всі необхідні процедури, які слід виконувати в процесі догляду за дитиною. Важливо пам'ятати, що при будь-яких відхиленнях від норми слід завжди радитися з лікарем, тоді ризик неприємностей зведеться до мінімуму. Обробка пупка у новонародженого – досить клопіткий процес, однак для щиро люблячих батьків він буде тільки в радість.

Схожі статті: