Микролакс для новонароджених: чи можна застосовувати і як + відгуки

Микролакс для новонароджених: чи можна застосовувати і як + відгуки Зміст:
 • Активні компоненти
 • Чому Микролакс краще звичайної клізми?
 • Інструкція по застосуванню
 • Як довго можна користуватися Микролаксом?
 • Про побічну дію та протипоказання
 • Правила зберігання та термін придатності
 • Чому Микролакс не допоміг?
 • Відгуки
 • Підіб'ємо підсумок
Діти першого року життя нерідко страждають запорами силу фізіологічних причин, пов'язаних з незрілістю ферментної і нервової систем, нераціональним харчуванням матері, що годує груддю і т. п. Як би там не було, тривала відсутність дефекації викликає в батьків тривогу за своє чадо, і вони починають шукати можливості допомогти своєму маляті.

Крім масажу і дієтичного харчування, педіатри призначають деякі лікарські засоби. В цілях ознайомлення розглянемо один з успішно застосовуються проносних препаратів. Це клізма Микролакс для новонароджених. Що вона собою представляє і які особливості її застосування?

Активні компоненти

Перш за все хочеться сказати, що весь склад мікроклізми абсолютно безпечний, тому дозволений до застосування дітям з новонародженого періоду. Отже, діючі речовини:

 1. Натрію цитрат. Виступає в ролі пептизатора, тобто під його дією відбувається розщеплення калових мас на первинні частинки, а також витіснення води з калу. Таким чином, цитрат натрію виступає як регулятор осмосу, надаючи проносний ефект.
 2. Натрію лаурилсульфоацетат. Мета даної речовини — розріджувати тверді калообразования.
 3. Розчин сорбітолу. Має яскраво виражену послаблюючу дію і є основним компонентом препарату. Він стимулює надходження води в кишечник, а з нею і швидке виведення калу.

В якості допоміжної речовини використовують гліцерин, який при ректальному застосуванні подразнює слизову оболонку прямої кишки, тим самим стимулюючи скорочення кишечнику і полегшуючи просування калових мас до виходу. Ще два компоненти, включені в склад. Це сорбінова кислота і вода. Тому по своїй структурі Микролакс для новонароджених нагадує безбарвну в'язку рідину.

Микролакс для новонароджених: чи можна застосовувати і як + відгуки

Чому Микролакс краще звичайної клізми?

Коли дитині ставлять звичайну клізму, її ефект ґрунтується на вимивання вмісту кишечника. Однак часте застосування такого методу може сприяти розвитку запалення слизової оболонки кишки, а саме спорожнення не в усіх випадках повне. Крім того, воно часто супроводжується метеоризмом.

Коли ж ставлять клізму Микролакс новонародженим, вона працює тільки з каловими масами, не вступаючи в реакцію з іншими речовинами і не всмоктуючись. Тому дефекационный процес проходить природним чином безболісно, приблизно через 15 хвилин після введення препарату у пряму кишку.

Інструкція по застосуванню

В кожній окремій мікроклізми міститься 5 мл розчину. Дітям, починаючи з 3-х років, а також дорослим наконечник вставляють ректально повністю.

Микролакс для новонароджених: чи можна застосовувати і як + відгуки У препарату Микролакса є ряд переваг:

Новонародженим і дітям до 3-х років вміст вводять, вставивши наконечник лише наполовину. Для цього на ньому існує спеціальна позначка.

Послідовність дій така:

 1. ретельно вимийте руки перед процедурою;
 2. відламайте своєрідну пломбу, яка знаходиться на наконечнику тюбика;
 3. натисніть на тюбик до появи першої краплі розчину, вона потрібна для змащування кінчика клізми, що полегшить її введення;
 4. покладіть дитину на бік, ніжки зігнуті;
 5. введіть наконечник клізми, враховуючи вік пацієнта (повністю або наполовину), у пряму кишку;
 6. видавіть вміст і вийміть клізму в стислому стані з прямої кишки;
 7. нехай дитина кілька хвилин полежить, не змінюючи положення.

Як довго можна користуватися Микролаксом?

Оскільки всі компоненти безпечні, Микролакс розрахований на тривале застосування. Але є і підводні камені. Справа в тому, що дана мікроклізма, як і більшість інших проносних препаратів, усуває механічним шляхом лише симптом. Щоб повністю позбутися від запорів, важливо знайти причину їх появи і лікувати вже безпосередньо її.

Тривале застосування проносних робить кишечник ледачим. Організм не буде робити нічого з того, що за нього можуть зробити інші. Тому Микролакс для новонароджених, як і будь-яке інше проносне, повинен застосовуватися по необхідності, але не на постійній основі.

Про побічну дію та протипоказання

Виробник вказує лише кілька небажаних наслідків. Це відчуття печіння та іноді появу кропив'янки в області анального отвору. Але це індивідуальна реакція. Особливих протипоказань немає. Препарат дозволений до застосування вагітним і водіям транспортних засобів.

Правила зберігання та термін придатності

Закриті клізми зберігають у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 OC, але не в холодильнику. Проте в жарку пору року варто підшукати їм прохолодне місце в будинку. Термін придатності — 5 років з дня виготовлення.

Якщо з якоїсь причини в мікроклізми залишилася частина вмісту, не рекомендують її зберігати для подальшого використання, насамперед з гігієнічних міркувань. Так і доза одноразового введення становить саме 5 мл, тобто стільки, скільки міститься в одному флаконі.

Чому Микролакс не допоміг?

Якщо після клізми акту дефекації ви так і не дочекалися, це зовсім не означає, що препарат виявився неефективним. Якщо у грудної дитини добу відсутня стілець, але малюк при цьому спокійний і веселий, найімовірніше, справа не в запорі. Так буває у малюків на природному вигодовуванні. А спорожнення немає, тому що кишечник недостатньо заповнений.

Микролакс для новонароджених: чи можна застосовувати і як + відгуки Практично завжди ефект після застосування мікроклізми позитивний

У разі, коли малюк не може покакати навіть з Микролаксом, і при цьому він плаче, звиваючись від болю, а стільця немає більше двох днів, терміново зверніться до лікаря.

Відгуки

Радимо почитати:Микролакс для новонароджених: чи можна застосовувати і як + відгукиСвічки від запору для новонароджених

Олена, 34 роки, Санкт-Петербург: "Я взагалі не прихильник ліків. Але коли у доньки в 9 місяців виникла проблема запору, послали тата в аптеку — шкода дівчинку, тужиться, червоніє. Купили Микролакс. Наконечник тонше звичайної клізми, застосовувати набагато простіше. Ввела згідно інструкції і, о диво, через 15 хвилин доча змогла щільно покакати. Препаратом залишилася задоволена. Думаю, його дуже зручно брати в поїздки".

Христина, 30 років, Москва: “З усіма дітьми (у мене їх троє) стикалася з проблемою запору. Але оскільки вони були на грудному вигодовуванні, педіатр пояснила, що дитина може по 3 дня не какати, і це нормально, лише б не плакав, а животик не був щільним. Але не завжди мені вдавалося терпіти цілих три дні, і тоді вживалися заходи. З першою дитиною робили звичайні клізми, а з другим дізналася про сучасному засобі Микролакс. Чула хороші відгуки про нього від подруг і вирішила спробувати. Ефект — як по інструкції. Але ми використовували препарат рідко, тільки в екстрених випадках. Думаю, як і іншими ліками, ними не варто захоплюватися".

Підіб'ємо підсумок

Микролакс новонародженим ставлять з кількох причин:

 • він безпечний, діє місцево можна використовувати з самого народження;
 • його зручно використовувати, нічого не потрібно кип'ятити, розчиняти і т. д;
 • препарат гігієнічний — одноразова доза укладена в поліетиленовий тюбик, який після використання викидається;
 • ефект настає швидко, від 5 до 15 хвилин;
 • доступний за ціною (на момент написання статті середня ціна упаковки із 4 флаконів становила 280 рублів).

Не забувайте, що Микролакс відноситься до лікарських засобів і не вирішує всіх проблем, діючи лише на симптом, а не на причину запору.

Схожі статті: