Краплі Елькар для новонароджених: як приймати (інструкція) + відгуки

Краплі Елькар для новонароджених: як приймати (інструкція) + відгуки Зміст:
 • Склад
 • Показання до призначення
 • Інструкція по застосуванню
 • Побічні ефекти
 • Протипоказання
 • Про умови зберігання
 • Що думають батьки
Навіть самим маленьким діткам іноді доводиться давати ті чи інші ліки. Часто бувають ситуації, коли призначають препарат Елькар для новонароджених. Які показання до його застосування? В яких випадках його дають дітям до року? Ці питання ми зараз детально обговоримо.

Склад

Активним компонентом препарату є L-карнітин — амінокислота, яка виробляється в організмі кожної людини. Її роль полягає в корекції енергообміну та його стимуляції. Так, левокарнітин бере участь у процесах:

 • ліпідного (жирового) та білкового обміну;
 • синтезу АТФ, головного джерела енергії клітини) і ацетил-КоА;
 • переробки їжі;
 • корекції маси тіла;
 • регуляції витрачання глікогену і підтримання його печінкових і м'язових резервів;
 • пригнічення синтезу кетокислот (для новонароджених особливо небезпечно виділення ацетону);
 • каталізації роботи ензимів шлункового і кишкового соку;
 • речовина сприяє розщепленню жиру в м'язах, збільшує фізичну працездатність, за що його люблять спортивні люди.

По своїй будові карнітин — родич вітамінів групи B. Головним його завданням вважається перенесення довголанцюгових жирних кислот у мітохондрії — своєрідну фабрику нашого організму з виробництва енергії. Також з його участю відбувається утворення лецитину в печінці, що відповідає за зменшення холестеринових бляшок в судинах, а вітаміни C і E під його впливом збільшують свої антиоксидантні здібності.

Отже, ми з'ясували, що Елькар може бути вельми корисним. Але коли його призначають для малюків і в якій дозуванні приймати ліки?

Показання до призначення

Елькар для новонароджених рекомендують при недостатній приріст у вазі, низькому вмісті білка в крові або при низьких показниках гемоглобіну. Вибір на користь цього препарату пояснюється його безпекою та зручністю застосування.

Ситуації, в яких призначають ліки:

 • новонародженим зі слабким рефлексом смоктання чи зниженим апетитом;
 • асфіксія або післяпологові травми; карнітин нормалізує процеси у нервовій системі;
 • немовлятам з порушеним обміном речовин;
 • недоношеним малюкам або тим, хто погано набирає вагу;
 • при ослабленій роботі імунної системи, частих застудах, особливо у дитини на 1 році життя;
 • у дерматологічній практиці;
 • при підготовці до хірургічного втручання, якщо необхідно провести планову операцію або відновитися після неї; L-карнітин впливає на вироблення еритроцитарної маси і допомагає запобігати тромбоутворення;
 • дітям шкільного віку при проблеми з концентрацією уваги, труднощі в навчанні.
Краплі Елькар для новонароджених: як приймати (інструкція) + відгуки При недоношеності немовлятам часто виписують Елькар

Інструкція по застосуванню

Схема прийому лікарського препарату завжди буде індивідуальною для кожного випадку. Вона призначається педіатром у відповідності з віком маленького пацієнта, також враховуються інші нюанси, наприклад, вагу дитини, наявність супутніх захворювань і т. п.

Краплі Елькар приймаються всередину. Щоб терапевтичний ефект був максимальним, радять давати розчин за півгодини до їжі. Препарат розводять у невеликій кількості води, дітям старше 1-го року можна розводити в соку або компоті.

Іноді доктор рекомендує орієнтуватися на інструкцію по застосуванню. Тоді дозування будуть наступними:

Вік ребенкаКоличество капельКратность прийому>1 месяца4 - 10 2 або 3 рази в день1 міс. - 1 год101 — 6 лет146-12 років? мірної ложки

Зверніть увагу на те, що розчин може бути 20% або 30%. До трьох років зазвичай використовують препарат з 20% концентрацією. Зрозуміло, що кількість прийнятих крапель в таких випадках буде відрізнятися. У лікарняних умовах при важкому стані Елькар вводять внутрішньовенно або внутрішньом'язово.

Інструкція стверджує, що курс лікування може бути від 3-5 днів до 3-4 місяців — все залежить від ситуації. Але найчастіше Елькар новонародженим призначають на місяць. Перші зрушення в лікуванні помітні вже на другому тижні.

Краплі Елькар для новонароджених: як приймати (інструкція) + відгуки

Побічні ефекти

Як правило, прийом препарату не викликає побічних ефектів. Однак у деяких випадках можуть з'явитися небажані реакції у вигляді:

 • диспепсії (шлункові болі);
 • м'язової слабкості;
 • надмірної збудливості;
 • алергічних реакцій;
 • запаморочення і поганого сну;
 • у виняткових випадках знижується апетит.
Краплі Елькар для новонароджених: як приймати (інструкція) + відгуки Алергія у вигляді плям на шкірі нерідко проявляється як побічна реакція від прийому препарату

Одним з орієнтовних показників наявності проблеми є запах сечі. Якщо з'явився специфічний «аромат», дозування зменшується, після чого необхідно проконсультуватися у лікаря.

Дітям, які страждають синдромом роздратованого кишечника, дисбактеріозом або панкреатитом, карнітин дають разом з ензимними препаратами.

Протипоказання

Істотних протипоказань Елькар для новонароджених не має, за винятком індивідуальної непереносимості. Крім того, його не рекомендують вживати дітям з підвищеною збудливістю, оскільки діюча речовина підвищує загальний тонус.

Однак це не означає, що можна займатися самолікуванням і прописувати його собі або дитині самостійно. А малюкам до трьох років особливий підхід: лікар не тільки призначає ліки, але й спостерігає за реакцією на препарат, оцінює його ефективність.

Про умови зберігання

Розчин випускають у флаконах з темного скла, тому зберігається Елькар в темному місці при температурі 15-25 ОС. Після розтину розчин необхідно використати протягом 2-х місяців, при цьому температурний режим змінюється: від 8 до 15 OC. Тому відкрите ліки найкраще зберігати в холодильнику на бічній полиці.

Що думають батьки

Радимо почитати:Краплі Елькар для новонароджених: як приймати (інструкція) + відгукиЯк давати Урсофальк новонародженим?

Відгуки про препарат досить неоднозначні. Батьки, діти яких народжувалися з серйозною недоношеністю, відзначають позитивний ефект і оцінюють Елькар по достоїнству. Ті ж, чиїм дітям прописували ліки при легкій формі м'язової дистонії, особливої дії не відчули. Ось деякі з відгуків.

Марина 25 років, Ярославль: “Наша дочка народилася з глибоким ступенем недоношеності — в 24 тижні! З-за цього протягом 3,5 місяців її годували через спеціальний зонд. Проблема недоношених дітей у тому, що вони ніколи не стануть кричати від голоду, у них просто немає на це сил. Тому годувати їх треба часто і потроху. Процес годівлі був довгим і важким, до 8 місяців доча з'їдала лише по 30-50 мл Але після того, як нам призначили Елькар, справа зрушилася. Спочатку я купувала маленькі пляшечки по 25 мл, але коли побачила позитивний ефект, стала брати по 50 мл. Ціна прийнятна — за флакон 50 мл я платила 480 рублів".

Ижена 27 років, Іркутськ: “Коли синочку було 5 місяців, невропатолог поставила діагноз «дистонія м'язів» і паралельно з масажем призначила Елькар. Я завжди читаю інструкцію перед покупкою ліки. Інструкція по застосуванню була достатньо детальною, і, зрозумівши, для чого нам виписали дане ліки, я його купила. Пили по 8 крапель тричі на день протягом місяця. Позитивної дії в області неврології я не помітила. Ось що впадало в очі, так це підвищена нервозність: дитина став прокидатися і плакати ночами, довго не міг заснути, став більше їсти. Та ще й до всього з'явилися червоні плями на ногах. Перший час намагалися лікувати алергію супрастин і энтеросгелем, а потім вирішили спробувати не давати кілька днів Елькар, і... плями стали світлішати, а через кілька днів і зовсім зійшли. На цьому наші експерименти з Элькаром закінчилися".

Через відгуків ще раз хочеться в кінці нагадати, що Елькар — лікарський препарат, що довів свою ефективність в ході досліджень і в практичному застосуванні пацієнтами. Але, як будь-які ліки, він може викликати ряд побічних ефектів. Тому новонародженій дитині препарат дають під пильним наглядом лікаря.

Схожі статті: