Краплі аква маріс для новонароджених: інструкція і коли їх можна давати

Краплі аква маріс для новонароджених: інструкція і коли їх можна давати Зміст:
 • Склад
 • Властивості
 • Показання до застосування
 • Застереження

Навіть зовсім маленькі діти потребують аптечних препаратів з перших днів свого життя. Це зовсім не означає, що існують проблеми зі здоров'ям. Звичайно ж, іноді не обходиться і без цього, але ще одним важливим моментом є гігієна новонароджених. В обох випадках відмінним вибором стануть краплі аква маріс.

Склад

Як вже можна здогадатися з назви, краплі аква маріс являють собою морську воду. Якщо бути точніше, це розбавлена вода з екологічно чистої зони Адріатичного моря. Пропорції становлять 3:7 із стерильною очищеною водою. До складу препарату входить близько 80 корисних мікроелементів. Це морська сіль, йод, магній, кальцій і т. д.

Ціна за таке задоволення відносно невисока. До речі, Аквамаріс для новонароджених випускається без рецепта. Але все ж в перший раз, перед тим як випробовувати препарат на дитину, краще все-таки сходіть на прийом до дитячого лікаря для консультації з цього приводу.

Властивості

Так як препарат насичений іонами корисних мінералів, варто відзначити його якості і властивості. Аквамаріс для новонароджених володіє такими властивостями:

 • зволожує слизову стінок носа;
 • запобігає попадання інфекції в організм;
 • усуває бактерії, перешкоджаючи їх розвитку і розмноження;
 • виводить надлишки слизу і весь бруд з носової порожнини;
 • підвищує імунітет;
 • лікує запальні явища і алергію.

Секрет такого широкого спектру дії на організм новонароджених криється в унікальному складі морської води.

Тому Аквамаріс однаково ефективний, як у випадку виникнення якого-небудь захворювання, так і для профілактики інфікування.

Краплі аква маріс для новонароджених: інструкція і коли їх можна давати

Показання до застосування

Безпосередньо краплі аква маріс новонародженому можна давати вже з перших днів після народження і виписки з пологового будинку. Його рекомендують застосовувати в таких випадках:

 • запальні захворювання носа: риніт, синусит, гайморит тощо;
 • для щоденних гігієнічних процедур;
 • при зміні кліматичних умов;
 • сухість слизової оболонки носа;
 • перед виходом на мороз;
 • для профілактики нежитю та інших запальних захворювань;
 • при алергії.

тобто Аквамаріс можна давати новонародженим, як цілеспрямовано для лікування якого-небудь захворювання, так і в цілому для періодичної профілактики і підвищення імунітету. До того ж це чудовий засіб для прочищения носового проходу.

Краплі аква маріс для новонароджених: інструкція і коли їх можна давати Капати носик краплями Аквамаріс малюкам можна з самого народження

Проводяться процедури відносно просто і недовго. Що стосується конкретних дозувань, в цьому питанні допоможе, природно, інструкція по застосуванню. Не забувайте, що для профілактичних заходів використовується доза вдвічі менше тієї, ніж прописана для лікування нежиті.

Аквамаріс новонародженим закопують з допомогою піпетки, у разі, якщо ви купили спрей або ж прямо з пляшечки, якщо були придбані краплі. З допомогою піпетки або спеціального шприца-дозатора зручно контролювати точну кількість введеного ліки.

Ні в якому разі не уприскує спрей! Дітям до року не можна його застосовувати.

Краплі аква маріс для новонароджених: інструкція і коли їх можна давати А ось застосовувати Аквамаріс у вигляді спрею можна малюкам тільки після року

Для того щоб позбутися від слизу і корочок, закапайте невелику кількість засобу по черзі в кожну ніздрю малюка. Зачекайте кілька хвилин і приступайте до наступного етапу очисної процедури. За допомогою ватного тампона, гігієнічної палички, піпетки або серветки вийміть з носика дитини всю рідину і слиз. Аквамаріс розріджує сопелькі і присохлі скоринки, тому позбутися від них не складе особливої праці. Якщо не провести цю процедуру, ефект від застосування препарату може бути засланий на немає. Рідина розтечеться по носі і потрапить в інші органи. У підсумку весь сенс промивання просто пропаде. Не варто занадто часто повторювати процедуру. Все-таки вона не дуже приємна вашому малюкові, та й вам доведеться витратити багато часу на її проведення.

Максимізувати ефективність лікування нежиті у дитини з допомогою Аквамаріса можна завдяки використанню в якості допоміжних засобів судинозвужувальних препаратів. Це значно прискорить процес одужання. Перед введенням останніх потрібно зробити промивання носа малюка за допомогою соляного розчину. Потім закапати судинозвужувальні краплі. Завдяки такій комбінації і послідовності виконуваних дій вдасться підвищити ефект лікувальних препаратів. Аквамаріс прочищає носові ходи, заспокоює слизову оболонку, готує ніс до введення ліки і сприяє поліпшенню всмоктування препаратів.

Застереження

Обов'язково потрібно прийняти до уваги той факт, що Аквамаріс новонародженим можна давати тільки у вигляді крапель. Це стосується дітей віком до 1 року.

На питання, чи можна використовувати спрей, відповідь-категорично негативна. Справа в тому, що в перший рік життя у дитини ще не до кінця сформований кістяк, деякі перегородки і зовсім відсутні. Тому, якщо впорснути дитині в ніс спрей, його частинки можуть потрапити куди не слід, а саме в середнє вухо. Як наслідок найчастіше в таких випадках розвивається отит. Природно, будь-мамі хотілося б уникнути такого неприємного захворювання у її чада, та ще й в такому юному віці.

Після того, як флакон був розкритий, краплі потрібно використовувати протягом півтора місяців. Проте слід врахувати, що щоденне застосування препарату протягом 3 тижнів небажано, адже це може призвести до подразнення слизової оболонки носа малюка. У деяких випадках може спостерігатися алергічна реакція на один або кілька елементів ліки.

У цілому ж відгуки про препарат Аквамаріс тільки позитивні, адже він є абсолютно безпечним для застосування навіть для самих маленьких. Ці краплі допоможуть новонародженим впоратися з деякими неприємними захворюваннями і сприятимуть полегшенню щоденних гігієнічних процедур. Якщо використовувати їх з першого року життя, можна попередити розвиток гаймориту в майбутньому і помітно підвищити імунітет дитини.

Схожі статті: