Колискові для немовлят, заколисуючі дитячі пісні для дітей до року

Колискові для немовлят, заколисуючі дитячі пісні для дітей до року Зміст:
  • Вплив на дитину
  • Підбір колискової
  • Як правильно виконувати
Важливою частиною життя малюків є колискова. Ці колискові для немовлят взагалі виділяються в окрему категорію. По суті це і народна творчість, і важливий елемент виховання дітей. Чим відрізняються ці твори від звичайної музики, і який вплив чинять на новонароджених? Про вплив класичної музики на дитину написано тут.

Вплив на дитину

Перебуваючи в утробі матері, на певному етапі плід починає розпізнавати звуки, що надходять із зовнішнього світу, в тому числі і голоси рідних. Голос мами – це найприємніший звук для всіх без винятку дітей. Після народження, крім спілкування протягом дня, ласкавих звернень і навчання мови, мамин голос дитина може почути при виконанні пісні. Коли колискову для новонародженого співають мама, тато чи бабуся, це заспокоює малюка, так як в голосах він чує щось рідне, звичне, тепле і любляче.

Основним призначенням колискової є заспокоювання діток та їх підготовка до сну. Мелодія підбирається присипляюча, тобто йде плавний мотив з повторюваними ненав'язливими акцентами. Текст при цьому береться швидше монотонний, з безліччю голосних. Це пом'якшує його сприйняття і швидше розслабляє немовляти.

Колискові для немовлят, заколисуючі дитячі пісні для дітей до року Колискова допоможе дитині швидко заснути

Дитячі заколисуючі пісеньки містять простий текст. Можна включати в нього ім'я дитини, що особливо актуально в період до року, коли новонароджений тільки звикає до нової обстановки і не ідентифікує себе по імені. Це прискорить відповідний процес. Більш детально про пісні для новонародженого написано тут.

Підбір колискової

Для того щоб ефект від колискової для новонародженого був задовільним, необхідно підібрати правильну композицію. Складного в цьому нічого немає. Головне, щоб в основі лежала заколисуюча музика чи мотив, а сама композиція подобалася дитині і спонукала його до сну.

Колискові для немовлят, заколисуючі дитячі пісні для дітей до року

Більшість колискових пісень мають простий текст у формі вірша. Сенс найчастіше зводиться до «баю-бай, засинай». При цьому додається добрий сюжет і ласкаві обертів. Від самої пісні повинно віяти теплом і затишком, навіть без смислового сприйняття тексту.

Дитячі колискові становлять окрему категорію музичних творів. Можна використовувати ту пісню, яку співала вам мама або ж скласти власну. Не обов'язково навіть писати слова, можна просто спілкуватися з малюком під відповідний темп і мотив, тобто вести монолог, наспівуючи його дитині.

Колискові для немовлят, заколисуючі дитячі пісні для дітей до року Підбирати колискову потрібно індивідуально для кожного малюка

Також для дітей щороку вигадують все нові пісеньки для сну. Їх можна знайти в інтернеті або купити запис. Звичайно ж, таке виконання колискової не може стати повною альтернативою живої пісні від мами, але іноді, дійсно, здатний виручити. Деякі виконавці працюють виключно в цьому напрямку, і можна знайти цілі збірники колискових одного автора.

Як правильно виконувати

Радимо почитати:Колискові для немовлят, заколисуючі дитячі пісні для дітей до рокуСкільки повинен спати місячна дитина?

Для того щоб колискова пісня справила очікувану від неї дію, важливо правильно виконувати її. Для того щоб малюк швидше заснув і бачив добрі і яскраві сни, потрібно насамперед забезпечити йому комфортне спальне місце. Умови повинні відповідати нормам: температура, свіже повітря, в міру жорстка постіль. Не забувайте погодувати дитину і поміняти йому пелюшки.

Співати треба тихо, щоб не розбудити дитину. Доброта і турбота в голосі самі по собі діють заспокійливо. Додайте до пісні руху, заколисуючи дитину на руках, в колясці або ліжечку. Для немовлят легка тряска і погойдування з боку в бік – це найкраще заспокійливий засіб. Намагайтеся робити рухи з прив'язкою до ритму мелодії. Акцент у піснях часто робиться на останній склад, виділяючи голосну літеру.

Якщо часу співати самостійно у вас немає, увімкніть запис колискової і деякий час побудьте поряд з ліжком, щоб дитина відчувала себе в безпеці. Можна замість пісні включити мобіль над ліжечком, який відверне увагу малюка і поступово приспить його монотонної мелодією.

Колискова перед сном – це запам'ятовується частина життя практично кожної людини. Пісні, які співали мами, переходять з покоління в покоління і дарують теплі спогади про щасливе дитинство. Не позбавляйте свою дитину такою солодкою можливості.

Схожі статті: