Класична музика для новонароджених, і як вона впливає на немовлят

Класична музика для новонароджених, і як вона впливає на немовлят Зміст:
 • Вплив класики
 • Яку музику вибрати
Батьки, що піклуються про свою дитину, намагаються всіляко поліпшити умови його розвитку та знайомства із зовнішнім світом. Кожна мама мріє про те, щоб її малюк виріс справжнім генієм, який доб'ється успіху в цьому житті. Звичайно ж, розвиток людини багато в чому залежить від спадкових факторів і особистих якостей, але підвищити інтелектуальні показники частково можна, завдяки особливим прийомам. Одним з них є раннє прослуховування «правильної» музики. Про те, яку музику краще вибрати для новонародженого, читайте тут.

Через мистецтво людина сприймає дуже багато, навіть не замислюючись про це. Багато мам включають класичну музику і відвідують картинні галереї ще на перших місяцях вагітності. Таким чином відбувається первинне знайомство малюка з прекрасним. Після появи на світ він зможе самостійно сприймати таку інформацію. Саме класична музика для новонароджених є найбільш популярним прийомом раннього розвитку дітей.

Вплив класики

Вчені проводили експерименти, що доводять позитивний вплив класичної музики на людину. Згідно з отриманими результатами, розумові здібності і емоційна врівноваженість у досліджуваних об'єктів, які прослуховували протягом строку проведення експерименту класичні твори, виявилися на кілька порядків вище, ніж у тих, хто не займався подібним.

З цього можна зробити висновок, що для новонародженого подібне проведення дозвілля буде не тільки приємним, але і дуже корисним. Це також багато в чому пов'язано з тим, що класика дозволяє розслабитися і заспокоїтися, що особливо актуально для перших місяців життя немовлят. Саме в цей період відбувається адаптація до зовнішнього світу, і потрібно якось знімати отриманий стрес. А якщо мама під час вагітності включала класику, знайомі мелодії як ніщо інше краще впораються з цим завданням.

Класична музика для новонароджених, і як вона впливає на немовлят

Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, що класика здатна надавати настільки незвичайне вплив на людський мозок, згадайте, як виглядає заморожена вода, яка «слухала» таку музику. Її кристали відрізняються від звичайних ідеальною симетрією і неймовірною красою. Організм людини здебільшого складається саме з води, тому і на нього буде чинитися подібний вплив. А ось від грубих звуків і лайки в присутності дітей слід відмовитися в принципі. Такі подразники впливають по суті деструктивний вплив на всі живі організми. Це може призвести до порушень у сприйнятті світу й пробудити необґрунтовану жорстокість надалі. Таку ситуацію вже ні одна мелодія не допоможе виправити.

Яку музику вибрати

Всі знають хоча б 2-3 композиторів класичної музики. Які саме композиції краще всього включати новонародженим? Особливого значення це не має. Керуватися слід, в першу чергу, власним сприйняттям і стежити за реакцією дитини на ту чи іншу мелодію.

Радимо почитати:Класична музика для новонароджених, і як вона впливає на немовлятРозвиток дитини в перший місяць

Звісно, найбільшою популярністю користуються композиції таких геніїв музики:

 • Бетховен. Симфонія №5, Місячна соната, До Елізи.
 • Шуберт. Аве Марія, Симфонія №8, Серенада.
 • Чайковський. Лускунчик, Лебедине озеро, Пори року.
 • Шопен. Вальс №10, Ноктюрн №21, Ноктюрн №2.
 • Прокоф'єв. Ромео і Джульєтта, Війна і мир, Попелюшка.
 • Мусоргський. Сорочинський ярмарок, Хованщина, Баба Яга.
 • Бах. Арія «Повітря», Англійські сюїти, Французькі сюїти.
 • Вівальді. Пори року, Соната №12, Ельфійська ніч.
 • Вагнер. Валькірія, Щастя, Трістан та Ізольда.
 • Моцарт. Симфонія №40, Лакримоза, Весілля Фігаро.

Окремо дослідники впливу класичної музики на людину виділяють саме композиції Моцарта. Його музика впливає на людей просто незрозумілий ефект. Після прослуховування його композицій випробувані люди показували значно вищі результати розумової діяльності, ніж інші. Тим не менш, не варто ігнорувати й інших композиторів. Кожен з них намагався донести до оточуючих свою емоцію, дати свій посил. У будь-якому випадку, ці чарівні ноти надають благотворний ефект. Класичні мелодії знаходять певний відгук у мозку дитини і таким чином частково формують його свідомість. Так як мова йде про прекрасне, результат теж буде позитивний. До того ж, музика класиків свідомості дозволяє розслабитися. Малюк швидше засинає і бачить приємні сни. Після пробудження він буде сповнений сил і перебувати в гарному настрої. Про те, якою повинна бути колискова для дитини, написано тут.

Класична музика для новонароджених, і як вона впливає на немовлят Класична музика, як доведено вченими, благотворно впливають на малюка

Також приємними для дитини будуть звуки природи. Можна підібрати спеціальні записи з шумом прибою, щебетанням птахів або краплями дощу. Дуже корисно також час від часу слухати звуки спілкування дельфінів чи биття серця. Все це діє на немовля і маму дуже заспокійливо.

Крім того, особливу увагу варто приділити мантр. Це особливі священні тексти буддистів, часто використовувані для медитацій і занять йогою. Вони не тільки сприяють релаксації, але і, завдяки своїй смислового навантаження, благотворно впливають на організм людини. Найприємнішими до прослуховування є, мабуть, мантри виконавиці Deva Premal.

Класика – це, безумовно, кращий вибір для стимулювання інтелектуального розвитку дитини, але не варто забувати про те, що для досягнення мети однією музики недостатньо. Необхідно приділяти своїй дитині належну увагу і самим брати участь в його розвитку.

Схожі статті: