Кефір для дітей до року: зі скількох давати і чи можна новонародженим

Кефір для дітей до року: зі скількох давати і чи можна новонародженим Зміст:
 • Користь кефіру для годування дитини
 • Заходи безпеки
 • Коли починати кефірний прикорм?
 • Який кефір можна давати малюкам?
 • Як правильно ввести кефірний прикорм?
 • Як зробити домашній кефір для малюків?
Кефір – це джерело користі для організму. Його п'ють для поліпшення мікрофлори кишечника, стимуляції апетиту і роботи ШКТ. Багато лікарі рекомендують цей напій щодня приймати не тільки дорослим людям, а й малюкам до року. Однак не варто брати з місця в кар'єр і давати своїй дитині двомісячного повну пляшечку цього чудового напою. Для початку необхідно розібратися, чим корисний кефір для дітей до року, як його вводити в дитячий раціон, зі скількох місяців і в якій кількості.

Користь кефіру для годування дитини

Кефір в раціоні немовлят може принести багато користі:

 • Стимуляція і поліпшення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
 • Більш якісне і швидке перетравлення їжі.
 • Нормалізація мікрофлори кишечника, особливо це важливо після прийому антибіотиків або перенесеного дисбактеріозу.
 • Кефір тонізує, сприяє виведенню токсинів і підвищенню природних захисних функцій організму.
 • Малюк відчуває новий смак і пізнає нову їжу, відмінну від маминого молока або дитячої суміші.
 • До складу кисломолочних продуктів входить кальцій, який просто необхідний для розвитку дітям до 1 року.
 • Молочна кислота сприяє значному поліпшенню апетиту немовляти.
 • Кисломолочний напій, випитий на ніч, знімає втому після денного неспання малюка, стимулює міцний і здоровий сон.

Заходи безпеки

При колосальній користь кефір може принести шкоду, якщо не поставитися до прикорму з обережністю. Не варто пити цей кисломолочний продукт тій дитині, у якого спостерігається алергія на молочний білок.

Також такий напій не буде корисний при кольках. Він їх тільки посилить за рахунок продуктів бродіння, які перебувають в його складі. Навіть коли новонароджений знаходиться повністю на грудному вигодовуванні, мамі не рекомендується переборщувати з будь кисломолочною продукцією в своєму раціоні.

Кефір для дітей до року: зі скількох давати і чи можна новонародженим

Коли починати кефірний прикорм?

Ні в якому разі не варто давати кисломолочні продукти новонародженим. У дітей в самому початку життя кишечник не здатний належним чином перетравлювати яку-небудь їжу, крім суміші або грудного молока. Немовляті до півроку вистачає тільки цієї їжі для повноцінного насичення і розвитку.

Радимо почитати:Кефір для дітей до року: зі скількох давати і чи можна новонародженимЯк дізнатися, що дитині не вистачає грудного молока?

Після півроку можна починати прикорм. Фахівці наполягають на введенні кефіру не раніше, ніж з 8-10 місяців, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, і з 6-7 місяців, якщо немовля годують штучними сумішами. До речі, ВООЗ рекомендує введення кефіру прикорму, починаючи з однорічного віку.

Зрозуміло, необхідно дивитися на стан здоров'я дитини. Не можна вводити ніякої новий прикорм, в тому числі і кефір, в наступних випадках:

 • коли дитина хвора;
 • перед плановими щепленнями і протягом 3-х днів після них.

Не рекомендується давати нові продукти немовлятам у сильну спеку.

Який кефір можна давати малюкам?

У звичайному кефірі, який продається в будь-якому молочному відділі, крім корисних властивостей, досить сильна кислотність, невеликий вміст алкоголю і багато казеїнового білка. Такий продукт може нашкодити незміцнілому ШКТ дитини.

Кефір для дітей до року: зі скількох давати і чи можна новонародженим Для дитячого харчування необхідно вибирати відповідні продукти з маркуванням віку дитини. Дитячий кефір значно відрізняється від того, який продається для дорослих. У ньому знижена кислотність і немає змісту алкоголю.

Крім маркування віку, слід уважно поставитися до складу. Не повинно бути ніяких підозрілих штучних добавок з літерою «Е». Термін придатності краще вибирати як можна менший. А жирність вибирати в межах 2,5 – 3,2%.

не Можна давати кисломолочний продукт дітям з вздувшейся або пошкодженої упаковки. День випуску напою має бути як можна ближче до дати покупки. Після того, як розкрили упаковку, необхідно або відразу вжити кефір, або викинути залишки. Зберігати відкриту пачку з дитячим кефіром для подальшого вживання не рекомендується.

Як правильно ввести кефірний прикорм?

Дитині, яка повністю знаходиться на грудному вигодовуванні, потрібно дуже обережно вводити прикорм. Починати необхідно з однієї чайної ложечки кефіру в день. Потім при кожному наступному щоденному годуванні можна збільшувати дозу, доводячи до 100-150 грамів до року. Після того, як мине рік, можна давати до 200 грамів за одне годування, повністю замінивши кефіром денну чи вечірню трапезу.

Кефір для дітей до року: зі скількох давати і чи можна новонародженим Якщо дитині не подобається кефірний смак, то можна спробувати доповнити напій перемеленими бананами або яблучком. Так смакові якості значно покращаться, а користь збережеться.

Дуже важливо відслідковувати стан малюка після кожного годування. Якщо чайну ложку кефірчику дитячий шлунок переварив чудово, то від 50-ти грамів може бути дискомфорт. Не варто поспішати, плавне і поступове введення нових продуктів, в тому числі і кефіру, тільки позитивно позначиться на здоров'ї дитини.

Як зробити домашній кефір для малюків?

Можна спробувати поїти дитину домашнім кефіром. Для цього потрібно взяти склянку пастеризованого молока жирністю не більше 3,2% і додати в нього в якості закваски столову ложку дитячого кефіру. Суміш залишають у теплому місці (можна просто при кімнатній температурі) до утворення в склянці маси, схожої на кисіль. Домашній кефір готовий!

Пити такий напій можна відразу, а можна залишити його в якості закваски для наступних порцій. Слід пам'ятати, що термін придатності такого продукту становить не більше доби. Вводити його в якості прикорму необхідно також акуратно і уважно.

Важливо: Фахівці не радять давати домашній кефір дітям до року. Це пов'язано з тим, що не завжди мама може самостійно виконати всі санітарні норми ідеальної чистоти посуду. Тому напій може вийти не зовсім придатний для незміцнілого дитячого шлунка. Також не рекомендується використовувати жирне домашнє молоко для приготування кисломолочного продукту.

Кефір – це продукт, користь якого важко заперечувати, але давати його дітям до року потрібно правильно й обережно. Тоді користь буде великий, а негативні наслідки не потурбують малюка.

Схожі статті: