Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити

Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити Зміст:
 • Коли виникає необхідність у сумішах
 • Види складів
 • Як давати суміш
 • Огляд виробників
 • Як вибрати якісний продукт
 • Як визначити, що суміш не підійшла

Для кожного батька актуальним питанням є годування новонародженого сумішшю. Який склад і виробник краще і як годувати цим малюка? Існує безліч критеріїв визначення якості продукції і не менше категорій класифікації сумішей. Недосвідченої мами дуже легко заплутатися у всьому цьому різноманітті, тому слід заздалегідь вивчити це питання як можна більш докладно.

Коли виникає необхідність у сумішах

Всі знають, що маленьку дитину краще годувати грудним молоком. Так встановлюється більш тісний зв'язок між дитиною і матір'ю, але найголовніше, що в грудному молоці міститься величезна кількість живильних речовин, які неможливо отримати з інших джерел. Вони сприяють зміцненню імунітету і правильному розвитку дитини.

Тим не менш, не завжди є можливість дотримуватися грудного годування. Цьому є багато причин:

 1. Відсутність мами біля дитини. У кращому випадку мова йде про вихід матері на роботу, але іноді новонароджені залишаються без самого близької людини з інших причин.
 2. Непереносимість натурального молока. Це може бути пов'язано з алергією на його склад, а також з різними хворобами, однією з яких є лактазна недостатність. У такому випадку потрібна особлива суміш.
 3. Відмова від грудей. Деякі малюки рано відмовляються від грудного вигодовування або просто вередують з тих чи інших причин.
 4. Відсутність лактації або дефіцит молока. Із-за сильного стресу, хвороб та індивідуальних особливостей організму у деяких мам спостерігається повна відсутність або нестача грудного молока. У такому випадку потрібно догодовувати дитину штучними сумішами.
 5. Ініціатива матері. Інші жінки прагнуть зберегти привабливість свій грудей або мають інші переконання, внаслідок чого вони переводять немовляти на ІВ. Також це актуально для віку, коли пора відлучати дитину від грудей.
 6. Хвороба годуючої жінки. При наявності серйозних захворювань, інфекцій і прийомі деяких груп препаратів ГВ виключається, так як це може нашкодити малюкові.
Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити Кожна матуся повинна докласти максимум зусиль, щоб якомога довше годувати малюка грудьми

Так як дитину потрібно часто годувати, на всяк випадок навіть мамам немовлят слід запастися коробочками з сумішами. Але яку з них підібрати для свого малюка?

Види складів

На ринку дитячого харчування сьогодні просто очі розбігаються від асортименту поживних сумішей. Тут є і універсальні, і спеціалізовані продукти, з особливим складом і вітамінними добавками. Ціни на них теж різні і причому досить не маленькі. Щоб правильно підібрати потрібну вам суміш, слід в першу чергу розбиратися в їх класифікації.

Для початку розберемося зі складом. Більшість продуктів для немовлят – це сухі суміші на основі сухого коров'ячого молока, обробленого особливим чином, щоб його властивостей був максимально наближеними до грудного. Додатково до складу можуть входити різні вітаміни, мінерали та амінокислоти. Крім молока, можуть також бути присутнім крохмаль, цукру, але основну увагу потрібно звертати на співвідношення БЖУ та їх особливості.

Радимо почитати:Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робитиЯк часто годувати новонародженого?

Стандартна класифікація поділяє дитячі суміші на такі категорії:

 1. Високоадаптовані суміші. У них основним компонентом є сироватковий білок, який добре сприймається організмом новонародженого.
 2. Стандартні адаптовані. Виготовляються на основі обробленої особливим способом казеїну.
 3. Частково адаптовані. Підходять для харчування після півроку, максимально наближені до звичайного молока.
 4. Інші продукти. Сюди входять різні склади з поживними білками, які дитячий організм здатний засвоїти лише після півроку.

Варто відзначити, що для вигодовування місячної дитини слід підбирати суміші з прісною середовищем. Через кілька місяців, коли травна система буде більш або менш сформована, можна вводити кислотні продукти.

В особливу категорію виділяють вітамінізовані суміші з позначкою «Pre». Вони найкращим чином підходять для недоношених немовлят і діток з ослабленим імунітетом. До їх складу входять особливі компоненти, які прискорюють процес розвитку організму, його мікрофлори і сприяють набору маси.

Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити Для недоношених діток краще всього підійдуть вітамінізовані суміші з позначкою «Pre». Вони допоможуть малюкам швидше адаптуватися і набрати масу, відповідну віку

Для малюків з серйозними патологіями, наприклад, лактозною недостатністю, необхідно підбирати особливі продукти, що не містять незасвоюваних компонентів. Також у продажу є лікувальні суміші, які використовуються для періодичного годування при загостренні кольок, розладах травлення та інших проблемах. Вони коштують дорожче, і призначати їх повинен тільки лікар.

Також слід звертати увагу на вікову категорію. На кожній упаковці повинна стояти маркування:

 • 1 – стартова формула, яка найкраще підходить для немовлят до 6-ти місяців.
 • 2 – розрахована на піврічних малюків і до 12-ти місяців.
 • 3 – такі продукти можна давати від 1-го року, але іноді рекомендується почекати 18 місяців.
Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити

Як давати суміш

Другий головне питання: як правильно годувати новонародженого сумішшю. Тут слід розглянути одразу кілька аспектів. По-перше, визначте, скільки повинен з'їдати продукту ваша дитина. Для цього можна звернутися за консультацією до педіатра або взяти за основу орієнтовні норми:

 • з народження до 2-х місяців – 850 мл;
 • 2-4 місяці – 950 мл;
 • 4-9 місяців – 1000 мл;
 • до однорічного віку добова норма годівлі поступово доводиться до 1200 мл

Точні обсяги визначаються індивідуально, залежно від розвитку і здоров'я малюка. Врахуйте, що іноді набагато більшої шкоди буде завдано організму, якщо перегодувати дитину. Особливо суворо за цим потрібно стежити, якщо суміш використовується як догодовування при нестачі грудного молока. При цьому вводити новий тип живлення потрібно поступово, приблизно по 30-50 мл

Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити Правильно розраховуйте кількість суміші для малюка, відповідно до віку та маси дитини

Другий аспект – сам процес годування. Для того щоб приготувати їжу дитині, необхідно розвести суміш, згідно інструкції, в теплій воді. Для повних искусственников використовується пляшка з соскою. Для запобігання кольок підбираються особливі моделі з клапаном на соску і регулюванням потоку молока. При комбінованому харчуванні потрібно давати суміш з ложечки. Таким чином ви уникнете повна відмова від грудей.

Огляд виробників

З-за величезної кількості виробників дитячого харчування дуже важко визначити, яка торгова марка найкраща і якісна. Рейтинг сумішей постійно змінюється, додаються нові бренди. Для того щоб легше було підібрати суміш для годування, звертайте увагу на репутацію виробника, особливості його продукції та відгуки інших мам. Також важливе значення має країна виготовлення. Для деяких батьків це основний показник, але в той час як одні вважають європейські продукти більш якісними, інші вбачають у цьому лише високу ціну і віддають перевагу вітчизняним маркам. Якщо ви губитеся у виборі, зверніть увагу на те, яку суміш ваша дитина буде з'їдати краще і з більшим задоволенням, без побічних явищ.

найпопулярнішими на сьогодні є такі торгові марки дитячого харчування:

 • Нутрилон (Нідерланди);
 • Нан (Швейцарія);
 • Нестожен (Швейцарія);
 • Нутрілак (Росія);
 • Хумана (Німеччина);
 • Хіпп (Німеччина);
 • Сімілак (Іспанія);
 • Малютка (Росія);
 • Фрісо (Нідерланди).
Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити Більшість батьків при виборі дитячої суміші віддають перевагу відомим фірмам-виробникам

Як вибрати якісний продукт

Кожен батько намагається дати своїй дитині те, що краще йому підходить. Для того, щоб вибрати якісний продукт, потрібно звертати увагу на такі критерії:

 1. Рекомендується купувати суміші в аптеці або спеціалізованих дитячих магазинах.
 2. Звертайте увагу на якість упаковки, умови зберігання продукції та терміни придатності.
 3. Перед тим, як дати суміш малюкові, треба перевірити її запах і смак самостійно.
 4. Звіряйте відповідність віковій категорії.
 5. Керуйтеся рекомендаціями педіатра, а не яскравою рекламою.
 6. Зверніть увагу на те, з якою реакцією буде з'їдати новий продукт ваша дитина і контролюйте його самопочуття.
 7. При проблемах зі здоров'ям суміш підбирається лікувальна і обов'язково гіпоалергенна.
 8. Вітамінізовані і адаптовані продукти найкращим чином підходять на перший час.
 9. Звіряйте складу суміші, її калорійність і наявність добавок.
Який сумішшю краще годувати новонародженого і як правильно це робити Часто однією з основних ознак того, що суміш дитині не підходить, є алергічна реакція організму у вигляді висипу

Як визначити, що суміш не підійшла

Далеко не всі продукти однаково добре сприймаються дитячим організмом, причому далеко не завжди це пов'язано з низькою якістю товару. Іноді суміш просто не підходить за індивідуальним причин. Саме тому вводити новий склад потрібно невеликими порціями і стежити за реакцією малюка. Для грудних дітей найбільш яскравими проявами того, що суміш не підходить і її потрібно змінити, є наступні ознаки:

 • незадоволена реакція малюка на запропоноване харчування і відмова від нього;
 • здуття живота і метеоризм;
 • часті зригування;
 • запор або пронос;
 • погане засвоєння продукту, про що свідчить наявність великої кількості білих грудочок неперетравлених в калі;
 • млявість і сонливість;
 • кишкові коліки;
 • алергія;
 • погана прибавка у вазі;
 • швидко возвращающееся почуття голоду.

Якщо ви помітили у дитини один або відразу кілька подібних ознак, швидше за все, необхідно поміняти суміш. При цьому, коли ви знайдете відповідний склад, намагайтеся дотримуватися саме його, так як часта зміна продуктів вимагає додаткових сил організму для повторної адаптації і може призвести до розладів травлення. Тим не менш, продовжуйте стежити за апетитом і реакцією малюка, адже його здоров'я – у ваших руках.

Схожі статті: