Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями)

Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями) Зміст:
 • Що таке слінг, його переваги
 • На що слід звернути увагу при виборі
 • Вибір матеріалів
 • Найбільш оптимальні моделі
 • Альтернативний варіант
Для сучасних активних мам дуже популярним виробом є слінг для новонароджених. Тим не менш, далеко не всі знайомі з їх основними моделями і вміють ними користуватися. Для того щоб підібрати найбільш зручний і безпечний для малюка слінг, необхідно знати головні відмінні характеристики кожного з його типів. Отже, якогось виробу віддати перевагу?

Що таке слінг, його переваги

Для початку слід розібратися: що ж собою являє слінг для новонародженого. По суті, це деяка подоба сумки, яке використовується для перенесення немовляти без використання рук. У буквальному сенсі слова це намотування з тканини. Подібними виробами користувалися ще минулі покоління батьків, а потім на деякий час були забуті. Сьогодні ж у зв'язку з активним способом життя сучасних мам слінги знову входять в ужиток новоспечених батьків.

Для того щоб переконатися в тому, що ця річ є досить корисною та практичною, слід виділити такі переваги слінгів:

 1. Забезпечують мобільність мами. Вони дозволяють носити з собою дитину там, де з звичайної коляскою буде досить важко пробратися. Це стосується не тільки магазинів і жвавих вулиць, але і будинків без ліфта.
 2. Зручність для мами і малюка. Навантаження на тіло матері мінімальна і розподіляється відносно рівномірно. При цьому в якісному виробі забезпечується зручне розташування тіла дитини з урахуванням її анатомічних особливостей. Поки дитина мирно спить на підв'язці, мама може займатися справами по дому, так як руки у неї залишаються повністю вільними.
 3. Відчуття безпеки. Для немовлят найбільш безпечним є положення ближче до мами, що і забезпечують дані вироби. Дитина відчуває себе захищеним і веде себе спокійно при будь-яких умовах.
 4. Підходять для годування. Більшість моделей можна адаптувати для проведення годування навіть за межами дому.
Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями) У більшості моделей слінгів можна зручно годувати малюка

Існує думка, що слінги шкідливі для несформованого організму малюків. Частково це правда, але стосується твердження тільки неправильних за своєю пошиття виробів. Також важливо вміти правильно користуватися слінгом та адаптувати його під конкретний вік дитини та комплекцію мами. Для того щоб навчитися намотувати тканина виробу, до нього має додаватися інструкція. В іншому випадку можна пошукати майстер-класи для батьків в інтернеті.

На що слід звернути увагу при виборі

Для того щоб вибране вами виріб не принесло шкоди ні вам, ні вашому малюку, важливо знати, на які параметри слід звертати найбільшу увагу при покупці. Можна виділити декілька базових пунктів:

 • матеріал,
 • тип моделі,
 • розміри.

Для того щоб дитині було комфортно перебувати в слінгу, а саме нічого не терло, не кололося, не було жарко і інше, краще всього підбирати натуральні матеріали. Крім того, вони повинні бути міцними, а тканина забезпечувати щільне облягання тіла новонародженого у відповідності з анатомічними нормами. Це, мабуть, найбільш важливий пункт. Незалежно від того, яке становище було використано, вертикальне або горизонтальне, незміцнілий хребет повинен отримувати достатню підтримку, не змінюючи при цьому своєї природної форми. Для зовсім маленьких це С-подібна дуга, а для старших малюків, які вже вміють ходити, S-образна.

Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями) Найбільш фізіологічна поза для новонародженого в слінгу така, при якій хребет має С-образну форму

Що стосується різноманітності модельного ряду, у продажі на сьогодні є такі види слінгів:

 • шарф,
 • слінг з кільцями,
 • травень-слінг,
 • фізіологічний рюкзак.

Їх особливості будуть розглянуті далі. Також важливо звертати увагу на розміри слінгів. Сумка для місячної дитини і піврічного малюка буде відрізнятися за своїми габаритами. Також врахуйте, що намотування можуть бути різними по ширині і довжині. Особливо це актуально для мам з пишними формами, так як короткий відріз тканини може вплинути на міцність вузла. Важливо, щоб носити слінг було зручно, і не відчувалася надмірне навантаження на плечові суглоби і хребет.

В залежності від всіх описаних факторів, природно, змінюється ціна на вироби. Чим простіше і менше за розмірами товар, тим він доступніше, але при цьому важливо купувати тільки якісні зразки. Якщо покупні моделі вас не влаштовують з тієї чи іншої причини, ви можете пошити слінг самостійно. Як це правильно зробити, читайте в цій статті.

Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями)

Вибір матеріалів

Отже, який же матеріал вважається найбільш підходящим для дитячих слінгів? Як і для будь-яких інших дитячих товарів, головною умовою тут є натуральність і безпека. В першу чергу потрібно звернути увагу на тканину, так як вона присутня у всіх без винятку моделях. Для намоток це питання є особливо актуальним, так як текстиль виконує основну підтримуючу функцію.

Краще всього купувати слінги з бавовняних тканин з подвійним плетінням по діагоналі. Також можна купити вироби з добавками кашеміру, льону або шовку, вовни і бамбука. Хорошим вважається і жакардове плетіння. Такі тканини називають ще шарфовыми. Їх відмінність полягає в тому, що вони тягнуться по діагоналі, що дозволяє оптимальним чином обтягнути тіло дитини в будь-якому положенні в слінгу.

Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями) Вибираючи слінг або матеріал для нього, зупиніть свій вибір на натуральній і міцної тканини

Якщо ви хочете вибрати модель у вигляді сумки, тоді зверніть увагу, що деякі з них мають синтепоновую підкладку. Також рюкзачки можуть мати зовнішню водонепромокаемую обшивку. Це частково здатне збільшити показники комфорту для малюка, але в той же час перешкоджає теплообміну і проникненню повітря.

Якщо ви купуєте модель з кільцями, тоді зверніть увагу на те, з якого матеріалу виготовлена дана фурнітура. Краще вибрати широкі металеві вироби, чим тендітні ненадійні пластикові.

Найбільш оптимальні моделі

Якщо розглядати більш детально моделі слінгів для новонародженого, найбільш оптимальними вважаються вироби-намотування. Вони бувають двох типів: у вигляді шарфа і відрізу тканини з фіксаторами-кільцями. Особливістю цих виробів є те, що вони забезпечують максимально природне положення тіла дитини, практично таке ж, як і на руках у мами. Хребет отримує належну допомогу, так як головка і спина малюка підтримуються слінгом. За рахунок помірного розтягування тканини шарф з точністю повторює всі анатомічно важливі вигини.

Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями) Багато педіатри рекомендують слінги-намотування, т. к. в них хребет малюка розташований у позі, близькою до фізіологічної. Такі вироби бувають двох типів: у вигляді шарфа або відрізу тканини зі спеціальними кільцями-фіксаторами

Подібні моделі дозволяють носити навіть найменших діток. У міру дорослішання можна змінити схему намотування і перевести дитину у вертикальне положення. При цьому ніжки крихти будуть знаходитися в природному положенні. Їх положення дозволяє регулювати тканина, адже її можна скласти саме так, як зручно вам і вашому чаду.

Радимо почитати:Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями)Дитячі колиски-гойдалки для новонароджених

Слінг-шарф відрізняється тим, що він являє собою звичайний відріз тканини шириною близько 70 см і довжиною не менше 3,5 - 4 м. Принцип його використання полягає в тому, що дитину садять в кишеню, який утворюється шляхом обмотування корпусу мами шарфом. Для фіксації дитини всередині потрібно також додатково підхопити і його самого. В кінці шарф фіксується вузлом з боку спини матері. Зав'язувати вузол потрібно саме ззаду, щоб не створювати зайву точкове навантаження на неокостеневший хребет дитини.

Слінг з кільцями відрізняється часто меншою довжиною за рахунок того, що немає необхідності обмотувати себе тканиною кілька разів. Виріб потрібно одягати через плече і фіксувати вільний край кільцями. Таке кріплення дозволяє значно заощадити витрата матеріалів на виготовлення виробу. Щоб не викривляти хребет ні дитині, ні мамі, носіння слінгу має чергуватися з одного боку на іншу.

Якщо ви хочете вибрати слінг для частого використання з раннього віку і далі, саме такі моделі є оптимальним вибором. До того ж вони визнані найбільш безпечними і комфортними, але за умови їх правильного використання.

Альтернативний варіант

Якщо ви не впевнені в тому, що зумієте правильно намотати шарф або надійно закріпити тканину кільцями, вибирайте більш прості у використанні моделі. Звичайно ж, для постійної шкарпетки їх використовувати не рекомендується, але в якості тимчасової міри вони відмінно підійдуть. Мова йде про таких варіантах, як сумка-слінг (травень-слінг) і фізіологічний рюкзак.

Який краще вибрати слінг для новонароджених (шарф, рюкзак, з кільцями) Є ще така модель слінга, як рюкзачок. Проте користуватися ним для немовлят постійно не варто. А використовуючи, слід підкладати під головку новонародженого спеціальну подушечку

У першому випадку мається на увазі виріб, яке поєднує в собі риси попередніх моделей та дитячого переносний люльки. Слінг надівається через плечі і в заздалегідь передбачений кроєм кишеню укладається немовля. Далі вільними кінцями підхоплюється надлишок тканини на кишеньці, і намотування зав'язується на спині в області попереку.

Рюкзак-слінг має вигляд сумки, на кшталт «кенгурушки». У неї можна посадити немовляти або розмістити новонародженого, використовуючи допоміжний матрасик для підтримки головки. Для комфорту мами ручки такого рюкзачка можуть мати м'які подушечки, зменшують навантаження на плечові суглоби. Врахуйте, що далеко не всі моделі з типом рюкзака підходить маленьким дітям. Стежте, щоб їх ніжки були розведені в бік («жабкою»), але при цьому не охоплювали талію мами. Кут більше 90 градусів веде до викривлення кульшових суглобів.

Для вибору найкращої моделі слінга заздалегідь вивчіть відгуки батьків, користуються такими виробами, а також коментарі фахівців. Кращі варіанти все ж таки представлені довгими шарфовыми намотуванням, але більш зручними у використанні, мабуть, є сумочки. Приймайте рішення на підставі того, як часто ви плануєте використовувати слінг і як себе почуває в ньому ваш малюк. Не забувайте про якість матеріалів. Синтетика і неприємний запах наповнення вироби – перші ознаки того, що від купівлі такого товару варто відмовитися.

Схожі статті: