Яке проносне для новонароджених і дітей до року можна застосовувати

Яке проносне для новонароджених і дітей до року можна застосовувати Зміст:
 • Запори бувають різні
 • Критерії до вибору препарату
 • Проносні для дітей
 • Профілактика
Запор — делікатна проблема. Коли малюк крекче і червоніє від болю, хочеться йому допомогти. Перше, що приходить на розум — дати дитині проносний засіб, і це гарна думка. Проте насамперед потрібно розібратися в причинах дитячого запору, оскільки будь-яке проносне для новонароджених усуває лише симптом. Давайте обговоримо все по порядку.

Запори бувають різні

чи Знаєте ви, які існують види запорів? А їх кілька.

Фізіологічний запор

Спостерігається у дітей на грудному вигодовуванні приблизно до 3-4 місяців життя. Дитина може три доби не какати і почувати себе цілком добре. Сучасна педіатрія стверджує, що подібне явище нормально і означає одне: грудне молоко повністю засвоюється. Але якщо дитина тужиться і крекче, допомагати треба.

Епізодичний

Такий запор в основному пов'язаний з харчуванням, особливо коли дитині починають давати прикорм. З'їв дитина варене яйце, грушу, банан або зварений рис — отримав в'яжучу дію. Тоді, звичайно ж, одноразово приймається проносне.

Хронічний

Явище ненормальне і завжди вимагає звернення до лікаря за з'ясуванням причини, адже постійний запор може свідчити про наявність серйозних захворювань:

 • гіпотиреоз;
 • хвороби жовчного міхура, кишечника або підшлункової залози;
 • кишкова непрохідність (прийом проносного взагалі протипоказаний).
Яке проносне для новонароджених і дітей до року можна застосовувати

Психологічний

Виникає при певному стресі, наприклад, коли дітей привчають до горщика або під час тривалого переїзду, небажання користуватися горщиком в гостях.

Критерії до вибору препарату

Ми визначилися з тим, що даємо проносне грудним дітям, коли запори епізодичні і потрібно трохи скорегувати процес травлення. У всіх інших випадках консультуємося з лікарем і намагаємося усунути причину. Неправильно регулярно приймати проносні засоби і не вирішувати проблему. На чому ж зупинити свій вибір?

Для лікування дітей до року можна кілька препаратів. Всі вони або в рідкому вигляді (сиропи), або в свічках і мікроклізмах. Неприпустимо новонародженого лікувати таблетками!

Проносні для дітей

Засоби на основі лактулози

Її містять препарати Дюфалак, Нормолакт, Прелакс. Лактулоза — полісахарид, що вважається безпечним і ефективним засобом для лікування закрепів у немовлят. У тонкому кишечнику вона не всмоктується, а ось в товстому стає прекрасним середовищем для розмноження корисних біфідобактерій.

Яке проносне для новонароджених і дітей до року можна застосовувати Дюфалак не тільки проносить, але і покращує мікрофлору кишечника

Лактулоза — осмотичний проносний засіб. Вона затримує воду в кишечнику, внаслідок чого збільшується кількість калових мас і запускається робота перистальтики (скорочення стінок кишечника, допомагають калу проходити до виходу). Більш того, вона солодка на смак, а значить, сподобається малюкам.

Латулоза не викликає звикання, а перший ефект настає на другу добу. Завдяки своїй безпеці, лактулоза є препаратом вибору для лікування закрепів у немовлят, вагітних і жінок, літніх людей і в післяопераційний період.

Клізма Микролакс

В її склад входить пептизатор натрію цитрат, витісняє рідина з калових мас, а також сорбіт і натрію лаурилсульфоацетат, розріджують вміст і сприяють надходженню води в кишечник.

Яке проносне для новонароджених і дітей до року можна застосовувати Так виглядає сучасна клізма, створена за всіма правилами гігієни і безпеки

Препарат безпечний для дітей з народження і досить зручний у застосуванні, так як випускається в одноразових тюбиках. Для малюків наконечник вставляється тільки наполовину. Дія настає швидко — протягом 15 хвилин після введення препарату.

Гліцеринові свічки

Радимо почитати:Яке проносне для новонароджених і дітей до року можна застосовуватиМикролакс для новонароджених

Ефект заснований на здатності гліцерину дратувати пряму кишку і його невеликому размягчающем дії. Гліцерол нікуди не всмоктується, він виходить у розплавленому стані разом з випорожненнями. Малюка укладають на бік, ніжки підтискають до животика і вставляють свічку. Хвилинку потрібно потримати сідниці, щоб свічка не вийшла назад. Дія настає протягом півгодини.

Коли використовуєте гліцеринові супозиторії, звертайте увагу на дозування та вікові обмеження. Самим маленьким свічку розрізають уздовж на 3, а то і на 4 частини, і теплими руками як би підтоплюють гострі кути.

Категорично заборонено давати дітям препарати на основі крушини і сени, вони викликають спазми і звикання. Табу діє і на сольові проносні, наприклад, магнезію. Вони смертельно небезпечні зневодненням.

Варіант з касторовою або вазеліновим маслом прийнятний, але вони розщеплюються в тонкому кишечнику, практично не потрапляючи в товстий, тому ефект не завжди виправдовує очікування. До того ж, подібні масла перешкоджають засвоєнню вітамінів Д, Е, А і К. Тому довго їх не застосовують.

Яке проносне для новонароджених і дітей до року можна застосовувати Оскільки гліцерин не всмоктується в кишечник, його застосування безпечно

Що стосується народних методів, потрібно бути дуже обережним, щоб не нашкодити дитині. При великій любові до трав заваріть малюкові чай з ромашкою (знімає спазми, знеболює) або брусницею (покращує перистальтику кишечника).

Профілактика

Лікування запорів завжди має бути комплексним. Щоб якомога рідше вдаватися до проносних сиропам і свічок, важливо:

 • стежити за харчуванням малюка і своїм власним, якщо дитина на грудному вигодовуванні;
 • пити достатньо води;
 • вживати продукти, багаті клітковиною: сирі овочі і фрукти, гречана та вівсяна каші, сухофрукти (курага, чорнослив), чорний хліб;
 • фізично розвивати дитину: робити гімнастику, масажі, викладати на живіт.

Отже, проносні препарати самостійно призначають немовлятам тільки тоді, коли запор носить епізодичний характер. У всіх інших випадках терапія проходить під наглядом лікаря. Вибирайте для своїх дітей тільки безпечні засоби, а краще запобігайте подібні ситуації, дотримуючись перерахованим вище рекомендаціями.

Схожі статті: