Яка присипка краще для новонароджених і як нею користуватися

Яка присипка краще для новонароджених і як нею користуватися Зміст:
 • Особливості шкіри немовляти
 • Як вибрати дитячу присипку
 • З якого віку можна використовувати присипку
 • Крем або дитяча присипка? Що краще?
 • Як правильно використовувати дитячу присипку
 • Як довго можна користуватися відкритим флаконом з присипкою
 • Може дитяча присипка бути небезпечна?
Коли малюк вже народився, перед матусею виникає питання про те, як зберегти шкіру малюка в ідеальному стані. Що використовувати в якості засобу «під підгузник»? Чим обробляти складочки шкіри під час спеки щоб уникнути попрілостей і висипань? Багато воліють такий засіб, як присипка для новонароджених. Вона відома багато років і з успіхом застосовується молодими батьками в усьому світі. Так чи добре це засіб, чи є гідна альтернатива в сучасній дитячій косметиці?

Особливості шкіри немовляти

Шкіра – це орган, який потребує ретельної турботи і догляду. У дорослої людини шкірні покриви більш захищені і стійкі до впливу навколишнього середовища. У новонародженої дитини шкіра дуже ніжна, вона потребує більш щадному догляді. Тому всі косметичні засоби для дітей першого року життя варто вибирати дуже уважно.

Присипка потрібна для того, щоб запобігти попрілості і почервоніння, які дуже часто виникають у новонароджених при несумлінному догляді та необачності батьків. Почервоніння бувають декількох видів:

 • «Пелюшковий дерматит». Висипання такого роду пов'язані з використанням пелюшок або одноразових підгузників, які викликають алергію у дитини. На жаль, дитяча присипка або якісь інші засоби тут не допоможуть. Необхідно змінити марку підгузників або вибрати інші пелюшки.
 • Почервоніння, спричинені одягом занадто маленького розміру або надмірно тугим сповиванням. У цьому випадку сподіватися на дитячу косметику теж не варто. Необхідно стежити, щоб одяг дитини не заважала рухів і була за розміром, а також вибирати вільне сповивання.
 • Попрілості. Ці почервоніння найбільш неприємні і болючі для дитини. Вони викликаються надмірною вологою на шкірі, а також бактеріями, для яких ця волога – ідеальне живильне середовище. Попрілості найчастіше з'являються, якщо дитина тривалий час перебуває в сирому підгузку або коли він перегрівається і потіє. Щоб запобігти це неприємне явище, придумана косметика «під підгузник», в тому числі і дитяча присипка. Крім використання допоміжних засобів, необхідно дбати про своєчасну зміні підгузника, чистоті та сухості дитячої шкіри.
Яка присипка краще для новонароджених і як нею користуватися Використання присипки або інших засобів профілактики попрілостей і почервонінь необхідно і є невід'ємною частиною догляду за дитячою шкірою

Дитяча шкіра не має тієї потужної захисної функції, як у дорослої людини. Попрілості, якщо їх допускати, не лікувати і не використовувати профілактичні засоби, можуть перетворитися на справжнє пекло для малюка. У запущеному вигляді шкіра дитини виглядає жахливо, з'являються пухирі, виразки, які можуть призвести до зараження здорових шкірних покривів і інтоксикації дитячого організму.

Як вибрати дитячу присипку

Вибір цього косметичного профілактичного засобу не так простий, як може здатися. Необхідно знати кілька нюансів:

 • Упаковка повинна бути цілісною, з добре помітним текстом на етикетці. На флаконі з якісним сертифікованим товаром, які пройшли держреєстрацію, текст не може містити жодних орфографічних чи пунктуаційних помилок.
 • Обов'язково звернути увагу на терміни придатності. Якщо ці терміни пройшли, не вказані або написані нечітко, то такий товар брати не варто.
 • Якщо є можливість, то можна оцінити зовнішній вигляд присипки. Порошок повинен бути однорідним, без грудочок і неприємного запаху.
 • У складі хорошої якісної присипки не може бути барвників. Взагалі, краще вибирати товар, де міститься найменша кількість інгредієнтів і назви складових прості і зрозумілі.
 • Непогано, якщо в складі будуть цинк і трав'яні екстракти. Вони сприяють попередженню і більш швидкому загоєнню ранок і невеликих почервонінь.
 • Краща основа присипки – кукурудзяний або рисовий крохмаль (може бути борошно), а також спори плаунів (лікоподій). Якщо засіб зроблено на основі тальку, то необхідно переконатися, що тальк не містить у своєму складі азбест.
 • Є присипки, які мають у складі віддушки. Це допускається, але не бажано. Запах може бути неприємним для дитини або викличе алергію, тому краще вибирати засіб без запаху.
 • не Можна купувати присипку, якщо в складі можна прочитати дані абревіатури – BBP, CDC, DBP, CMR, DEHP, DHP, DIDP. Всі ці хімікати можна віднести до фталатам, речовин, які вкрай шкідливі для здоров'я і не можуть застосовуватися у якісній дитячій косметиці. Також має насторожити присутність у складі консервантів і парабенів.
 • Дитяча присипка має велику різницю в ціні. Все залежить від виробника. Зрозуміло, краще не економити і вибирати якісні європейські марки, які відмінно зарекомендували себе на ринку.
 • Також слід звертати увагу на розмір упаковки. Можливо, велика упаковка коштує трохи дорожче, але більш вигідна у порівнянні з ціною маленького флакона.
Яка присипка краще для новонароджених і як нею користуватися Присипку можна використовувати і в подальшому для підрослого дитину, наприклад, в сильну спеку, коли він потіє, і можуть утворитися попрілості в пахвових западинах або паховій області

З якого віку можна використовувати присипку

Якщо дитина народилася здоровою, без проблем з шкірними покривами, то дитяча присипка може застосовуватися з першого дня життя. Користуватися цим засобом можна аж до того моменту, як малюк буде готовий повністю відмовитися від підгузника.

Крем або дитяча присипка? Що краще?

Сьогодні маса коштів, які спрямовані на захист дитячої шкіри. Вибрати, дійсно, непросто. Що ж краще?

Як присипка, так і крем дуже добре справляються з основним завданням і захищають шкірні покриви. Найбільший мінус присипки в тому, що вона порошить при нанесенні. Новонароджений малюк може легко вдихнути цю пил, що вкрай небажано. При використанні такої неприємності не відбудеться.

Дуже хороша альтернатива сухий присыпке і дитячого крему – «рідкий тальк». Це порівняно нова розробка в області захисної дитячої косметики, яка об'єднує в собі переваги обох засобів. Багато фахівці і досвідчені мами радять користуватися саме такою косметикою. Єдиний мінус «рідкого тальку» – більш висока ціна, ніж у традиційних аналогів.

Як правильно використовувати дитячу присипку

Застосування цього різновиду дитячої косметики вимагає дотримання декількох простих правил. Тільки при правильному нанесенні присипка буде максимально корисна для дитини.

Радимо почитати:Яка присипка краще для новонароджених і як нею користуватисяЯк лікувати попрілості у новонароджених
 • Засіб наноситься тільки на суху шкіру, попередньо очищену від можливих забруднень. Якщо використовувати присипку на вологих або мокрих шкірних покривах, то ефект буде абсолютно протилежний очікуваному. У випадку з «рідким тальком» це правило також актуально.
 • не Можна сипати засіб прямо на шкіру малюка. Таке нанесення викличе хмарка пилу, яке легко може потрапити в очі, ніс і рот дитини.
 • Присипку наносять спочатку на руки, а потім на тіло немовляти. Маніпуляція проводиться легкими рухами, як би припудривая шкіру. Не треба втирати засіб з силою.
 • Доцільно застосовувати присипку лише для профілактики. Якщо попрілості вже є, то необхідно користуватися фармакологічними загоюючими мазями та кремами.
 • Якщо шкіра малюка здорова і не схильна до висипань, то краще всього застосовувати дитячу присипку в спеку або коли належить довге перебування де-небудь з дитиною без можливості частої зміни підгузника. У цих випадках засіб добре послужить.
 • Якщо шкірні покриви чисті і немає ніяких дратівливих факторів і небезпеки виникнення попрілостей, то застосування будь-яких косметичних засобів не потрібно, достатньо просто хорошого сумлінного догляду – своєчасного купання, підмивання та зміни підгузників або пелюшок.
 • Флакон з цим засобом, а також з будь-якою іншою косметикою слід зберігати в місці, де дитина не зможе його дістати.
Яка присипка краще для новонароджених і як нею користуватися

Як довго можна користуватися відкритим флаконом з присипкою

Найчастіше матусі дивляться на термін придатності, але неуважно читають етикетку. Більшість виробників попереджає, що відкритий флакон з присипкою можна зберігати не більше одного року. При цьому термін придатності засобу в закупореному флаконі може становити 2-3 роки. Цю інформацію потрібно обов'язково знайти на етикетці та взяти до відома!

Може дитяча присипка бути небезпечна?

На жаль, як би строго ні стежили фахівці за якістю дитячої косметики на прилавках, ще можна нарватися на товари, небезпечні для дітей. Присипка на основі тальку, що містить азбест, дуже шкідлива для здоров'я малюка, та й взагалі для всієї родини. Згідно з дослідженнями, частинки такого засобу, що потрапляють у дихальні шляхи при тривалому застосуванні, можуть викликати рак. Тому вибирати дитячу косметику необхідно дуже ретельно і скрупульозно, довіряючи тільки перевіреним маркам і уважно вивчаючи склад.

Застосовувати чи ні дитячу присипку, кожна мама вирішує сама. Деякі легко обходяться без цього кошти, інші, навпаки, без нього не представляють догляду за немовлям. Сьогодні існує великий вибір і безліч альтернатив, серед яких кожна матуся може вибрати ідеальний варіант для свого малюка. Якщо вибирати і застосовувати присипку правильно, то ця косметика відмінно захистить шкіру малюка й збереже сімейний бюджет.

Схожі статті: